Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Cenove rozlozeni zvukove soustavy

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 50]

(upravil thool 28. 8. 2007 16:15)

Téma: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Zdravim,
vyhradil jsem si asi 10 000 na zprijemneni poslechu hudby. Do teto ceny bych se rad vesel s novou zvukovou kartou, zesilovacem (DIY) a reprobednama (tez DIY...). Strop je nekde na 12-13 tis.

Nemam ale nejmensi tuseni, jak rozlozit finance - nerad bych neco poddimenzoval (zvuk podle nejslabsiho clanku...).
Predstavoval bych si dvoupasmove reprobedny, zesilovac s tlacitkem ON/OFF a ovladanim hlasitosti, dostacujici zvukovku
Mam to na poslech hudby u PC - jak MP3, tak bezeztratovy FLAC. Jedna se o rockovou, nebo metalovou hudbu, pomuze - li to nejak smile. V mistnosti nemam koberec, v podstate je muj pokoj velice strohy, hole steny.

Jako prvni se pustim do beden, a proto Vas prosim o nastineni cenove hranice a pomoc s volbou vlastnich menicu, abych mohl zacit navrhovat design. Rad si s tim vyhraju.

Dekuji predem za rady

edit: jeste dodam, ze jsem novacek, takze mozna neni muj dotaz dostatecne rozumny a/nebo se mozna obcas zeptam na kravinu. omlouvam se za to. snad jsem trefil alespon sekci

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

DIY zesilovač.... aké máš vedomosti, praktické a teoretické, Thoole? smile

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

studuji slaboproudou elektrotechniku, mam za sebou par obvodu (ty slozitejsi podle navodu nekde na netu) - i s mikroprocesorem napr.. co se tyce elektroniky si verim urcite vic, nez po manualni strance, ale i to se (snad smile ) nejak zvladne. a DPS kde leptat mam

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Toto jsem řešil taky.Tak teda nějaký dvoupásma chčeš:pokud se nechceš patlat s výhybkou tak si kup stavebnici Visaton Alto II-ZA TY PENÍZE OPRAVDU DOBRÉ,nebo jinak Beyma 6B30P a k tomu T2030.Je víc takovýto možností,záleží na finančních možnostech.Zesík  mohl být  stavebnice od Aldaxu 2xSPV50,plus korekce.Zvukovka nějaká Creative.

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

naco korekce? ma snad zvukovku v PC ne?
thoole: za 10 000komplet toho moc nevymyslis...to je realita...
ja bych to videl tak 4tis zvukovka (bazarova se da koupit i za 2tis) esi @juli
zesik bych videl na "levny syamasym" to by se snad dalo komplet udelat za 8tis.
bedny bych videl na male dvoupasmo. neco v 5"+1" trebas zaphovo bargain mini

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Jestli stačí stereo, tak možná by připadala v úvahu Terratec Phase 22. Každopádně tady asi neudělá chybu ani s Creativy řady X-Fi či M-Audio Revolution 5.1. Juli@ z druhé ruky by ovšem byla super. Zesilovač bude muset být něco dostupného. Stereo na Aldaxích stovkách by ale z peněz dost ukouslo. Na kolik vyjde kanál Symasymu nevím, ale taky nezapomenout, že není tak "idiotensicher und bombenfest" jako Aldax. Nakonec, co třeba PA03? Nebo nebastlit a koupit v bazaru. Podle toho, kolik zbyde peněz bych řešil bedny, ale na materiál nějakého dvoupásma s Visatony by zbýt mělo... výhodou pak bude již odladěná výhybka. Ovšem nevíme, na kolik thoola vyjde stavba beden po mechanické stránce, je sakra rozdíl, jestli si to z materiálu udělá sám, nebo něco zadá truhláři.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Jestli si vyhradil 10.000, tak bych rozhodně nedával 4k do zvukovky. To radši M-Audio Revolution za 2150 Kč.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Mimi s 5" mě moc neberou kyselym,ta kombinace tebou doporučovaná je sice pěkná ale basy "nikde".To by musel potom stavět sub.Zesík bych já osobně koupil,ale záleží na něm a hlavně jestli má potom  dost love.Juli@ to výborná zvukovka ale najdi mi někoho  kdo hned tak takový skvost prodá.tak bych se osobně držel když teda to dvoupásmo tak s 6,5".

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

mno, stereo s SPV100 ho vyjde 3000CZK plus materiál na kastlu, keďže to chce DIY, materiál by mal mať doma smile

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

No... dva kanály a trafo 2730,- připočítat chladiče, kastli, elyty s usměrňovačem, konektory, potenciometr a ostatní drobnosti. Jestli toho půl nevytáhne ze šuplíku, tak nevěřím, že by se vešel do 4k. Spolu se zvukovkou by tedy bylo přes půl peněz pryč.

