(upravil Thomas 9. 8. 2011 12:28)

Re: Poupravený ARO 835

Jurawood: Jo jo, děkuji, já jen na tom strávím víc času smile  Ano , dB se mi taky zdálo podezřelé. Je to po té kalibraci. Tak jsem koukal na ten audiodevice a je tam toto http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_iaaaaaaa.jpg
Samozřejmě když dám nabídku na něco jiného, je tam to samé.
Referenční jsem dal tedy pravý.

Tak tady jsem to zkusil znovu tedy: http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_bbbb_bb.jpg    http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_ccc_ccccc.jpg
Už se někam blížím nebo je to furt hovadina? Jo a ten rozdíl dB se mi ukazuje už větší, nevím proč, možná jak jsem se pohrabal v té mixáži. Ta cívka má cca 0,15 mH nebo H??? Teď teda nevim big_smile

Samozřejmě ať posoudí i Antonio smile

Re: Poupravený ARO 835

Hraj si s tím tak dlouho, dokud nedojdeš k něčemu takovému. Je to bez zátěže, tzn. na místě, kde by měl být reprák nebo cokoli jiného, není nic (kontakty jsou volně, nezkratované). Do té doby na analyze vůbec neklikej, měříš stále nesmysly. Ani nekalibruj.

https://lh3.googleusercontent.com/-KK_Ab6iucEk/TvdVvkJ9YgI/AAAAAAAACNY/E0Bp8QPgOpU/s800/2_arta_limp_no_load%25255B1%25255D.png

(upravil Thomas 9. 8. 2011 12:30)

Re: Poupravený ARO 835

Antonio: NO, to je ono co potřebuju vědět!!! Čeho se mám držet. smile Tak já budu zkoušet. Děkuji!!!

Tamty obrázky tedy asi smažu?

(upravil Jurawood 9. 8. 2011 13:04)

Re: Poupravený ARO 835

A při zkratu musíš dostat tu zelenou čáru jako když střelí kolem 0 ohm.

ed.   jo a ty audiodevices viz tvůj post , tam máš volbu jen SB audigy (B800) a nic jiného tam nejde dát, žádný in, out a nic?
A nad tím jak máš tu volbu ovladačů tak místo WDM taky žádné jiné na výběr nemáš?
Vstupy ve windows si zkoušel? Je to právě přes ten control panel co si postnul, je tam zvlášť zařízení pro záznam a přehrávání.
Přehráváš pouze LINE-out, nesmíš přehrávat line-in (zamutovat/ztišit), záznam - line-in pustit, line-out zamutovat..
Nastavit jako výchozí zařízení jen ty co používáš... žádný hdmi audio např. apod, pouze ten soudndblaster

(upravil Thomas 9. 8. 2011 14:01)

Re: Poupravený ARO 835

Jura: Ano, z toho WDM jde dát a právě nad tím laboruju, jiná zvukovka nebo co to je. Je to Creative  ASIO. A začalo se to chovat trochu jinak. Takže já to mám prostě jen špatně zapojené. Tak to budu zkoušet a zkoušet.
A při zkratu... to myslíš jako ty dva dráty na konci zkratovat?

Jo a v kontrolním panelu mi pak vylítne to ASIO a ptá se mě na bufer latency v milisekundách nejspíš. Nevím kolik tam dát?
A je tam tedy i in put a out put, dá se to nějak nastavit, ale je tam u obou  vše pouze např. 1/2, 3/4, 5/6 atd.

Re: Poupravený ARO 835

ASIO jsou ovladače té stejné zvukovky, akorát jiné. Narozdíl od klasických driverů díky nim může program (ARTA) přistupovat přímo na procesor zvukovky, místo aby se dožadoval přístupu přes windows.

Čoveče s tím skratem, mě se to nějak u tebe nezdá, víš ty vůbec co měříš a co je to impedance? Možná by si měl o tom něco přečíst.

(upravil Thomas 9. 8. 2011 14:54)

Re: Poupravený ARO 835

Vím prd big_smile Já chtěl jen změřit cívky, to je vše. Abych věděl co dávám do bedny. Ale bylo mi řečeno, že si to můžu změřit sám. No a takhle sem dopad, páč jsem si myslel, že to je snazší hmm

Zde je komp. Nevím jestli to dát vůbec do těch horních nebo spodních.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_p8090519.jpg

Re: Poupravený ARO 835

V postech co si dával je funkční ta spodní.

