Téma: Délka - zahnutý bassreflex

Ahoj,
pokouším se vyladit bassreflex do ozvučnice (půdorysně jako např. Kef Reference) a nezbývá mi než použít zahnutý. Bere se délka středem/osou roury, nebo nejdelší strana? Ptám se ,protože rozdíl je 5cm..

Děkuju za odpověď

Re: Délka - zahnutý bassreflex

Najdlsia o 5cm viac ako stred, najkratsia bude asi o 5cm menej ako stred, no tak asi stred (os) roll

Re: Délka - zahnutý bassreflex

potřeboval bych to vědět jistě. Trochu mě mate, že když se ladí štěrbinový br, který současně tvoří jednu stěnu ozvučnice, tak jeho naladění rovněž ovlivňuje právě "délka" stěny, která ho tvoří..

Re: Délka - zahnutý bassreflex

rozhodující je hmotnost kmitajícího vzduchu, t.j. vzduchu uvnitř roury a hmotnost spolukmitajícího vzduchu u obou konců roury. Tato hmotnosti se zahnutím trochu změní, tudíž měl by si spočítat vnitřní objem roury (ale přibližně můžeš vzít délku roury ve středu)

Re: Délka - zahnutý bassreflex

To ti nikdo přesně neřekne, v reálu je to vždycky o něco míň, počítej střed a nějaký centimetr uber, +/- to zas tak nerozhodíš.

Re: Délka - zahnutý bassreflex

No já bych spíš nepatrně přidal (vzduchu je v zahnutý rouře trochu míň než v rovný, tudíž má menší hmotnost), ale myslím, že to asi většinou nebude kritické.