(upravil Hardbass107 21. 9. 2011 12:54)

Téma: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Zdravím,

potreboval by som poradiť typ a objem ozvučnice pre Alphard SW 803Z (20cm).

Parametre: http://www.alphard.sk/html/table.html
Neviem, či som zle pozeral, ale v tej tabulke som našiel len SW 803A, ale tipujem že to je to isté, len iné označenie...

alebo: http://www.alphard.sk/html/SW.htm

Ja viem, je to trošu blbá kombinácia, ale bude to napojené na autozosilňovači Fli Loaded 1000M. Umiestnené to bude v miestnosti cca 4x6 metrov.

Za radu vopred ďakujem.

(upravil djmayo 21. 9. 2011 18:21)

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Vychadza mi to na uzavretu ozvucnicu tak 40l az 60l. Do basreflexu to repro nema parametra a aj keby sa to dalo tak by to nehralo z membrany iba hukalo na ten BR otvor. Katastrofalny vyber repra absolutne nevhodne do miestnosti a otazne ci aj do auta... kedze ma QTS 1,34 a citlivost iba 84dB, tak to vizera na repro co by mohol ist do plata resp. nemusi mat bednu. Ked chces mozes skusit spravit nejaku mensiu cca 20-30l bednu ze asi 1/3 zadnej steny nechas otvorenu ako sa to bude chovat.

Mozno s tym skusit este nejaky bandpas vychadza to ze by to mohlo zvysit citlivost aj o 3-5dB, ale to fakt iba experimentalne daco navrhnut...

(upravil Hardbass107 22. 9. 2011 10:35)

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Veľmi pekne ďakujem za radu. Ja viem, že to je otrasný reprák, ale kupoval som ho ešte keď som sa do toho nejak veľmi nerozumel a stojí mi doma, thakže som ho chcel nejak využiť. Skúsim asi tú 30L a urobím tam nejaký prieduch, uvidíme, že čo to spraví. Ja som ho mal z hruba v 54L uzavretej ozvučnici a ani som nemal pocit, že by hral, no ale uvidíme, čo to dá. Ajthak ďakujem.

Ak by bol ešte nejaký nápad, rád ho uvítam.

Ešte jedna malá otázočka. Poloha reproduktora v ozvučnici je nejak "daná"? pretože ja by som ho chcel dať zo spodnej strany, či by to k tým parametrom sedelo.

(upravil mates6618 22. 9. 2011 15:24)

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

v pootvorenej ozvucnici ti to ale nebude basovat...Vizera to tak ze si nakoniec aj tak kupis lepsi reproduktor...

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Uvidíme, aspoň za skúšku to podľa mňa stojí. Ale aj thak ďakujem za názor.

(upravil mates6618 22. 9. 2011 21:36)

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Ja len chcem povedat ze ked ti to nebasovalo v uzavretej tak v otvorenej uz vobec nebude,nizke fr.ktore ma subwoofer hrat bude cez ten otvor skratovane nebude to mat ziaden efekt.Otvorene sa pouzivaju napr. na gitarove komba,v ziadnom pripade ne na subwoofer.

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Tak potom mám tú ozvučnicu vyskúšať zhotoviť s BR? Neviem, čo s nimi mám robiť a nové kupovať nemám chuť. Chcel som ich nejak využiť.

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Doporučuji ti tu hrůzu změřit, ať jasně víš co s ním máš nebo nemáš dělat.

Re: Objem a typ ozvučnice pre Alphard SW 803Z

Myslel som už aj na túto možnosť. Asi mi nič iné neostáva.