Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Koaxy s použitím TVM reproduktorů

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

(upravil BlackRider 3. 9. 2007 18:37)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Ta krytka by mohla být zajímavej difuzor. wink

Edit: No mají přibližně o 10mm víc než ARV. Ale jak se dívám, mají menší citlivost o 1dB. To by mohl být problém, z cháry je vidět, že výšky jsou už teď mírně "pozadu" oproti basu. Potřebuju něco, co má cca 93 dB. Prostě se chci dostat do stavu, že výslená kmit. odezva bude průběhu mírný lavor (max. 3 dB zdvih na koncích pásma). I takhle hraju bez korekcí, ale já radši když to přecijen trošičku víc basuje a cinká. smile

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

prodat je nechci, verim ze se budou hodit, ale klidne ti par na zkousku rekneme na 2-3 mesice poslu, mam jeste jeden par kdyby me prepadla pracovitost smile

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Já mám taky koaxiální středovýšky smile
http://repromania.net/tesla/tesla-repro … 944-08.jpg

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Bleku, zkusil bych neodym Monacor DT-25N, citlivost slušná a cena taky.

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

jo ten je dobry, ma krasny cinkavy a detailny zvuk. a dizajnovo parada. doporucujem, za 350,- je to echt gold. a vytiahne dost detaily v hudbe.

(upravil siss 4. 9. 2007 2:08)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

DT-25N je na testy dobry. zvuk je ale nic moc. za 350 od toho fakt vela necakajte. mam to doma, mam to napocuvane a premyslam, ze predam bedne a urobim si nejake s neo8 a seasikom.
edit: nezahra vsetky detaily a nezahra ich do spokojnosti. cinkavost je slaba. ale urcite by to chcelo novu vyhybku.

(upravil BlackRider 4. 9. 2007 20:55)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

No pánové, abych řekl pravdu, tak mám v těch výškáčích slušnej guláš. Takže si uděláme jasno. Hledám 4 ohm1" kalotu. S citlivostí 93 dB/W/m a s vyrovnaným frekvenčním průběhem do 20 kHz (tak, aby pásmo 5000 Hz až 20 kHz bylo v toleranci 5dB). Za jeden kus dám maximálně 1000 Kč,- Víte někdo o něčem?

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

BlackRider: no tvuj projekt je mi sympaticky,  ale mam par dotazu a pripominek. Myslim si ze lepsi by bylo pouzit jako basak neco s mensim prumerem kvuli smerovosti napr. 5618. A to posilit druhym basakem nekde nizko delenym, tak jak to planujes.
Dal bych doporucil ten plast na ARV oriznout do tvaru elipsy, protoze tvar kruhu je nejhorsi z hlediska difrakci (nic noveho viz. fotka od mekkyho)
Rikas, ze ted mas basak fullrange, ale na mereni nemas zadne prevyseni na 4kHz, ktere ten basak ma, jak to?

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Hanzsi, říkal jsem přeci, že je ARN je trochu upraveno. wink Prachovka šla pryč (podle měření je právě ten peak srovnán). Taky frek. 4 kHz má vlnovou délku 85mm, ale výškáč má průměr 104mm.  Asi budeš namítat, že se tam dostanou piliny (taky jsem se bál), ale už to tak mám rok a bedny hrály i na jedné oslavě narozek (venku).

Možná by stálo za to zkusit tu 6.5" variantu, ale zdá se mi, že středy zahraje líp 6618. Směrovost nemám odměřenou, ale nezdá se mi nějak kritická (bohužel nemám s čím porovnat). Jen podotknu, že většinu času poslouchám mimo osu (což s ARV 089 skoro nešlo).

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Vzal bych lepší basák a aktivně zpozdil signál pro výškáč. Použil bych TN-25 s odsoustruženou přírubou a uchytil ho zezadu k pólovému nástavci basáku.
Já vím, už držím hubu...

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

BlackRider: Jo vim, že jsi to psal, proto jsem se na to zeptal - pokud odstraneni prachovky je peak pryc, tak ok, v tom nevidim problem. Smerovost reproduktoru nemusis merit, ta je fyzikalne dana prumerem membrany. (Smerovky reprosoustavy je neco jineho, aby to nekdo nezamenoval!).
Jinak co se tyka ARV104 neni to muj oblibeny vyskac (zvukove) - jak rikas ze zkresluje, nepodarilo se mi z nej dostat uspokojivy zvuk jinak nez 18dB vyhybkou, aby se prave odstranilo to zkresleni na stredech.... 6dB je malo na tehle reprak...

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Pěkně neodym od SEASu. Ty starší s vyšší rezonancí (tady bude OK) jdou sehnat za pár šupů a nemusíš nic frézovat. Rozhodně se vejdeš do 1000kč/kus a tím, že to bude mrňous, nebo rovnou vezmi ty dražší, to jsou repráčky s perfektně rovnou charkou. Mají ale 6ohm a asi o fous nižší citlivost. (což bych tedy při použití s 6618 neviděl jako problém...

Případně jinou "lepší autokalotu" (možností je dost), pokud říkáš že ti stačí 4Khz+, tak by mohla mít i menší průměr, navrtat pólový nástavec a vodiče pro výškáč vést skrz, i výškáč umístit na nástavec, né na plíšky nad basák. I citlivost by byla.

Nevím, co to udělá s parametry toho basu, ale vzhledem k tomu jaké jsou teď to asi nebude nijak děsivé.

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

no nevim, jestli bych zrobna u TVM vrtal do polovyho nastavce, magnet je dost mizernej uz tak... loupnul bych tam medenou, nebo hlinikovou trubicku, do ni silnej neodmiovej magnet a tim pricvaknout zrovna i ten vejskac

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

No jeste by mohlo byt zajimavy tunit ten ARX 165-21, s nejakou lepsi vyhybkou nez je ten 4,7uF kondik...

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Tak kluci, asi mám vybráno.
http://seas.no/Prestige%20Diskanter%20P … GH1283.pdf

Má slušnou citlivost, a vcelku malej průměr. Tenhle jsi asi Michale nemyslel (tento má klasický ferit. magnet). Jinak není to textil, ale kovová kalota, nebude v tomle trochu problém?

Jo vrtat do pólovýho nástavce se mi nějak extra nechce. Co ty piliny z toho?

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

To už je tvoje věc, ale když máš sundaný vrchlík a je vidět nástavec, tak množství lepenky vyřeší problém s pilinami dobře, ne? Ale fakt nevím, co na to magnetické pole. smile

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Jestli to bude jen malá dírka pro kabel, tak se snad nemůže nic stát. Proč se tam nesnažíš dát něco menšího? Ten Seas má 10 čísel v průměru jako každý druhý reprák.

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

taky bych ho tam nedaval. nehlede na to, ze chce delit tak kolem 3kHz. dej tam nejakej neodmiak, bude to lepsi

(upravil BlackRider 10. 9. 2007 22:57)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

No není to žádna prdel, vybrat něco kloudnýho. Zkusím se ještě podívat na ty malý mrňouse. smile

Web

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£