Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 61]

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:36)

Téma: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

.

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Hezčí je ten V15 s KT88, to je moc pěkná báně ! (mám 4 ks ve skříni smile ) Zřejmě se to dá u nich v Opavě poslechnout, což je dobré ne ? Myslím, že zvukový průšvih to nebude, ale chybí tomu právě to "renomé", za které si vždy minimálně 1/3 připlácíš. Kdyby na stejném stroji byl na panelu nápis CARY nebo Jadis, tak bys měl taky lepší pocit z vlastnictví, nebo ne ? A vo tom to (taky) je. Neměli škudlit a měli si koupit nějakou zaniklou americkou značku a pod ní to mastit. Třeba Scott by na panelu vypadalo moc pěkně !...jo, a jinak věř jen svým uším smile

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Nechápu, proč tam dávají EL34, já bych dal přednost zesilovači s 6L6, nebo 6P3, nebo KT88, nebo KT66.

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Ehm.. kvůli modrému světélkování baněk? smile

Web

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Kurva čínskej lampáč ani zadarmo. V padesáti se nechat zabít nějakou mrdkou je trochu brzo...

Web

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

hranatybraska: EL34 má trochu větší zkreslení, menší účinnost, pro zapojení ultralinear nebo triodové jsou výhodnější svazkové tetrody než pentody.

sinclair: Taky mám dojem, že číňani to občas ošiděj.

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

zrovna Xindak na mě působil docela slušným dojmem:-(

Web

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

PB0305 : právě, že vybrat si můžeš - menší, střední i větší baňky, když si ten Xindak rozklikneš, tak jsou tam pěkně v řadě všechny; z ekonomické stránky věci bych řekl, že klasická EL34 je velmi dostupná a má výborný poměr cena/"výkon", KT88 je 2x dražší, je i 2x lepší ?

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Kai: Aha. KT88 da 2x vetsi vykon a zvukove je asi lepsi. Ja mám v jednom zesilovaci 6P3, ta je velmi levna. V druhym mám KT88, ale ten jsem jeste nezapojil.

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Těchle zesilovačů je několik, jeden jsem viděl a mechanicky je to paráda, poctive svorky... u nás za tu cenu nevyrobitelne...Zvukově nevím.

Web

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Ani zevnitř to špatně nevypadá, za ty peníze... stačí provést drobný tuning, vyměnit několik čínských napodobenin kvalitních součástek a chová se to slušně.

http://s4.postimg.cc/5v8ecu4ah/891_xin.jpg

Web

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Číňani to ošiděj jen pokud se jim to řekne. Tento Xindak stojí dost na to, aby to, dle mě, bylo ošizené co nejméně, pryč s předsudky lidi.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:36)

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

.

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

2 Antonio - mám pocit, že Xindak je čínská značka s úmyslem výroby zboží do světa, nikoliv OEM. Bohužel i tady se projevují typické problémy - používání ne úplně kvalitního materiálu (nutno říct, že to používá i spousta dalších renomovanějších výrobců) a klidně použití padělků jakostních součástek. Taky je zcela zřejmé, že se to teprve učí vyrábět, bývají u nich poměrně zásadní a snadno odstranitelné kiksy, které mají zásadní vliv na výsledek. Taky mne fascinuje u těchto výrobců, že jim zřejmě chybí jakékoliv dlouhodobější zkušenosti hlavně s poruchami a servisem, stačí přidat několik součástek v ceně pár halířů a značně se omezí následky vad, které jsou pro lampáče typické.

2 Hordek - neboj, vzhledem k rostoucím cenám surovin a práce ta "rozumná cena" asi už byla.

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:36)

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

.

(upravil PB0305 3. 8. 2011 16:46)

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Já si budu hýčkat starý dobrý Michaelson Austin TVA 1. Ještě stará poctivá anglická výroba. ( 12 360 Kč)

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/5819_michaelson_austin_tva-1.jpeg

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

PB0305 : hmm, moc pěkná mašinka ! klasika nejklasikovatější vč. patiny; to má cenu i kdyby to nehrálo;
to je právě to kouzlo původu, značky, doby a místa vzniku etc...i kdyby byl ten Xindak lepší ve všech směrech, tak tu přitažlivost, kterou má ten tvůj otlučenej krám (ihned jej koupím smile !), tam číňani nikdy nedostanou

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

PB0305 napsal:

hranatybraska: EL34 má trochu větší zkreslení, menší účinnost, pro zapojení ultralinear nebo triodové jsou výhodnější svazkové tetrody než pentody.

Nejake merania atd by neboli? Zda sa mi to ako blbost.

(upravil PB0305 4. 8. 2011 14:33)

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

zdenoeddie:

např:.

        dAB         dAB     dAB2  dAB

        6L6          EL34      6L6        EL34
Ua    360      Ub 375  Ua 360   Ub 375
Ug2   270                       270
Ig2o   2,5         11,5        2,5       11,5
Ia       66          90          103       110
Raa    6,6         3,4          3,8        3,4
Po     26,5W     26,5W     47W       35W
k         2%        3,5%      3%        5%

viz. Stříž (6L6)
Konstrukční katalog Tesla (EL34)

Re: Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Je to blbost. Merane na TP105, rozdiel v zamene 6L6GC a EL34, okrem nizsieho vykonu pri 6L6GC, bol v skresleni radovo v stotinach, aj to sa lisilo od vyberu lamp.

Příspěvky [1 až 20 z 61]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zajímavý číňan, aneb lampáč "skoro" zadarmo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£