(upravil blade6591 21. 7. 2011 16:30)

Téma: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Zdravím, potrebujem pod PC nejaký malý sub, povedzme 20-30l, maximálne s 8" 8ohm.
Cena ma až tak nezaujíma...
ďakujem za rady

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

30l není úplně malý objem, takových 8" bude spousta.

(upravil blade6591 21. 7. 2011 17:08)

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

tých 30l je fakt max.
Ideálne čo najmenší. Mám priestor cca sxvxh 30x30x40 +- . Ked odpočítas hrúbku stien, tak to bude skôr k tým 20l.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Jak prdel na hrnec:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=13766
20l čistého objemu žádný problém, a rozměry taktéž.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Chcem 8", niečo iné by som radšej. Čo dokáže rozumne zahrať. Musí byt 8ohm, hnaný bude LEACHom, upraveným na 8ohm.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

narocny si big_smile skusal som nieco najst ale tak jedine mi tam pasuje Monacor SPH-200CTC s BR na 40Hz kedze 8Ohm tak len na jednu cievku alebo 2 do serie neviem co to spravi :|
isto je aj nieco lepsie lebo za 65€ sa to neoplati

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

vodojem: to máš vcelku vážný problém.... 8" mě nenapadá jediný. Má to svůj důvod.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

co taký Visaton TIW200SX, alebo Beyma 8WooferV2  ? Zahrali by daco v tak malom objeme ?

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

GDN-17-200-8-SW.

Ozvučnice typu pásmová propust 4.řádu, uzavřená vytlumená část 9 l, otevřená část 16 l, nátrubek cca 8x20cm. Citlivost do poloprostoru 89dB/2.83V, pásmo pro -6dB od 37 do 85 Hz.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

na ten TIW200SX som sa uz raz pytal ale hned to zavrhli a potom ked som sa naucil dat to do WinISD tak sa prestal pacit aj mne big_smile

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=5045

a co toto ?

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Už som sa rozhodol, beriem Peerless SLS-213 z europe-audio. Chce niekto odtial niečo ?

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Presne Monacor SPH-200CTC mám ja v cca 19l basreflexe 40hz. Je to super reproduktor a ide aj dosť hlboko na to že je v takej malej ozvučnici. Je pripojený namiesto pôvodného subu od domaceho kina sony a je to o 100% lepšie.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Jo, SLS8 bude do 30l zavřený bedny v pohodě.

Web

(upravil zuki 23. 7. 2011 12:39)

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

S SLS-213 dokončuji 3P.   Nečekej od něho dunivý bas na 30Hz...  Nejprve jsem zkusil cca 30L uzavřenku a pak 48L BR a to se mi líbilo víc...

Už mám odladěné (změřené) vyhybky...  Dle pdf klesá od cca 60-70Hz a já jsem naměřil cca to samé (pokles  -15dB na 30Hz). Jedině s štěrbinovým BR jsem se dostal niž. Na obr. je BR z blízka a celá bedna ( od cca 200Hz) z cca 1,2m. Vyhybka byla vůči obr. ještě trochu srovnána (poltačeny středy) a hrby na konci frekvence BR (rezonance na rozměrech uvnitř bedny) byly ještě trochu zatlumeny molitanem apod..

http://s4.postimg.cc/9newlizzt/3167_brall.jpg

Edit: i když jako 30L sub k PC, původně možná s nějakejma  šidítkama, to bude určite značný posun k lepšímu. A pokud se nakrmí 100W, tak je to slušnej rachot ...  smile

(upravil mirulu 23. 7. 2011 11:22)

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Hele bandpass s BC8NDL51 s objemem 7 + 8 litrů a docela to hraje a koupíš ho u nás v prodance třeba

Web

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

P.Audio BG-8, pdfko, BR nebo BP do 20l.

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

zuki, povôdne som mal pod stolom Beymu 112n, takže tam šidítko nebolo smile Kàmené to bude upraveným LEACHom na 8 ohm, tak cca 250W/8 . Ešte poprípade 10" čo by šiel do malého objemu ??

Re: Max 8" do čo najmenšieho boxu

Námět k diskusi: Tady někdo prodává 2x HiVi SP10. Bohužel 4R. Můžeš dát dvě sériově (na 8R) do Push-Pull Izobarik...  Tyhle 10 HiVi by snad měly být do hodně malého objemu... ale jak to výjde s výslednými rozměry a provedením netuším....