Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA 220-šum při otevřeném vstupu

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

(upravil Anti 29. 10. 2011 20:13)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Bingo,pěkně hnusnej obdélník.
Foto najdeš v mé galerii jako úplně první fotku.
Otázka je co s tím...
Na 4R hnusnej hrbatej vlnovec.Na komplexní zátěži-vyhybka kulatá hrana náběhu a a ostrá druhá strana.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

nestabilita.. Asi to chce překompenzovat na pomalejší konce. pokud jsi tím šlusem nenakopnul ještě něco jiného..

Web

(upravil Anti 29. 10. 2011 20:33)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Takže oprava:Pokud je připojen pouze 4R,je čelo lehce do kulata,zadní strana hrana dobrá,spodek lehce ujíždí.Před tím jsem to napojil na odpor ve vyhybce a ta tam přidávala blivance.Nicméně i tak tam bude problém.
Zkusil jsem přidat kompenzace-žádná změna.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Jaké konce přesně tam máš?

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

MJ11015/16

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Mládenci, jedinej kdo dělá použitelný náhrady do 220. je Sanken...podívejte se sem http://www.sanken-ele.co.jp/en/prod/sem … tr_01e.htm a zkuste je sehnat, s těmi to bude chodit jako z praku...:lol:

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Díky.
Něco jsem našel v Ame,ale kilo za trand dám,až to bude všechno v kupě a chodit bez problémů.Takže tam nejdřív osadím originály...

(upravil Anti 4. 11. 2011 19:55)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Takže dnes došly původní KD649/650T od Denkla.Hned jsem se do toho pustil,osadil je do desky a......nic.Šum pořád stejný,obdélník na oscilu taktéž.Problém bude jinde než v koncových trandech....
Mimochodem,na Denkla není úplně spoleh.Minule mi místo KF469 poslal BF469.Dnes mi místo KC237V posla nějaký SC237V s hodně divným potiskem...

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

To je úplně v pořádku, BF a SC se tahaly z NDR, když v tuzemsku vázly dodávky.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

BF469 mají horší parametry, teda aspon těch pár ks co jsem měřil já. Konce jsi napároval?

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Jsem rozhodnutý začít výměnou polovodičů,stupeň po stupni.Začnu tím,že místo KC osadím BC.
Co se týká záměny,štve mě,že píše KF a KC a pošle BF SC.A když je potom jedna polarita KF a KC a druhá BF a SC,dobrotu to určitě dělat nebude.
Konce jsem nepároval,ty MJ jsem měl jen jeden pár a KD jsem zkusmo osadil taky jeden pár,protože mi bylo jasný že to nepomůže.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Alešku, máš zcela bezpečně nakřápnutý jeden tranzistor v diferáku, ne ze strany vstupu, ale ze strany zpětné vazby. Nemusí tam být nutně KC237V/307V, mohou tam být klidně KC639/640 s nějakou slušnější betou, případně tam můžeš vrazit i japonské 2SA970/2SC2240, nebo 2SA992/2SC1845 /pozor, báze vpravo, kolektor uprostřed/, to jsou všecko nf nízkošumové tranzistory s Uceo 120V, takže se nijak nemusejí vybírat, maximálně tak do diferáku zhruba na betu.
Postavil jsem DPA220 několik, tu poslední do Modushopu s Moskalou a nic mi nešumělo, takže zcela jistě tam máš něco nakopnuto. Při zkratu na výstupu zpravidla odejdou KSY71/81, příp. KSY72/82 nebo co tam máš, odejdou dokonce i KCčka na jejich místech, tak bych asi začal tam.
Proudové zdroje v diferáku asi měnit nemusíš, pokud jsou tam správné zenerky a zdroje proudu dávají správnou referenci, nechal bych to tak.

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Našel jsem doma balík BC639/40.Vybral jsem dvě trojice na dal místo BC237V/KC307V.Šum je podstatně menší,nicméně stále je.Ale bude to krok správným směrem.Pokud bych takhle vyměnil všechny polovodiče,možná budu bez šumu.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

S BC6.. ve vstupu vzroste zkreslení..

Web

(upravil Anti 15. 11. 2011 21:56)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Šlo o to tam osadit něco,co je zaručeně zdravé a zjistit jestli může být problém tam.Jinak objednám zřejmě BC546/556B.Měl jsem tu sice jednu sadu,ale tu se mi podařilo načnout když jsem nechal můstek mezi dvěma ploškami.Šum byl masivní a jeden konec se hřál.Zajímavé,že na Hfe to vliv nemělo.

Chtěl bych zesilovače osadit novými polovodiči.Na pozice KC/KSY osadím BC546/556B,tam není problém,ale co dát na pozice KF?Většina obchodů už tyhle v originálu nemá,a to co doporučuje Sinclair ve vláknu o náhradách taky běžně k mání není.Máte někdo nějaký tip?
Tak budu pokračovat v monologu...
Našel jsem doma několik 2N5401/5551,a frknul je tam.Výsledky obdobné jako s BC,ale šum stále nějaký je.A teď přemýšlím,jakou úroveň šumu vlastně má 220tka v pořádku?
Nejspíš si postupně seženu kvalitní nové polovodiče a desky časem přeosadím....

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Takže:
Sehnal jsem zřejmě značkové 2N5401/5551 od jednoho uživatele tohoto fóra.Rozptyl Hfe byl minimální,nemusely se ani vybírat.Osadil jsem je na pozice KC i KSY.Na vstup jsem dal 10K odpor.Výsledkem je v podstatě nezjistitelný šum,který téměř není slyšet ani s uchem na výškáči.Jsem velmi spokojen.Tento stav má ale jednu "drobnou" vadu.Jakmile zapojím na vstup vyhybku,jsem téměř na stejné úrovni šumu jako předtím.Zřejmě je udávaných 90dB odstupu málo....

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Kolik a jaké OZ jsou ve výhybce?

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

220 má odstup víc jak 120dB ( přes filtr IHF-A ) a asi 115dB lineárně ( 20Hz-20kHz )...to je samozřejmě víc jak 90, takže rozdíl musíš slyšet...

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Ta vyhybka je digitál,používal ji MaBat.Je v tom nějaký DSP procesor,nevím,topologii jsem nezkoumal.Každopádně je to zklamání,od digitálu jsem čekal lepší parametry.Zkusím to poměřit se svou analogovou s NE5532AP.
Pro mě je ten šum problematický,poslouchám většinou večer při nízké úrovni a je prostě slyšet.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Pánové,otvírám toto starší téma s žádostí o pomoc.Momentálně přesouvám ty DPA do jiného aparátu a zjistil jsem problém.Jakmile připojím síťové,na výstupu naskočí cca 4V ss,které pomalu padají až k cca 7mV a pak sepnou ochrany.Ví někdo od boku co s tím?Tipuju nabourané KF.Může se takhle chovat některý z kondenzátorů?

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£