Téma: Poupravený ARO 835

Dobrého dne/večera Vám přeji.
Poradil by mi zde někdo prosím, co nejlépe za ozvučnici pro tento reproduktor? Pevnost a tloušťka ozvučnice je samozřejmostí. Impedanci má stejnou 4 Ohmy, ale bylo mi řečeno, že ho mohu trvale zatěžovat 50W a také byl navinut pro účel SW. Nevím zda je lepší BR či uzavřenka. Počítám cca tak s 200 litry ??? A čím nejlépe vystlat? Mám k dispozici i zvlněný/ jehlanovitý / molitan. Jakoukoliv radu uvítám.
Děkuji Thomas smile

Re: Poupravený ARO 835

Sám dobře víš, že na tohle ti nikdo není schopný odpovědět nejsou-li aktuální TSp, původní byl kytarák a tím to haslo.

Re: Poupravený ARO 835

Ano to samozřejmě. Ale tak já to myslel bajlaj voko, abych neudělal úplnou blbost. Cca kolik by takový reprák potřeboval  objem, aby se " nedusil " smile

Re: Poupravený ARO 835

A proč ho vlastně nezměříš?

Re: Poupravený ARO 835

Antonio: No, jsem amatér. Nemám čím. Vlastně ani nevím, jak se to dělá. big_smile

Re: Poupravený ARO 835

A já tě měl za poloprofíka big_smile ...dyť tenhle odkaz tu házím skoro ob den.

(upravil Thomas 30. 6. 2011 19:57)

Re: Poupravený ARO 835

Mě??? big_smile Tak to je dobrej fór! Já vím leda tak kam zapojit reprobednu do zesilovače. Jinak akorát co pochytím tady, proto se taky furt na něco tak blbě ptám. Na ten odkaz jsem koukal. Zkusím to prostudovat, ale zasekl jsem se už u toho zapojení, přes jakýsi odpory. To je pro mě španělská vesnice hmm Ale pročtu to. Dík

A jejeje! Tak jsem to pročetl. Moudrej z toho nejsem. Spíš je to na mě dost složitý. Asi to nechám být. Dám tomu čistých 200 litrů a pak mohu podle uší ubírat nebo udělat BR. Materiál mám a poslouchat to budu stejně jen já smile

Re: Poupravený ARO 835

To mi neříkej, že nedokážeš dohromady zmuchlat pár kabelů, spousta lidí to podle toho zvládla. No škoda, přicházíš o dost. hmm

Re: Poupravený ARO 835

Ale tak to víš že bych to třeba dokázal, jenže já radši napřed jednou něco vidím a pak už to vím. Nejsem moc technickej typ a s počítačem a programa to taky moc neumím. No ale juknu ještě na to. Samozřejmě, věřím, že je to dobrá věcička smile

(upravil Thomas 22. 7. 2011 15:15)

Re: Poupravený ARO 835

No, tak mi bylo řečeno, že parametry se tomu nijak zásadně nezměnily a bylo mi doporučeno cca 100litrů. Takže asi bez BR smile Poladíme, uslyšíme, možná aj vytlučeme okna big_smile
Je pardon, jsem měl editovat uui

Re: Poupravený ARO 835

Počkej až si ho sám změříš. wink

Re: Poupravený ARO 835

ja viem ze niekedy si chcel mastit vyhybku k SW a teraz pises ze si nevies zmerat reprak ? big_smile

Re: Poupravený ARO 835

Antonio: Mno, už se na to těším smile Už mám odpor a spletenec, teď jen se pohrabat v tom programu.

Vodojem: No jóó, ale jakou, že jo? big_smile Jen cívku a kondík. Nakonec jsem stejně koupil subsonic smile

(upravil vodojem 24. 7. 2011 16:16)

Re: Poupravený ARO 835

ja som v tom dodnes nemeral ale nezdalo sa mi to nejake zlozite big_smile dnes som skusil na starsom pc ale ten graff co to kreslilo nebol ani kuceravy ani kostrbaty ale hnusny a mohol som s db robit co len chcem mad teraz som to pripojil k NB a uz to nejak ide tak skusim ze co pomeram big_smile

EDIT: no neviem kde som urobil chybu ale meral som repracik z tohoto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26503 a vyslo mi Vas 154,8l uui

Re: Poupravený ARO 835

vodojem: Hoď sem screeny

(upravil Thomas 24. 7. 2011 19:34)

Re: Poupravený ARO 835

Antonio: Tak tady jsem se tedy snažil. Ještě mi chybí jacky a jsem zvědav jestli je dobře zapojim smile Průser bude taky lepit to na malý jacky. To bude dobrá koule big_smile
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_a.jpg

Jo prosím Tě, ještě mi není jasný.... to schéma je jiný než jak to je zapojeno na obrázku? Mě tam furt neštimuje propojení toho jednoho jacku / levá s pravou/ Nebo jsou ty dvě strany propojeny už v jacku samotném a já to jen nevidím?:uui:

Re: Poupravený ARO 835

No paráda, vidíš jak ti to jde... smile Ideální je mít odpor a tím i indukčnost celého setu co nejmenší, vedení ke zvukovce bych neprodlužoval víc, než je nutné. Jinak v REWu (přes ten měřím) si můžeš nastavit odpor kabelu - Rleads.

Jo, pájet to na 3.5mm jacky bude za trest a soudíš správně, packy levého a pravého out kanálu mám spojené už v jacku.

(upravil Thomas 24. 7. 2011 20:07)

Re: Poupravený ARO 835

Jasně. Zkrátím to co nejvíc. Ještě mě napadlo prdnout to tam přes přechodky na velký jacky. No to mi vysvětli, jak ty můžeš mít u kompu velký jacky?
A REW tady taky stáhnu? No nechám tohle téma ještě tady, páč si jsem skoro jistej, že jetě budu potřebovat poradit s tím programem smile

Re: Poupravený ARO 835

Mám ESI Maya44, tak proto.
REW stáhneš tady, předtím se ale musíš zaregistrovat.

Re: Poupravený ARO 835

No jo, Mája. Já mám stoletýho Vilíka big_smile