Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupové dvoupásmo po deseti letech

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 47 z 47]

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

Wema napsal:

Milan: Nechápu co tím sleduješ .... ? Nevím co se ti na tomto zdá jako vykopávka ? Mě to přijde jako rozumná koncepce. Rozumnější než Monology, které jsem původně chtěl. Připadá mi, že ať si člověk vybere cokoliv od Tesly tak je bit. Nevím co je zde za problém ..... ale rád bych to pochopil. A věř, že i v roce 2011 se najdou lidi, co by si rádi koupili a vyladili Škodovku. A měli by to taky za pár kaček, pokud jsou šikovní. A myslím si, že já zklamaný nebudu ...

Rozumnou koncepcí bych to nenazval, ale proti monologům je to samozřejmě něco úplně jinýho. Víš, na tomhle fóru je to spíš o výsledné kvalitě. Tady to není o tom, že "mám rád teslu a tak si s ní něco postavím i když to za moc nestojí, ale v rámci možností z toho vytáhnu co nejvíc". Z racionálního hlediska má samozřejmě Milan i MaBat pravdu. Ono za cenu, co vyplázneš za tu kombinaci Tesla/TVM se dá postavit rozumnější sestava. Když vidím, kolik peněz chtějí lidi poslední dobu za použitý měniče Tesla, tak mně zvedá ze židle a kdybych to měl za to kupovat, tak s tím rozhodně nic nestavím.
Takže budeš muset prostě čekat, až se najde někdo, kdo Ti tuhle kombinaci změří a navrhne výhybku.

(upravil MaBat 22. 11. 2011 12:13)

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

http://s4.postimg.cc/v7y2jqp89/148_rps12_90.jpg

To je sestava, o které mluvím, kdyby to byl někdo líný hledat.
Místo 12" by se samozřejmě dala použít 10", které by stačil o něco menší objem.

Nebudu to počítat, ale takhle jak to vidíte, to stojí určitě do 2500,- na pár (!) beden.
Kdo chce opravdu šetřit na kost, neumím si představit, jak to udělat za daný peníze líp.

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

Za mín už si můžeš koupit jen jetý sluchátka nebo si zpívat.
Wema: no jestli si chceš koupit šádinu a vyladit si jí aby mohla záývodit s tříválcema, pak už je pro mě celkem pochopitelný proč chceš TVM. Až jí budeš mít, můžu ti naladit zadní křídlo ze zbytků mdf co mám v garáži smile

Web

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

http://s4.postimg.cc/y0moq106x/148_rps10_90.jpg

10" varianta, basreflex 60 litrů. Celkově asi o něco lepší - sice dražší, ale zato menší ozvučnice.

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

Díky pánové.

Vážím si cenných rad, které zde píšou uživatelé, kteří ví o čem mluví. Na přihlouplé příspěvky nubudu an ireagovat .... na to opravdu čas nemám ... i když nálada by byla smile

Opravdu i přes všechny reakce půjdu do Tesly. Jsem si jistý. Za to se na mě nezlobte. Mám doma opravdu spoustu toho, co na stavbu potřebuji, takže investice nebyly velké.

Jediné co nyní řeším jsou středy mezi ARV 3604 a ARN 6614. Docela jsem zvažoval že bych na středy dal něco od Monacoru a podobně. Původně jsem sice uvažoval o ARX 130-20/4, protože tuto osmiohmovou verzi mám ve zdvojené kombinaci na centru (dva kusy ARX 130-28/8 a mezi nima ARV 3604), ale začínám trochu uvažovat o něčem zahraničním. Mimochodem také jsem pořádně nepochopil rozdíl mezi ARX 130-00/4 a ARX 130-20/4. Viděl jsem větší citlivost na dvacítce. Byla by opravdu vhodnější dvacítka, než nula nula ?

Celková otázka bude asi jednoduchá:

Vzhledem k tomu, že mám dva kousky ARX 130-20/8 na centru, bude lepší je umístit i do sloupů mezi Tesly, nebo se můžu upnout jiným směrem. Chtěl bych, aby to trošku mezi sebou ladilo .... aby byl zvuk celkově opravdu co nejpodobnější a nepůsobilo to rušivě ....

osobně bych se nejraději upnul na ARX-ko, ale vzhledem k tomu, že to bude u filmů hrát většinu, tak trošku zvažuji ... přece jen jeden kousek ARX 130-20/4 stojí 390,- což je za takový reproduktor docela dost. Za tu cenu by se dal vybrat asi nějaký od konkuence ....


Wema napsal:

Mám dotaz na tyto dva reproduktory:

http://www.speakershop.cz/reproduktory- … -00-4.html
http://www.speakershop.cz/reproduktory- … -20-4.html

Je mezi nimi velký rozdíl ? Vidím dle charakteristiky, že model ARX 130-20/4 má o něco větší citlivost. Má asi o něco silnější pohon. Je opravdu o dost lepší ?

Můj problém je následující. Volím střed mezi ARV 3604 a ARN 6614. Měl jsem stavět monology, ale kluci mě přemluvili na třípásmo. Tak váhám co zasadit mezi ně. Který z těchto dvou doporučujete ? Nebo máte ještě nějaký jiný tip?

Díky za rozumné a věcné názory.
S pozdravem

Wema

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

Teď to moc nechápu, asi 14krát jsi napsal, jak pevně jsi si jistý, že to chceš celé v Tesle a teď naťukáváš konkurenci? To mi k tobě nesedí. Verze 20 a 00 se liší velikostí feritu, z toho logicky plyne jen jiná citlivost, jinak to hraje stejně a kdyby jsi lépe hledal, našel bys je za původní prodejní ceny a dokonce i výprodejní.

Jinak pro ty racionálněji uvažující, tak super levný 5" dováží Dexon za 350Kč: Tonsil GDN 13/40/2,4

Re: Sloupové dvoupásmo po deseti letech

Omlouvám se, ale s těmi cenami jsem to asi úplně nepochopil ...

Příspěvky [41 až 47 z 47]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupové dvoupásmo po deseti letech

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£