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

chladiče z GM boli lacné a postačujúce, elyty a usmerňovač, hádam to zobere ako SPV100P smile zvyšok je kozmetika keď nechce korekcie.

Web

(upravil thool 28. 8. 2007 23:12)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

v prvni rade dekuji za reakce

budu to delat doma, na truhlare opravdu nemam, spis budu rad, kdyz to bude hrat, nez vypadat (v ramci moznosti)

tedy par bodu:
zvukovka - fajn, 2tis. davam stranou na zvukovku. presnejsi typ asi podle nabidky.

chladice - pouziju tak osmero shodnych pasivu puvodne urcenych jako BOX chladic k CPU. popripade podobne prasacko-domaci reseni

a tedy ty ceny, at vim, do ceho jdu:

Navrh beden:
2x Beyma 6 B 30/P >>> 1452,-
2x Beyma T 2030 >>> 1510,-
MDF deska 4m^2 18mm >>> cca 1500
tlumeni, konektory, kabely, lepidlo, srouby... asi do 500?
a vyhybka je na tom cenove jak? predpokladam par soucastek
_______
5000? dalo by se usetrit na desce, pohledam nejakou mensi

Navrh zesilovace:
2x SPV100P >>> 1880,-
nejake hlinikove profily, popr. nejaka kastle.. 1000?
predpokladam zdroj, 1000?
konektory, ...
k regulaci hlasitosti je treba nejaky dalsi (drahy) komponent krom potaku a par kabliku?
___________
zatim 4000

to mi dava cca 11000, takze cenove trefa smile

co na ty ceny rikaji zkuseni DIY mazaci?

edit: vyhybka se jednoduse posklada a jede nebo se musi ladit na zaklade poslechu? tu druhou moznost vidim pesimisticky, nemam jeste trenovane ucho :|
dalsi edit: jedina konfigurace, o ktere uvazuji, je 2.0

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

ja by som sa skor poohliadol po niecom ako je toto: http://diyparadise.com/usbmonica.html pokial chces len stereo. Mozno sa podobne produkty daju zohnat za menej penazi..

(upravil thool 28. 8. 2007 23:04)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

sumac: eh, dost dobre jsem ten produkt nepochopil (letmo jsem to prolitl), mel by to byt tzv Digital to Analog Convertor, tzn. nejaka nahrazka zvukove karty do usb?

Nicmene netreba tomu venovat vetsi pozornost, jelikoz nepouzivam Mac ani Windows a problemu s kompatibilitou se svojim OS resim dost i v jinych vecech :| takze to nejspise neni nic pro mne

Web

(upravil redyuri 28. 8. 2007 23:17)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

nuž,a čo? FreeBSD? smile produkty od creative by mali ponúkať aj dáke tarrbalové drivery minimálne
ohľadom kastle, stačí kus ohnutého plechu, viď  http://www.aldax.cz/modules/img/spv100cw7.jpg , jeden chladič stál do 300 tuším, a zdroj na SPV je lepšie kúpiť all in one, teda verziu SPV100P (P!), plus trafo samozrejme, malo by to vyjsť aj tak do 4tis

Web

(upravil thool 28. 8. 2007 23:19)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

redyuri: zvukovky creative jsou vcelku podporovane dobre, zvukovka juli@ je podle dokumentace OSS (zatim) nepodporovana. nicmene zvukovku kupuju jako posledni, takze se do te doby muze dost zmenit, hlavne sem chtel nastinit hranici rozumne koupe k onem reproduktorum/zesaku smile

edit: na tu kastli sem koukal, vypada dobre, nejak takhle si to predstavuju. mno zitra kouknu do ferony, co pro mne maji

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Nevím jaký jsi blázen do basů, ale já bych zkusil vzít do úvahy i třípásmo s 8-10"

(upravil thool 3. 11. 2007 11:34)

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

mekky: bassy urcite ocenim a velikost reprobedny preziju, otazka je, jak 3 pasma vyzni cenove a tim padem i kvalitou (za stejnou cenu...)

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

hovno:)
Tr2B     Toroid pro 2xSPV100, 240VA, 2x30V- napájanie výkonové, dva pomocné 22V/1VA - napájanie ochrán -1200Kč
by ceník aldax.cz

Web

Re: Cenove rozlozeni zvukove soustavy

oo, uz to zkoumam, hezky. Zesilovac mam tedy vyreseny, jeste popremyslim, cim ze to vlastne zacnu. mezitim si jdu procitat tuny textu rad a postrehu v ostatnich tematech smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 50]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Cenove rozlozeni zvukove soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£