Téma: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=1 … amp;catg=1

Co vy na to? Neslyšel to někdo z vás hrát? Drobná zajímavost je, že se tam neodvážili dát ARV104 ale použili ARV078 smile

Web

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

mňa skôr zaujíma typ 188-06..čo to je zač

Web

(upravil BlackRider 22. 8. 2007 18:16)

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Asi nelakovaná 188...

Web

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Kdyby to byla pouze nelakovaná 188 měla by značení 188-02, tohle je ten nový typ s "vylepšenou cívkou".

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Ha? Něco mně uteklo? Víš o něm víc?

Web

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

V návodu na straně 6 navíc píšou "hlubokotónový, magneticky stíněný reproduktor má průměr 188 mm...". Ovšem v témže návodu na straně 4 píšou "Přístroj vytváří slabé rozptylové magnetické pole...."

Web

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

BlackRider: Nevím, ale šlo tam o čachry s impedancí a kdoví co ještě, na magnet ale nesahali... Pořád se jim nedařily typové zkoušky, nakonec to ale nejspíš vyšlo, když je začaly dávat do svých beden. Možná by se z TVM daly vymáčknout parametry těchto kousků.

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Nebude to ten záhadný 6ohmový typ, co se objevil na slovensku v krámu? Aby zachovali bezpečí pro konec, ale zároveň vymáčkli ze zesu víc, než klasických 8ohm? Přecijenom při příslovečné citlivosti TVM...

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

2Opamp: Mag. pole může vytvářet i trafo a výškáč.

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Jo, ale výškáč je "bezrozptylovej" - neodymovej magnet... S trafem můžeš mít pravdu.

Web

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

No ten výškáč až tak bezrozptylový není smile

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Jo, tyhle bedničky hrajou opravdu příjemně a čistě ... na spodky je to sice slabší, ale jinak mají vynikající zvukový projev

(upravil mekky 24. 8. 2007 15:25)

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Máte někdo zkušenosti s ARV 078? Mi se ten výškáč furt nějak nezdá...

Ten 188 má (zdá se mi) kopulku ven, takže to nebude jen tak obyčejná 188. Vypadá hezky, ještě 226ku by takovou mohli dělat.

(upravil Phalanx 24. 8. 2007 18:09)

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

No ja mam tu ARV 078/4, ale mam ju v malickych 2p bednickach s ARN 130-60/4 k pocitacu zhavene SPS50. Porovnavat mozem priamo akurat s ARV 3604 (stare home made 3p bedne napajane TW Junior). Oproti tym ARV 3604 je podstatne menej agresivnejsia, ale ci to je tym znamym hrbom alebo tym ze by tie 78ky nemali ist tak vysoko to neviem (pripadne aj tou 20 rocnou vyhybkou smile ). Kazdopadne hraju podlamna velmi prijemne, vykonovo neviem hodnotit, vydrzia podstatne viac nez tie ARN130-60 smile. Sranda je porovnanie velkosti. Ak namontovane vyzeraju tie 78-ky ze su zhruba o polovicu mensie (Kalota je na oboch vpodstate rovnako velka), tak vymontovane vyzeraju stvrtinovo smile, ten magnet je miniaturny.

PS: bezrozptylove su velmi slusne, mam ich hned vedla monitora a nerobia vobec nic, vzdialenost stredu vyskaca od okraja monitoru je pritom len cca 6-7cm  (ale asi zalezi aj od monitora/televizora)

(upravil pibi 27. 8. 2007 7:17)

Re: ARS 212-A0 aktiv od TVM :-)

Zkoušel jsem 078 na starém 15" monitoru (nějaké Daewoo), tam byly v pohodě, mohly být zboku přiložené k monitoru a obraz byl v pohodě. Pak jsem vyměnil monitor za 21" ViewSonic P815 a musím mít bedny min 20 cm od monitoru, jinak je obraz u výškáčů duhový.
Edit: Zkoušel jsem Beymu SM112N a ta ovlivňuje obraz už z 1m.