Re: Poupravený ARO 835

Chlapi: Jsem už bezradnej. Celý jsem to přepájel, prohodil, vyzkoušel snad všechny varianty. Napadá mě jedině snad jen ten mixér, že je špatně nastaven, nebo je špatnej rezistor anebo to ještě zkusim na jinym kompu. A nebo to poletí z okna big_smile

Jinak ale děkuji za rady, jsem tu stále a stále to zkouším. Snad se na důchod dočkám a změřím si reprák a cívky smile

Re: Poupravený ARO 835

Ahoj chlapi smile Tak jsem to s pomocí Dagla překonal a "bazmek" jsme rozchodili. Mohu tedy přistoupit konečně k měření, ale aby bylo správné, budu potřebovat ještě Vaší pomoc! Pokusím se něco naměřit a dodat sem. Tak jestli byste byli ochotni mi pak případně ještě poradit? smile
Omlouvám se že needituju, ale potřeboval jsem toto téma vytáhnout na světlo světa.
Děkuji Thomas

Re: Poupravený ARO 835

Zvýraznil jsem ti tučně ať víš, jak je to vlastně s 12. pravidlem.

Nepiš dva a více příspěvků za sebou, využívej funkce "Editovat". Její pomocí můžeš jednoduše upravit a libovolně doplňovat svůj příspěvek. Více příspěvků je dovoleno psát, je-li předchozí příspěvek staršího data - den.

Takže nic neporušuješ.

(upravil Thomas 11. 11. 2011 22:22)

Re: Poupravený ARO 835

Aha smile No já ty pravidla vlastně nikdy nečetl big_smile

Jinak bych se tedy rovnou poptal jestli máš na mě nervy ještě. Abych zjistil TS parametry, musím to tedy měřit ze zátěží. Je to tak? A pak tedy dosadit hmotnost a x Ohmů, ale je tam psáno, že budu dosazovat menší hodnotu než je udaná kdesi dole v levo. Potřebuji jí přesně změřit Ohm metrem. No, ale ten nemám big_smile

Re: Poupravený ARO 835

Co takhle posbírat pár poklopů a odvézt na šrotiště , za utržené peníze nějaký levnější koupit?

(upravil Thomas 11. 11. 2011 22:41)

Re: Poupravený ARO 835

Benazi: Bohužel. Všechny poklopy mi už ukradli "indiáni" big_smile  A co takhle nějakou radu? smile
           
Edit: Mám pixlu i měnič Tesla. Chtěl jsem spáchat něco s tím. Na to křídlo se ti zeptám kámoše, možná by ho chtěl smile

Re: Poupravený ARO 835

Už nemám, víš Thomasi, s tebou je to těžký, ptáš se na to, co už tu bylo napsaný a ne jednou.

(upravil Thomas 12. 11. 2011 14:17)

Re: Poupravený ARO 835

Tak jsem měl chvilku času. Zde je mé první měření smile Je to ARV 089- 00/4. Jen tak na zkoušku, jestli zase neměřím blbosti. Akorát pořád nevím, co mám přesně dosadit do / voice coil resistance/ ? Zkoušel jsem ty hodnoty měnit jen za desetinou čárkou a samozřejmě to hýbe pak s celými parametry. Tak CO je správně? Že by ten přesný Ohm metr na to? Asi ano. Tak jsem zase o kus dál k měření. Ale to snad nebude problém. Jen sehnat ten měřák.

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_graf.jpg

O.K. Neva. Já vím že je to se mnou těžký big_smile No nic, budu si to zkoušet sám hmm  Jinak, když už jste mě dokopali až k tomuhle, za což Vám děkuju, tak to teď nevzdám. smile Akorát jsem si svýma dotazama uzavřel cestu pro další rady, což mě teda štve a mrzí hmm

(upravil KarelXth 12. 11. 2011 15:53)

Re: Poupravený ARO 835

Akorát mi přijde zvláštní, že ta špička se zátěží je na vyšší hodnotě než ta bez zátěže, bývá to pravidelně naopak. Asi tam je ještě něco špatně. Na měření odporu cívky by měl stačit i klasický levný multimetr, pokud si ovšem koupíš/vyrobíš lepší šňůry. To co běžně dostaneš k multimetru je hnus fialovej kterej má sám o sobě odpor i 1,5Ohmu.

Jinak nikdo se nezlobí na začátečníky, v tom to vůbec není. Akorát na pitomce co se zeptají a pak se vztekají, protože se jim odpověď nelíbí. To není tvůj případ, na to tu byli (a jistě budou) jiní experti.

Re: Poupravený ARO 835

Ahoj. Díky za reakci. Má to být opačně jo? No a nemůže být chyba v tom, že jsem tu zátěž tam jen položil a nepřilepil? Taky jsem nebyl v úplně tichém prostředí, proto asi ta kostrbatost. Jinak ta se zátěží, je ta zelená ale. Já pak / během pár dní / vyndám z bedny konečně tedy ten ARO 835 a budu už to zkoušet na něm. Tohle bylo jen zkušebně. Ale děkuju smile

Re: Poupravený ARO 835

V tom případě je to úplně stejně divný, že by se zátěží byla rezonance vyšší by odporovalo fyzice.

(upravil Thomas 12. 11. 2011 20:51)

Re: Poupravený ARO 835

Karle: Aha.  No, tak já to zkusím spíš s tím ARO který napřed přesně změřím a pak se uvidí. Budu si s tím ještě hrát smile Díky