Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA 220-šum při otevřeném vstupu

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 42]

Téma: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Chci se trochu laicky zeptat,je to normální?Podle mě ne.Pokud vstup uzemním,je ticho.Nicméně i při připojeném zdroji šumí.A ne jeden kus,ale všechny čtyři,takže žádný kusový defekt.Poradíte co s tím?
Zkoušel jsem citlivost,zdá se v pořádku.Taktéž jsem zkusmo proměřil odpory ve zpětnovazební smyčce,taktéž v pořádku.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

A jak to posuzuješ, ucho na výškáči? Šum by mohl signalizovat kmitání. Na osciloskopu ok? Jaké je osazení? Tesla nebo moderní (původ?).

Uka foto.

Web

(upravil Anti 28. 10. 2011 21:24)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Z toho výškáče to leze na půl metru,když ležím v noci na posteli tak to slyším.Dokonce i s uchem na středu to slyším.Je to osazeno Teslou,jen na konci jsou Mj.
Na oscilu jsem nic neviděl.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Tak to by nemělo.. Postavil jsem jich několik a jsou extra tiché. MJ nějaké pomalé Motoroly tam nejsou nejvhodnější.

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Měl jsem podobný problém na jiném konci. Po připojení na tvrdý výstup z operáku (horní propust 24dB/okt. před vstupem do konce) šum zmizel

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Kazzatel psal,že Mj nejsou vhodné...
Bobeš1:Ty DPA jsem živil aktivní vyhybkou,tam je spousta operáků.Šumělo to.Měl jsem za to,že je to právě tou vyhybkou.Po přechodu na digitál to šumí stále.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

nj mít nízkou impedanci na vstupu je základ. Z čeho to živíš? Zkus na vstup pin 1-2 naletovat 10k odpor.

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Odpor to moc nezmění, pokud předchozí stupeň nebude mít tvrdý výstup. Samozřejmě nesmí šumět ten předzesilovač, to pak šum nedohoníš!

(upravil Anti 28. 10. 2011 22:24)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Mám pocit,že s tím analogem to šumělo podstatně méně.Teď je tam DSP od MaBata.Zkusím to s tím odporem,nicméně nemělo by to šumět samo od sebe.
Předzes je Dispree a za ním tohle:http://www.minidsp.com/products/minidspkits/2-x-in-4-x-out
O to ale nejde,když ty zesy šumí nezapojené,s otevřeným vstupem.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Tvrdý výstup předchozího stupně Ti strhne šum konce úplně stejně, jako když mu zkratuješ vstup a bude ticho. Podle toho jak to popisuješ je to přesně ono.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Ale já bych rád přišel na příčinu a ne řešil následek.Mám tu ještě jeden aktiv ze zbastlených TW,s tlakáčem na vrchu,nešumí jak ty DPA s kalotou.Z čehož plyne,že něco je špatně.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Patrně jsou na vstupu konců použité součástky s vyšším šumem než by měly. (Tranzistory, odpory). Pokud to chceš odstranit tak je vyber z většího počtu na co nejnižší šum. Nejlépe si vyrobit jednoduchý stupeň s tranzistory se stejnými prac. podmínkami a odpory (hlavně bázové) jako jsou použity v konci a tranzistory měnit v patici a poslouchat šum uchem a vybrat nejnižší. Můžeš zkusit vybrat i ten bázový odpor s nejmenším šumem, ale to už je asi na vstupu konce zbytečnost.

(upravil reeb 28. 10. 2011 23:30)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Já tam měl jak teslu KC237V/307V, tak BC546B/556B a žádný šum se nekonal..bota bude jinde, na dálku těžko radit, chtělo by to mít na stole.

Web

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Měl bych zkusit jít po odporech na vstupu.Jedno ty DPA mají společné-všechny si prošli zkratem a mají vyměněný ten odpor 10R na kostru.Z čehož plyne,že se možná některý další odpor "naboural" a šumí.
To znamená vybrat jednu desku a tu postupně přeosadit...uf.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

" ... ten odpor 10R..." ti při zkratu na výstupu neodejde...ty jsi s tím asi dělal psí kusy....:lol:

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Složil jsem těchhle modulů kvanta a nešuměl ani jeden, ať byly v diferáku KC307V/237V nebo BC346/556.
Projeď to osciloskopem, jestli to nekmitá, s MJčkama by mohlo, jsou výrazně pomalejší, než KD649T/650T,
Jedny z prvních modulů jsem skládal ještě z odporů TR212-213, další pak z TR191, TR192, TR161 a až teprve ty poslední byly z TR296, TR223, MLT0,5, MLT1 a podobných.
Ve všech modulech jsem ale měl KDčka, ať už 366B/367B, nebo 649T/650T jen přibližně dané jakoby do páru, ona to zpětná vazba a emitoráky o pomrně velké hodnotě bez potíží srovnají.
Můžu Ti poslat dva páry KD649T/650T a můžeš je tam zkušebně vpálit, jak se to bude chovat. Mnou skládané konce fakt nešuměly a to ani tehdy, když byl na vstupu Moskala o celkovém odporu tuším 20k, nebo možná i víc.
Jestli jsou tam ale na vstupu tranzistory "z Číny", tak to šumět může, setkal jsem se s tím už u více aparátů, které byly opravované tranzistory z druhovýroby značky ISC, CDIL, PMC a podobné. I když tentokrát jsem dostal várku 2SC2238A/2SA968A od ISC, které přežily bezezbytku moje drsné testy a ani jeden neutrpěl ztrátu bety, nebo svod C-E, což bývá pro šmejdské výrobky skoro charakteristické. Asi se jim daří dělat jak co. Tohle, co jsem uvedl, jsou jedny z nejvýkonnějších "japonských" budičů, existuje jich samozřejmě ještě víc, třeba 2SA1306/2SC3298, ty se dokonce dají sehnat i v originálu, ale kdo to má platit, čtyři stovky za pár plus lilo poštovné..

Tak mi Aleši napiš na lemal@volny.cz, dej mi tam adresu a já Ti dva zkušební páry pošlu.

Web

(upravil Anti 29. 10. 2011 19:26)

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Leošu,pošlu ti adresu mailem,budu rád.Když jsem ty konce osazoval,tak jsem se toho šumu prostě nevšiml,je možné že to mají na svědomí ty MJ.Všechny ostatní trandy jsou Tesla,žádná china.
Zkusím to strčit na oscilo...
Tak jsem to pověsil na oscilo.Zapojil jsem tam třípásmovou vyhybku s odpory a zkoušel různá napětí a kmitočty.Bohužel jsem nic neviděl.
Máte někdo nějaký návrh co tam konkrétně nastavit,aby bylo něco vidět?
Teď jsem zkusil fígl s 10K odporem na vstupu,šum se podstatně zmenšil,asi na úroveň zapojení s analogovou vyhybkou,ale stále tam je.Před tím jsem zkusil vyměnit jednu stranu předku-KC307V,beze změny.Taktéž BC za KSY,se stejným výsledkem.Pokud to šumí s otevřeným vstupem,musí to být součástka která už něco zasiluje,v nějakém stupni...

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

I já mám ještě skované 649/650 od p. Leoše tak kdyby je někdo chtěl jsou k mání.

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Kolik kusů a za jakou cenu?

Re: DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Můžeš zkusit obdelník 10kHz do 4 Ohm? Dej sem foto modulů..

Web

Příspěvky [1 až 20 z 42]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA 220-šum při otevřeném vstupu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£