Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 12)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Lampový zosilnovač prosím o radu

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 222]

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Dobrý den prajem takže dnes sa mi podarilo dat do kopy lampový zosilnovač s PCL 86 podla Lukisovej schémy plus som pridal 470 pF kondík na vstup proti VF rušeniu čo velmi pomohlo  takže hladina brumu sa znížila na minimum. Pomaly začínam rozmýšlat nad niečím vačším ale zaujímal by ma vás názor na topologiu bud : ,,hniezdo,, alebo klasická DPS alebo DPS s polygonom ? Za rady budem velmi vdačný .

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Vsetko ma svoje pro a proti, hniezdo urcite nie, DPS alebo point-point, to uz podla lubovole smile

(upravil hranatybraska 10. 4. 2011 13:39)

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

eddie:
Jako jestli myslíš tohle http://i302.photobucket.com/albums/nn11 … sPCL86.png
tak to schéma je blbě. Lukisovi jsem to už psal před časem, koukám, že se na to vy*ral.

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Suhlas, ta schema je potrat. Uz len to zapojenie magioka je bleee.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Ano myslím tú schému a veru je divná ale fungovala mi... Ale po tom čo som sa dnes doma nudil a ulepil niečo s blbou ECL 80 čo nie je ani lampa do zosiku (aspon podla mojích informácii)  tak to hralo podstatatne lepšie ako hento zapojenie... Mimochodom ako výstupák som použil  staré rozhlasové trafo na 100V rozvod. (a hralo to aj na to všetko lepšie ako lukisove zapojenie ale na úkor výkonu)

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

No nepochopil jsem smysl toho vinutí výst. transformátoru mezi +240 V a g2. To asi měla být samostatná tlumivka, nebo odpor, takto to zkratuje výstupní signál.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Mne to ,,fungovalo,, po tom ako som odstránil spoj spájajúci výstupné vynutie zo zemou čo mi mimochodom skoro odstrerilo Mp3 prehrávač a ja som sa divil že prečo sa stále vipínal ... Potom som zistil že je na výstupe konštantné napatie 3V. Po tomto opatrení mi zapojenie funguje ale aj tak sa mi to nejako nepáči naproti tej ECL 80... Možno je Pcl-ka s emisiami niekde na pokraji.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

To vinutie, je pravdepodobne pozostalost z pouziteho trafa z radia. Jedna sa o tkz. odbrumovacie vinutie, kedy sa anodove napatie pre budic a G2 bralo z odbocky na primari VT.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Chlapci na trafa se vyserte. Chce to trochu výkonnější triody s nízkým Ri a bude to do sluchátek hrát jako víno. Ideální z dostupných je 6N6P, ECC99 nebo 2B4A, ta je úplně nejlepší, ale bude se blbě shánět. Paralelně zapojit systémy u vybraných dvojtriod a bude to mít výkon zdaleka přesahující výkonové možnosti sluchátek i Vašich uší.
I taková 6N1P s paralelně zapojenými systémy vybranými na shodu aspoň 5% hraje do 60 ohm sluchátek tak, že Vám je to shodí z hlavy.

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Zrovna tady na jednom sluchatkovym zesilovaci delam,oversized zdroj pro kazdy kanal zvlast,jako budic EF806s,jeji zvuk se mi libi o trochu vic nez E180F nebo D3a,jako koncovky 6N1P zapojeny podle schema co mam od betarona...no bude to chtet taky poradny sluchatka,ktery jeste stale nemam,ale na testovani si pujcim...sinclaire jakou hodnotu katodovyho odporu pro 6N6P bys doporucil?

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Takovou, aby paralelně spojeými systémy tekl maximální povolený katodový proud, je to třeba vyzkoušet, liší se to série od série a roku výroby. Ve vrabčím hnízdě-prototypu mám tuším 56Ohm/4W, ale nejsem si tak úplně jistý, už jsem na tom dlouho nedělal.

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

jo to by tak mohlo byt,vyzkousim....diky

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Leoši, ty jsi zkoušel sluchátkáč s 6S19p ?
http://lib.store.yahoo.net/lib/thetubes … -6S19p.pdf

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

6S19P - Pokud ji chceš použít jako katodový sledovač, tak počítej s tím, že má trochu menší výstupní odpor a poměrně veliké napětí na katodě.
Já ji kdysi použil na výstup linkového preampu, musel nych schéma pohledat, ale pokud se nemýlím tak na katodě budeš muset mít řádově nějakou desítku voltů.
A Leoší - když sledovačem poženeš v klidu maximální povolený proud tak co poteče sluchátkama ve špičce..???
Proud sledovačem nutno optimalizovat na solidní pracovní bod a zároveň nutno počítat s proudem zátěží, aby se zbytečně nepřekračoval mezní proud. A nezapomeň že v kladné špičce se zvětšuje i proud katodovým odporem.
Jsou to sice nmimiampéry, ale katodový proud je zde srovnatelný...

