Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Zdarec, zkus třeba tuto teorii Honzo - http://czechkeys.blog.cz/0901/pruzinovy … enka-hoska   .   RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

skvělá práce joski smile perfektní kombíčko, kdyby to byla lampička tak 20-50W by to bylo nejlepší smile ale jinak skvělé provední uvnitř i venku smile s přední mřížkou by to nebylo špatnééé ještě k tomu kdyby byl přední panel nějak pozlacený a na tom popisky

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Na lampáč si netroufám. Jeden jsem opravoval, ale jednalo se jen o výměnu pasivních součástek. Ani finančně se to moc podle mě nevyplatí. Ostatně tohle tranzistorové kombo mě vyšlo asi na 5 000,-, což je srovnatelné s komerčními typy. Jediná výhoda je, že to není nijak ošizené, hlavně koncák. Ale příště nejspíš koupím z bazaru nějaký Stagg nebo něco podobného a upravím si to podle sebe, především kvůli šasi a práci na popiskách - ty se mi opravdu dělat nechtějí. Pro amatéry je, myslím, design vždycky kámen úrazu. Mě to na doma takhle stačí. Přední mřížku ale ještě zvážím, abych si to omylem neprokopnul.

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Když jsem stavěl lampáče tak hlava vyjde na takových 6-7 tisíc když kupuješ součástky v česku, v zahraničí by ty origo trafa na určité typy byly mnohem drahší, reprák slušný vyjde na 2 600 cca, stagg je dobrý v tom že je levnýýý, ale na hraní neni určeny maximálně pro začátečníka co ještě se nevyzná moc v kombech, na předělání je to ideální, nebo takový soundking atd levné modely v pohodě na domácí úpravu. Ale tranzistor na doma to se dá.

(upravil hranatybraska 19. 12. 2011 10:31)

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Mno, velice mile mě překvapila co se týče zvuku starý osmipalec tesla za nějakého elektronnkového rádia (2AN.. už ani nevim co) impedance 5 ohm. Shodou událostí jsem ho zkoušel na svém domorobo kombu s 6P3S v jednočinné A třídě. Tady je ukázka zvuku: http://hranatybraska.ic.cz/kombo/Tesla_repro.mp3
Na doma úplně v pohodě.

Pro porovnání tu je desetipalec Celestion Greenback, který považuju za minimum co se týče kytarového reproduktoru. http://hranatybraska.ic.cz/kombo/Celest … enback.mp3

Kytara Cort M200, bez krabiček. http://www.audiotek.cz/product-17747-cort-m200-ws

Web

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

mno reknu ti k ty lampe a takhle na cisto mi to dvakrat nesedi, ale na nejaky dalsi przneni zvuku bych teda (zvukove) volil JEDNOZNACNE tu teslu.. prave ze hodne podobny zkusenosti mam s tema AROx76.. na tvrdej kvilici distortion proste fakt jako delany !! jsou teda maly takze to nema takovej ten spravnej "nakop" ctyr 12tek ve velkym cabinetu, ale zvukove proste parada.. smile

(upravil hranatybraska 20. 12. 2011 9:00)

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

No ta Tesla ke v reálu mírně uřvaná, možná by mohla jít o kHz niž. Ovšem co se týče citlivosti a pocitu ze hry, tak to tomu celestionu g10 nakopala. Kdybych věděl, jak se ten Tesláckej reprák jmenuje.. má smazanej nápis.

Web

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

hranatybraska: pokud jich nedelali vic, myslim ze ho mam doma taky, 20cm, 5ohm... davali je do Filharmonie jako basak, k nemu tam byly jeste 4 stredaky (ovaly) a dva elektrostaty vyskace....  Kouknu doma na oznaceni toho repra a zkusim vyfotit a hodit sem odkaz

Web

(upravil Joski 29. 11. 2013 10:57)

