Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Cenove rozlozeni zvukove soustavy

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 50]

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Dalo by se něco ušetřit na výškách.

A ono vůbec, nezdá se mi moc rozumné dávat hliníkový výškáč, který je třeba dělit výš, k celkem velkému (6,5") basáku.

Osobně si myslím, že Tonsil GTC by stačil. Nebo něco použitého.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

v tomhle se ja nerozhodnu, radsi to necham na ostatnich, protoze opravdu netusim.

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

thool: tu nejde o problemy s kompatibilitou... skor o kvalitu.. s internymi zvukovymi kartami je kopa problemov.. usb convertor+DAC je "najcistejsie" riesenie

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Vyhybka ti zahybe s rozpoctem, bohuzel, pokud pouzijes kvalitni soucastky, pocitej tak ~ 500 za vyhybku do jedny bedynky. Bass ted neres, tak, jak mas rozplanovane bedynky tak to budou uchazejici satelity a do budoucna bys je klidne mohl podporit subem. Priklanim se k moznosti pouziti jinych vysek. Mam dobre zkusenosti s TN25 od HIVI - dovozce je panskydvur a cena 499,- za kus.

(upravil mekky 29. 8. 2007 0:51)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

No bylo by dobré, kdyby thool už teď popřemýšlel, jestli si k tomu někdy postaví subwoofer, a podle toho postavil sy "satelity". Jde o to, jestli tam dávat basreflex (to se moc nevyplácí, když to má navazovat na sub), a nebo ho tam nedávat a nemít žádné basy.

EDIT: a nebo teď zainvestovat trochu víc, udělat třípásmovky a sub nebude potřeba. Pořád by to vyšlo levněji než sub a na hudbu by to asi i bylo lepší.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

samotny sub nechci, ta varianta s bassreflexem vypada asi nejlepe

tripasmove repro by me vyslo cca o 1500 vic dohromady? (2 menice kolem 700-800), nebo je v tom (krom materialu)  i neco zaludnejsiho?

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Podstatne slozitejsi (a tim i nakladnejsi) vyhybka.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Musela by se udělat ještě jedna větev ve výhybce + dva reproduktory navíc, ale zato by se dalo trochu "ojebat" středové a výškové repro.

Jestli fakt nechceš sub, tak třípásmo s basreflexem ti určitě udělá větší radost než dvojpásmo, které hraje od 70 Hz.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

ok, zmena planu. prvne se budu soustredit na zesilovac a bedny az budu presne vedet, kolik si muzu dovolit. prozatim pocitam s 2 pasmy s bassreflexem. podle financi pripadne pozmenim.

predpokladam, ze navrzeny zesilovac je dostacujici i v pripade 3 pasem

Web

(upravil mekky 29. 8. 2007 1:41)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Jo, 100W Aldax ti bude stačit i na pěknou domovní party smile

Zvukovku můžeš dokoupit vždycky, ta nespěchá. A jestli ti nevadí větší bedny, jak jsi psal.. tak není co řešit a vymyslíme parádní trojpásmo, na které do smrti nezapomeneš smile

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

presne tak, zvukovka je urcite posledni v poradi, jak rikas, muzu ji koupit vzdycky. jeste uvidim nakolik jsem schopny se placnout prez kapsu, podle toho ty 2 nebo 3 pasma.

mimochodem, ty bedny budu mit na stole (80x180 deska stolu), nebudou precejen prilis velike v pripade 3 pasem? hlavne vyska

Web

(upravil mekky 29. 8. 2007 1:56)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Já jsem názoru, že hifista si pro aparaturu vždycky najde místo smile Na stole to není úplně ideální, je lepší, když sedíš od repráků tak aspoň metr. Reprobedny mají dělat spolu s tvou hlavou rovnostranný trojúhelník.

Nenašlo by se místo někde na zemi pro úzké sexy sloupovky?

Zkus se mrknout na diyfans.org, jaká koncepce beden by se ti líbila.

(upravil thool 29. 8. 2007 2:40)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

tak nejak mezi reci jsem zkousel vykoumat, jak ty bedny budou vypadat, ale moc mi to nejde, nemam na to fantazii. zatim jsem navrhl par kusu dvoupasmovych, na tripasmovky se hned vrhnu smile

takze zde:
http://fbczshorni.info/repro.jpg

edit: nelekni se, je to narychlo

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

za tolko penazi chces postavit trojpasmo aj zosik a mozno aj kupit zvukovku? smile drzme sa pri zemi... ja navrhujem tieto bedne: http://audioweb.cz/vase-ondrach2.htm  do tvojho rozpoctu by sa to stym zosikom malo vojst.. Zvukovku doplnis ked budu peniaze, zatial ti staci aj integrovana smile

(upravil thool 15. 1. 2008 16:21)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

ano, mysleno tak, ze pokud mi zbydou penize (i prez 10000), tak zainvestuju trochu vice a pujdu do tripasma
v opacnem pripade dvoupasmo

Web

(upravil redyuri 29. 8. 2007 11:27)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

páči sa mi ten predposledný návrh, len na mieste basáku by mal byť stred, výškový reproduktor by mal byť čo najbližšie stredu a trochu ,,hlbšie" zapustený. v čom to je modelované? .)

Web

(upravil thool 15. 1. 2008 16:21)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

mimochodem, domnivam se spravne, ze bassreflex by mel byt co nejdal od basoveho repraku?
jinak je to Blender

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

No každopádně výčkáč by měl být co nejblíž ke střeďáku, a střeďák by měl mít zhruba poloviční průměr basáku.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

O vzdálenosti Bas-BR mi není nic známo. Na těch frekvencích je to celkem jedno.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

ten posledný návrh by šiel, pravdepodobne bude treba ale väčší priemer nátrubku, a ak to budekúso od steny, nebál by som sa ho umiestniť zozadu, samozrejme, všetko k prihliadnutiu k použitým reproduktorom

Web

Příspěvky [21 až 40 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£