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Já předpokládám, že každý normální heterosexuální běloch dá na výstup z katody slušný oddělovací kondenzátor a za něj pověsí proti zemi nějakých 10k, aby to při připojení sluchátek nedávalo ránu-aby ten elyt byl v nabitém stavu.
6S19P je takovej exot, že bych se to ani nepokoušel použít už z hlediska opakovatelnosti u ostatních, kdo by si to chtěli postavit. Ne že bych na tom nějak tvrdošíjně trval, ale ty 6N6P jsou pořád relativně dobře k sehnání a jsou poměrně výkonné. V Anglii by se měly dát sehnat i 12B4A, což je slušná trioda s Ri asi 150 ohmů, ale netuším, kolik by mohla stát, obávám se, že zdejším holoprdelníkům se z toho zamotá hlava...:-)
Ještě jsem doma našel dvě nové 6N5S, rovněž poměrně výkonné triody, ale ty taky k sehnání asi už nebudou.
6N6P je relativně dost asi proto, že se používaly na koncovém stupni snímkového rozkladu ve starších ruských televizorech.
Řekl bych, že Rudy jich bude mít dost a bude ochotnej i vybrat kusy s dobrou shodou systémů.
Na ECC99 bych nespoléhal, nedávno jsem dvě měřil /naděroval jsem si kartu/ a systémy byly parametrově od zdi ke zdi a to se jednalo o zcela nové kusy.

Jistěže není potřeba prohánět sledovačem plný katodový proud, 6N6P má tuším 4,5W na systém a 9W v paralelním módu je zbytečný knedlík, který potom klade velké nároky i na filtraci zdroje - nezapomeňte, že ve sluchátkách je slyšet kdeco.
Nicméně Betaronův sluchátkáč s českými ECL86 mě překvapil nejen zvukem, ale i výkonem. Možná by bylo dobře, kdyby ho tady včetně schématu podrobně popsal, mohla by to být taková startovací inspirace i pro další.

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

A jak se projevuje velikost Ri na funkci katodového sledovače ?

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

6s19p som jeden cas vyuzival, tiez ako sluchatkac, ale vysledky boli mizerne, ba priam strasne. Mozno by som este niekde vyhrabal zapojenie. Ale hlavou mi vrtaju EC360, velke vykonove triody (asi RFT), s tymi by mohol byt paradny sluchatkac takisto, aj ked mi je ich luto, aj EL83 hraju pekne, ktore momentalne pouzivam wink
Ri na samotnu funkciu CF vplyv ako taky nema, skor ide o prisposobenie sa vystupnej impedancii. Moj nazor, prosim nekamenovat, ale vysvetlit. Dakujem

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

6C19P jsou vhodne do OTL zesilovace blesiho vykonu,mam schema od seriove vyrabeneho OTL Transcendar,v kazdym kanale jsou 4ks,da to 1,5W do 8 ohmu,jeste jsem se k tomu nedostal...

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

No fajn a jaký vliv má Ri (které je uváděno katalogově v zapojení s uzeměnou katodou) na výstupní impedanci katodového sledovače ?

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

sinclair napsal:

Nicméně Betaronův sluchátkáč s českými ECL86 mě překvapil nejen zvukem, ale i výkonem. Možná by bylo dobře, kdyby ho tady včetně schématu podrobně popsal, mohla by to být taková startovací inspirace i pro další.

..už jsem tento sluchátkáč (ale s PCL86) několikrát popisoval různě na forech, hraje k mé spokojenosti dobře. Leoš jej u mě poslouchal, tak ví…
Prostě a jednoduše si jej zkušebně ubastlete, vždyť je to celkem prosté smile U tohoto typu sluchátkového zesilovače jsem si dovolil vecpat do obvodu triody i jakés takés korekce. Viz schéma

http://s2.postimg.cc/9g8b9oyb9/84_12_pcl82_pcl86_s_korekcemi.jpg

Fotky jsou uvedeny zde:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=198021#p198021

Příspěvky [101 až 120 z 222]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Lampový zosilnovač prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£