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Tak jsem se dostal ke druhé verzi zesilovače, pouze s jiným zkreslením. Jedná se kaskádu čtyř j-fetů zakončených volume potenciometrem a sledovačem. A  tady nastává problém. Při volume úplně na nulu je slyšet z koncového zesilovače brum. Jedině když přímo uzemním gate sledovače, brum zmizí. Jenže gate by měla být již uzemněná skrz ten potenciometr. Všechno ostatní zemění je v pořádku - kastle, kryty potenciometrů, vše do hvězdy. Potenciometr je taky dobrej. Navíc když připojím zkušební signál z generátoru, prolézá až ke koncovému zesilovači. Už se s tím mořím druhý den a nemůžu na nic přijít. Ještě zkusím lepší filtraci napájení, zatím tam je 10mV zvlnění při 39V/DC. Kdyby měl někdo nějakou praktickou radu, tak jí uvítám. Díky.

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

uzemni pouzdro potenciometru taky

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Svod oddělovacího kondenzátoru na vstupu konce?

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Díky za postřehy.
Potenciometr uzemněn - přímo na filtrační kondenzátor zdroje.
Oddělovací kondenzátor je svitek. Jak změřím svod?
Nicméně nevím, jak vysvětlit, že měřící signál proleze celým obvodem, tzn, přes Gain a Volume, které jsou na nule až ke koncáku.

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

No zkus ho na jedne strane odpájet, jestli tam ten brum bude, zjistíš tím kde vzniká, jestli před, nebo v koncáku.

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Koncák je v pořádku, testoval jsem ho nejdřív samostatně.
Tzn. že brum vzniká v předzesilovači.
Když uzemním gate posledního tranzistoru v předzesilovači, brum zmizí.
Ale, jak říkám, gate je uzemněna přes potenciometr 100kOhm, na nule má odpor 3Ohmy.
Nicméně brum odstraní až uzemnění kusem drátu.
Asi může hrát roli zvlnění napájecího napětí a velké zesílení.
Ještě se na to mrknu.

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

100k není šťastná volba, ten odstup tam nebude moc dobrý. Nicméně, pokud má obvod velké zesílení, i 3 ohmy hrají roli...ukaž schéma

(upravil jik 29. 11. 2013 12:59)

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

S těmi pružinovými hally (reverby) vyšly v minulosti stavební návody i na stránkách Amatérského rádia. V jednom případě i se stavbou vlastní pružiny. Samostatné pružinové jednotky (bez elektroniky) jsem dříve viděl i v nabídce GESu. Jinak se teda divím, že se i dnes prodávají komba s pružinovými hally (reverby) a jsou zastoupeny i dost laciných modelech.

Kdo by to chtěl stavět, aby to k něčemu vypadalo, se bude ale muset vypořádat s vlastní rezonancí pružiny pomocí pásmové zádrže (nějaký dvojitý T-článek).
Ono to hraje i bez toho, ale zvuk je takový zabarvený tou pružinou.

A taky jsem našel tu mechaniku, která je na trhu:

http://www.ges.cz/cz/8db2c1d-GES08202423.html


EDIT!

JEŽIŠMARJA - NEVŠIML JSEM SI DALŠÍ STRÁNKY TOHO TÉMATU A MYSLEL JSEM, ŽE ODPOVÍDAM J_PASEKOVI.

Takže můj příspěvek teď zřejmě vypadá jako silně vytržený z kontextu. Takže tak na vysvětlenou.

(upravil microlan 29. 11. 2013 13:11)

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

No a kolik je toho brumu na "vstupu" toho potenciometru?

(upravil Joski 29. 11. 2013 17:22)

Re: DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Dohnalik: Schema je stejné jako v příspěvku 7, akorát, že na konci za potenciometrem volume je sledovač a korekce jsou vypuštěny.

microlan: na vstupu potenciometru je právě střídavá složka 10mV, čili to asi leze z napájení. Jak říkám, zkusím to napájet z lepšího zdroje. Na výstupu z koncáku mám repro s citlivostí 100dB, což k tomu asi taky přispívá.

VYŘEŠENO: problém byl v napájení. Přidal jsem RC filtr a vše funguje, jak má.

Příspěvky [21 až 38 z 38]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DIY kytarový zesilovač - prosba o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£