Re: Poupravený ARO 835

http://s4.postimg.cc/ukcgos0c9/5170_genius.jpg

tu su hodnoty v amplione vecer pridam aj ten graf lebo nemam teraz velmy cas tie Hc a Hg som si len typol lebo to ani boh nevie lol
ale bola na nom len jedna siva krivka viacmenej rovna a hnedu a zelenu som mal len na starom PC a tu nic

Re: Poupravený ARO 835

Impedanční vrchol jsi pravděpodobně vůbec nezměřil, tohle jsou nesmysly! Mimochodem máš docela starou verzi.

PS: Zkus udělat pls něco s pravopisem, ať se to dá snadněji číst.

Re: Poupravený ARO 835

no skusim to potom ked budem mat cas
A co je zle na pravopise ? jedno slovo tam je zle ibaze je to v style SMS bez makcenov a dlznov v tom sa uz nepolepsim lol viem ze je to pravidlo 4 ale pisal by som to 10 minut big_smile

(upravil Thomas 26. 7. 2011 0:45)

Re: Poupravený ARO 835

Antonio: Tak pane, mám zapojeno. Teď přijde ten průser big_smile Mohu udělat něco pro kontrolu, že to mám správně zapojený? Mám takový pocit, že v tom teče proud. Lízat k tomu nebudu, ale když přiložím např. zápěstí, řekl bych že tam slabý proud je. To je normální? smile Jinak jsem to tedy v tom programu nastavil dle návodu. Rezistor na 100, frekvenci na 2 až 40000 atd. Přidal jsem cívku, něco tam lítá, ale prase by se v tom vyznalo. Myslíš, že bys mi s tím ještě nějak polopatě poradil? Začal bych tedy s něčím jednoduším asi zatím? ....
Díky Thomas

Re: Poupravený ARO 835

Zapojený to snad máš dobře, to musíš vědět ty, pak si musíš být jist, že vstup nemáš mikrofoní ale line-in a mít to dobře vybráno i v programu. Po tomhle už bys měl měřit. No ptej se.

(upravil Thomas 26. 7. 2011 11:50)

Re: Poupravený ARO 835

Ještě to celý překontroluju. Zatím jsem to bodnul na laptop, u stolního mi chybí monitor, jenže laptop má jen mikrofoní vstup. Když to tam zapojím, tak Wind.7 se mě zeptá, jestli chci / vstup vnějšího zdroje / nebo /mikrofon/. Dal jsem vstup vnějšího zdroje. Třeba to takhle ale nejde a musím počkat na velkej komp. Tam jsou tedy tři vstupy.Růžovej/ mikrofon/ zelenej a modrej. Ty mají značky s těma šipkama dovnitř nebo ven. To bude asi ono že jo? Ale line in tam napsáno není tak nevím.
Ještě mě napadlo... vstup přes USB? Mám tam externí zvukovku.?

Re: Poupravený ARO 835

To nevím jestli to na tom laptopu bude fungovat, ale mohlo by.

Růžová/modrá/zelená... stačilo si to vyhledat na netu, tenhle obrázek to dostatečně vysvětluje myslím, tzn. výstup píchneš do zelené, vstup do modré.

Přes USB to určitě nepůjde.

(upravil Thomas 28. 7. 2011 18:12)

Re: Poupravený ARO 835

Antonio :  Tak zapojeno, překontrolováno, mělo by to být ready:)  Vše je tedy dle návodu nastaveno. Přípájím tam prvně cívku. Tu měřím v Limpu tedy. Pustím tam růžový šum? Je to přerušovaně( zaškrtnul jsem políčko). A jak a kde tedy uvidím, kolik ta cívka má a čeho? H? mH? uui Mám na zkoušku nějakou odměřenou, ale nějak se nemohu dopídit výsledku hmm

Že by " Analyzovat" ? Tam jsou nějak poměrně velká čísla, napadlo mě ještě že to třeba budu muset  nějak přepočíst, ale zkrátka nevím od čeho se odrazit. mad

Re: Poupravený ARO 835

Špatně čteš návod, mám to tam napsané, bod 7. U REWu může být kurzor myslím kdekoli.

(upravil Thomas 28. 7. 2011 23:15)

Re: Poupravený ARO 835

Mám to tam. Kurzor na 1 kHz, pustím play, pak analyze,RLC impedance a je tam L=177,158 H hmm cívka má 0.15 mH. Někde je asi chyba. Nevím kde, musel bych to vidět u někoho a pak bych věděl. Takhle si tu s tím grafem připadám leda tak jak na JIPce.

Pardon ne play ale record

Re: Poupravený ARO 835

Dej sem screen toho grafu.

(upravil Thomas 29. 7. 2011 0:03)

Re: Poupravený ARO 835

Ježiši já to říkal. Né že já to budu mít levnější, ale Vás to bude stát nervy big_smile Nevim jak to sem mám dát.
Budu to ještě nějak zkoušet.  sad

Re: Poupravený ARO 835

Neboj, já jsem zcela v klidu, Print Screen jsi v životě ještě nepoužil?

