Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » "univerzalna vyhybka"

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: "univerzalna vyhybka"

neviete ake su hodnoty na tuto univerzalnu vyhybku?
http://img46.imageshack.us/img46/3936/unidr5.png

a)ak v-8ohm s-4ohm b-4ohm
b)ak v-4ohm s-4ohm b-4ohm

P.S.ide mi len o tuto nechcem nic zlozitejsie

Re: "univerzalna vyhybka"

No univerzální asi ne, spíš nejjednodušší, s nejmenším útlumem (tuším, že 6dB/okt)

(upravil bladde 6. 8. 2007 23:24)

Re: "univerzalna vyhybka"

myslim ze "najednoduchsia" to vyjadruje presne to 6dB/okt mi nic nehovori ale nasiel som nejaky program a do toho stacilo zadat iba deliacu frekvenciu napr. 250Hz a 2500Hz a tusim odpory reprakov a vyhodilo to hodnoty tich 2 kondenzatorov a 2 cievok ale ked som pozeral na slovenskych online obchodoch nikde som nemohol najst kondenzator  ani len pribliznej kapacity (pokial predpokladam ze tam maju ist bipolarne elektrolyty) preto neviem ci su to dobre hodnoty vid.:
http://img62.imageshack.us/img62/4554/hodnotyrd4.jpg

Re: "univerzalna vyhybka"

Želanú hodnotu kondenzátorov si poskladaj!!! A univerzálna výhybka je chujovina...

Web

Re: "univerzalna vyhybka"

Celé to schéma, které sem blade dal je dobré tak akorát na demonstraci, ja kse výhybka NEDÁ dělat. Spálí ti výškáč, bude to křičet, bude málo basů, nepůjde to poslouchat, ohrozíš zesilovač, kvůli kryjícím se pásmům a tudíž nižší impedanci.

Tohle je NEBEZPEČNÉ.

Re: "univerzalna vyhybka"

tak mi poradte aku ja nechcem nic extra maju to byt troj pasmove repro k pc doma jedny podobne repraky mam a tam je dost podobna vyhybka akurat ze tam je o jeden kondenzator viac ale skoda ze su zosuchane hodnoty
len potrebujem nejaku na ktoru nepotrebujem nic ineho nez frekvencny rozsah a odpor reprakov

Re: "univerzalna vyhybka"

Taky ti na portrét konkrétního člověka stačí znát jeho barvu pleti a pohlaví?

Re: "univerzalna vyhybka"

uz hore som pisal "ide mi len o tuto nechcem nic zlozitejsie" a kedze doma mi v jednych reprakoch podobna funguje tak mi uplne staci takato len ked mi program vyhodil tamtie hodnoty a take sa nepredavaju napr 175uF tak by som poprosil niekoho kto by mi poradil ako sa spajaju alebo ake tam maju ist dakujem

Re: "univerzalna vyhybka"

Když takhle tam lupni 150uF nebo 220uF a máš vystaráno.

Re: "univerzalna vyhybka"

ok takze kondenzatory su vybrane.Teraz cievky mozu byt aj s feritovim jadrom (alebo musia byt na plastovej kostre)?

Re: "univerzalna vyhybka"

Když už s jádrem, tak pouze do basové sekce a ještě pouze kovové jádro.

Re: "univerzalna vyhybka"

jo dingo, plastové jadro asi nemal na mysli smile

Web

Re: "univerzalna vyhybka"

A jaký máte názor na basový reproduktor přímo bez elektorniky a vyhybka na výškáč? Někdy jsem vyděl na výškách jen kondenzátor.

Web

(upravil Dingo 8. 8. 2007 12:50)

Re: "univerzalna vyhybka"

No však o tom se tady píše, v té schémě nahoře je na výšky jen kondík, tj nejednodušší výhybka s malým útlumem.
Většinou se tam ještě zapojuje do série výkonový odpor aby se snížila vysoká citlivost výškáče.

Jen připojím tento odkaz: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=586

Proč psát něco, co už tu bylo, znovu.

Re: "univerzalna vyhybka"

A ten bass na přímo? Bez tlumivky. Je to zvěrstvo?

Web

Re: "univerzalna vyhybka"

a existuje vyhybka na ktoru mi staci vediet len deliacu frekvenciu,odpor a vykon repro a ako je to z ochranou vyskacov? (ako ich ochranit pred spalenim?)
dik

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » "univerzalna vyhybka"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£