Téma: čím lepit kobec

kupuju tenhle koberec http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=1668 a čím ho přilepit? mají tam nějaký lepidlo od SinusLive ale to připadá předraženy. použil bych asi chemoprén, nebo něco jínyho?

Re: čím lepit kobec

Chemopren není špatnej akorát je ho celkem velká spotřeba.

Re: čím lepit kobec

Já jsem koberec lepil duvilaxem, hodne rozetřít, nepromáchat a drží to navěky. Chemo jsem taky zkoušel, ale to bylo takové oničem.

(upravil hot.shot 22. 4. 2007 13:58)

Re: čím lepit kobec

oukej zkusim Duvilax, nevíte někdo kde se dá koupit v Praze? maj ho třeba v OBI?

Re: čím lepit kobec

Já koberec ještě nelepil, ale s tím Duvilaxem bych se docela bál, že ten koberec ztvrdne...

Web

Re: čím lepit kobec

ja som lepil chemoprénom a vpohode, drží. spotreba asi 1,5kg na jeden pár bední, vonkajší objem cca 120L. ten duvilax môže byť tiež dobrý. z chemoprénu som bol nafetovaný až až...

Web

(upravil Crashpc 22. 4. 2007 14:24)

Re: čím lepit kobec

jj z něj to musí táhnout... ale aspoň s tim nepromáčíš koberec, to by pak byl s bednou ámen. nebo potáhnout podruhý...

Re: čím lepit kobec

Existují samolepící koberce, ty bych chtěl osobně vyzkoušet, protože když používám chemoprén tak mě je po chvíli blbě.

Web

Re: čím lepit kobec

jojo na autohifi maj jeden samolepící ale otázkou jak bude držet a vyjde to draž něž obyč koberec a lepidlo. chemoprén mi ani nevadi a nejspíš to budu lepit venku

Re: čím lepit kobec

Brácha používal Alkaprén 90 (téměř jako chemoprén), ale je nevýhoda, že musíš mít lepidlo na obou plochách, nechat ho zaschnout a pak přilepit.
Teď lepí s dexoňáckým nehořlavým. Natřeš jednu plochu, přitiskneš, doládíš spáry, přejedeš několikrát válečkem a drží.

Oproti hořlavému je to velkej rozdíl. To hořlavé je jak voda a nedrží tolik!

(upravil Jaro 26. 4. 2007 15:51)

Re: čím lepit kobec

Takze Chemopren-platis za znacku, u nas sa dakupit to iste, akurat sa to vola Top-pren a za polovičnu cenu
Duvilax-pruser! dáš veľa-presiakne a je to fest vidno, das malo nedrži a vo vlhkom prostredi natiahne vlhkosť a povoli- strhnuť koberec a kúpiť nový. Naviac sa mi stalo, ze koberec bol akoby mastny alebo aspon tak pôsobil, a vobec to nechytalo...

Re: čím lepit kobec

tak už jsem v OBI koupil Chemoprén. nic jinýho co by bylo vhodný jsem tam neviděl.

Re: čím lepit kobec

A co tak to lepidlo cervene z Dexonu. To je uplne paradnicke.

Web

Re: čím lepit kobec

Lepidlo z Dexonu NO MORE... Zasranej jsem od toho ještě dneska.

Re: čím lepit kobec

Frank: Kdyz je nekdo... tak at ma polepene ruce. Ja tim lepil sub a uplne vpoho. Vyhody to ma ze to muze byt natrene i den 2 a aj tak na to ten kobere chytne. Ja mam plechovku uz asi rok a rantl kolem toho zasmoleny a porad to lepi. Jinak ja tim lepim i tlumeni do beden.

Web

Re: čím lepit kobec

ja sa prihovaram za top-pren... nelepil som s tym sice koberce ale bednu ako taku ( spoje ) drzi ze koniec a + som mal daku beztoluenovu verziu takze ma hlava skoro nebolela... len som bol trocha veselsi a jak ta vevericka z hoodwinked ale hlava nist big_smile

Re: čím lepit kobec

Jednoznačná volba Chemopren alebo TOPren to je jedno obidva držia nahovado. Základ je natrieť čo najtenšiu vrstvu aj na bednu aj na koberec. Ja mám osvečený spôsob špachtla. Lebo ked tam toho dáš vela tak sa to roztrhne v lepidle. Už som tak okobercoval zopár bední a nikdy nebol žiadnz problém s odlepovaním, skôr naopak raz som sa pomýlil a capol som zle koberec ale odlepiť bez poškodenia nešiel.


Hlavne to je rýchle. Pri izbovej teplote ti to zaschne tak za 10min.


Duvilax určite nie to by si lepil týždeň.

Keď chceš pošlem foto.

Web

Re: čím lepit kobec

Chemoprenem nikdy v životě!!!! Nejhorší věc!!!! Prosakuje a kurví tkaninu. Kupoval sem na to speciální lepidlo 1l za 250kč lepidlo na potahovou tkaninu. Dá se sehnat v Dexonu já ho sehnal zde: http://www.rapid-autohifi.com

Re: čím lepit kobec

Já lepil koberec tím, čím jsem lepil dřevo - Pattex Wood Standard, bez problému.

Re: čím lepit kobec

si delate prdel ne?lepit koberec disperzi na drevo...