Re: Poupravený ARO 835

Antonio: Ještě ne smile Teď jsem to zkoušel, ale bez výsledku. Zmáčknu ALT + print screen a nic se neděje. Předpokládám, že by mělo vylítnout nějaké okno? Ale jak to tak bývá, mě tu lítaj vzteky akorát knoflíky z klávesnice big_smile Zkoušel jsem caps lock, zkoušel jsem EN klávesy, zkusil jsem alt shift a print screen, ale pořád nic hmm 

No nic. Budu zkoušet dál s tím kurzorem. Výsledek bych měl hledat tedy kde? V té analýze? Jednou se mi tam objeví L a jednou mi to taky spočítá C kapacitu v mF. To se mi taky nezdá. R v Ohmech je taky moc vysoké. Zkusím ještě připojit nějaký reproduktor.
Jestli už jsi nedostal infarkt, pokus se mi to nějak krok po kroku objasnit smile
Díky Thomas

Re: Poupravený ARO 835

V podstatě nemám co nového napsat, všechno buďto bylo řečeno nebo nepozorně čteš:

Aktuální screenshot je uložen ve schránce,dokud jej nenahradíte jiným. Chcete-li tento obrázek použít v dokumentu, klepněte v okně aplikace (např.: malování, Word...) na nabídku Úpravy na příkaz Vložit.

Chceš-li zjistit indukčnost, klikni v grafu na 1kHz a v Analyze na RLC impedance values at cursor position (to můžeš využít i u cívek a kondenzátorů). Zmiňuji to proto, že se v TS parametrech Le počítá poněkud zvláštně. To, zda se ti ukáže C nebo L záleží na tom co měříš, na charakteru impedance. Pokud měříš blbě, jednou ti to ukazuje to, podruhé ono. R tě vůbec nezajímá.

A googluj, pod tím máš i návod jak na to.

(upravil Thomas 5. 8. 2011 0:17)

Re: Poupravený ARO 835

Tak zde jsem zkoušel generovat. Tím bych měl asi začít si myslím.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_clipboard04.jpg

No a zde jsem to pustil. Jistě je někde chyba, ale já vůbec nevím co s tím. Potřebuju nasměrovat.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_clipboard01.jpg

Ještě ta analýza:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_df.jpg

A tady je to nastavení, jestli je správně?
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6500_thrthjhzj.jpg

Re: Poupravený ARO 835

15kOhm, patrně to máš špatně zapojeno nebo jakoby jsi neměl na konci žádnou zátěž. Nastavení máš dobře.

PS: Kdyžtak klikni na FIT vpravo ať vidíš co jsi naměřil.

(upravil Jurawood 5. 8. 2011 12:00)

Re: Poupravený ARO 835

Nad tím grafem si vypni průměrování (AVG) Linear, a dej none. Lineární průměrování pustíš až tam bude zelená impedanční křivule, která tam teď vůbec není... A máš tam asi studeňák, nebo špatně zapojeno.

- najeď v mixáži widlí = bílej reprák v liště, pravým ...a dej zařízení pro přehrávání, tam line-in (micin) zamutuj, vlastně zamutuj vše kromě výstupu co používáš..
- pak dej zařízení pro záznam, tam line-in či micinu pusť, to další zase zamutuj.
- dej v Limpu setup, audiodevice, mám pravdu když tam máš v Inputu stereomix že? smile Pokud se pletu tak buhužel pro tebe ale vypadá to že máš špatně zapájeno. Jestli se to nerozchodí po dalších krocích který napíšu...
- Limp, setup, mesurement setup, reference chanel dej ten kde máš zapojenou referenci, pochybuji že v levo ne? Takže right
- sampling si dej na 48KHz

ed. - jo a FFT si proboha zkrať na 32.xxx

(upravil Thomas 5. 8. 2011 19:21)

Re: Poupravený ARO 835

No tak to ještě jednou překontroluju podle návodu. A zkusím přehodit jacky.  / ale teď doufám, že měřím tak.... že nakonec připájím jen cívku nebo kond nebo reprák? / Víc to snad nepotřebuje ne? Toto byla cívka cca 0,15 mH.

Jurawoode: Díky za radu. Ještě si to tak desetkrát přečtu strávím u toho dvě hodiny a snad to pochopim big_smile Nic ve zlém.


Chlapi, tak jsem to zkontroloval multimetrem. Vše pípá jak má, studeňák tam asi nebude. Dal jsem si záležet. zkrat tam je nějaký ten Ohmík (nevím přesně,ale prý tam nemá být nula) snad jen ten rezistor ukazuje asi 93 Ohmu, ale ten měřák nebude přesnej. Ještě mě napadlo... na ty jacky, kuli tomu pájení, mám pájeno na velké jacky a z nich přechodky na malé. Prostě redukce. Ale to by tak velkej bordel dělat nemělo asi? No nevím.  Hledal bych chybu spíš v tom, že nevím co s tím programem uui

(upravil Jurawood 8. 8. 2011 13:37)

Re: Poupravený ARO 835

Tak udělej kroky co jsem ti napsal, vždyť jsem to napsal úplně jednoduše a lidsky...

Ještě tedy jednodušeji

1- vidím že rozdíl levého a pravého kanálu je 0,0dB = podezřelé, z toho usuzuji že máš v Limpu audiodevice input - stereomix, má tam být line-in.
2- vidím že máš reference channel left, předpokládám že máš standardní schéma kde je na levým reproduktor a pravý je referenční..