Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 12)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Lampový zosilnovač prosím o radu

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 222]

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

"...zvuk je velmi rychly."
3Machy? Nie, diky.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Tak jsem doladil svuj novej sluchatkac,hraje k me plne spokojenosti.Budic 6N6P v SRPP,konec 6P15P-EV v triode,aplikovan CCE mod.Ve zdroji trafo pro kazdy kanal zvlast,usmerneni EZ81,svitkovy kondenzatory,tentokrat jsem ve zdroji nepouzil tlumivky,pouze odpory a tudiz jsem musel do zdroje pridat elyty,pro kazdy kanal jeden,560uF/450V,jinak to trochu brumilo.
Do koncovych elek tece lehce pod 40mA pri 280V,zvuk je cisty a pruzracny,asi i RYCHLY,ale to neumim posoudit....:)

http://s4.postimg.cc/f9zqf3yk9/5898_6p15p_otl.jpg

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

No nevím, nevím.... já bych přemýšlel spíš o opačném osazení - 6N6P je výborná na konec.
Mimochodem - do jaké impedance sluchátek hraješ?

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Na konci máš asi jenom jednu 6P15P. Jak připojuješ zátěž? Nemůžeš načrtnout alespoň přibližný zapojení konce? Proč si nedal 6N6P na konec?

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Sluchatka maji impedanci 60ohmu,koupil jsem si je na doporuceni Betarona,konec s 6P15P vychazi z jednoho Betaronova sluchatkace,jemu se osvedcil pro stejna sluchatka jako mam ja,srovnaval je i se svymi Senheisery nebo jak se to pise a rozily jsou jen minimalni,o tom uz jsem tady taky psal....jako budice muzu pouzit i 6N1P nebo 6N2P,tohle zapojeni skousne ruzny lampy,6N6P mi sedi nejvic svym neutralnim a velice "analogovam" zvukem,jak jsedm uz psal v puvodni verzi jsem mel EF806s v triode s anodovou tlumivkou,ale bylo to dost "ostre" a trochu to brumilo diky ty tlumivce,vsechny moje preampy s anodovou tlumivkou mi mirne brumi,ale i pri citlivosti mych beden okolo 100dB je to akceptovatelny,na sluchatka uz je to horsi....odmenou za anodovou civku a mirny brum je naprosto fantasticky podani prostoru detailu,mikrodetailu atd atd...
Zapojeni konce je jednoduchy,katodovy sledovac,na mrizku odpor 1K,proti zemi 330K,katodovy odpor 180 ohm,kondenzator 680uF + 8uF svitek,odpor 2K7 proti zemi.Anoda s druhou mrizkou propojena odporem 1K(na rozdil od EL84 kde staci 100R).Pin 3 a 6 neni u tehle lampy propojen interne,mam propojeno kondikem 0,1uF/400V,to je ten CCE mod podle Steve Deckerta....na anodu jde nejakych 280V.
6N6P na konci jsem zkousel,ale pri paralelnim propojeni systemu (systemy jsem mel vybrany na 5%) mi to delalo nejaky bordel a nemohl jsem prijit na to proc.Jeste to jednou az bude vic casu vyzkousim,protoze verim ze to bude super....

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Nějak jsem to úplně nepochopil. Mezi katodou a zemí jsou seriově 180 + 2k7?
Na co u katodovýho sledovače ty kondikky 680uF + 8uF? Tím je přemostěn odpor 180 Ohmů?

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

http://s4.postimg.cc/ommjdzy61/5898_sluch_konec_6p15p.jpg

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Neviem, ale nestava sa s kondikom v G3 z pentody tetroda? Ci ako vlastne? Nejak to neponimam. (rozdiel medzi pentodou a tetrodou je mi znamy, takisto aj jej klasicke vyjadrenie, alebo spravenie, cize G3 na K, ale co ten kondik?)

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Co se s tou lampou deje mi  neni jasny,ale pozitivni zvukovy efekt je pri aplikaci CCE modu naprosto evidentni,Steve Deckert uz to do nekterych svych zesilovacu dava standartne.Kdyz jsem to daval do prvniho lampace,dal jsem tam jeste prepinac a porovnaval s kondem a bez...

(upravil PB0305 30. 6. 2011 10:36)

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Tetroda se z toho určitě nestane, v tomto zapojení 6P15P-EV funguje jako trioda.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Jeste jsem behem poslouchani pri praci v dilne laboroval s budicema,nakonec jsem vybral Siemens PCC189,zvukove mi tam sedi nejlip,ale rozdily mezi tim co jsem zkousel nejsou nijak moc velke,spis je to otazka vkusu...zkousel jsem 6N1P,E88CC Philips Gold pin,E88CC Tesla,PCC88 Tesla i Siemens,Electroharmonix 6922 ta mi prisla nejhorsi....v blizky dobe budu mit pujcena lepsi sluchatka,sice AKG701 tak to asi  zkusim porovnat znovu...

(upravil danhard 4. 7. 2011 14:05)

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

V tetrodě se vytvoří mezi g2 a anodou taky potenciálová hladina s potenciálem jako katoda, fantomová g3.
Když se nechá plavat g3 s kondem, tak to někam odcestuje, kam, to byste museli měřit nějakým elektrometrickým voltmetrem.
Se změnou napětí na g3 se mění trochu charakteristiky, ale nechat to takhle plavat a dělat z toho nějaký sofistikovaný mod je pitomost, stejně jako různé zběsilé měnění budiče a hledání zvukového grálu, když ani trochu nevíte, co vlastně děláte a kde se pohybujete na pracovních charakteristikách.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

K tomu modu,Steve Deckert,podle kteryho ten mod je,vyrobil tisice zesilovacu a ve vyrobe a vyvoji stale pokracuje,vse podrobuje rozsahlym poslechovym testum a samozrejme i merenim,takze predpokladam,ze vi co dela a proc.Ja jsem to na jeho radu vyzkousel a bez toho modu uz nehraju.I ja jsem to testoval dlouhodobe a ne jen sam,pro mne osobne je to vyznamny zvukovy prinos.Samozrejme davam prostor i nazorum jinych,doporucuju ale vyzkouset.Ja  jsem praktik a mam pro sebe vyzkouseno,ze je nutne peclive a dlouhodobe testovat poslechem,nejen vychazet z krivek a datasheets.
V zesilovacio,ktery posloucham s bednama mam u budici elky prepinac dvou hodnot katodovych odporu(presne receno bud jeden odpor nebo dva paralelne) a pro ruzny druh hudby nebo podle moji nalady muzu prepinat a menit tim zvukovy charakter.Zrovna tak muzu pouzit ruzny elky,samozrejme ne uplne libovolny...charakter zvuku ovlivni i vyber a kombinace soucastek,existuje totiz jev zvany synergie,ktery se uplatnuje i v hifi...

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

kudlibabka napsal:

... a pro ruzny druh hudby nebo podle moji nalady muzu prepinat a menit tim zvukovy charakter.

Dyť to říkám kadibudka, ty nepotřebuješ zesilovač, ale kurvítko, kterým si naladíš ten "správnej" zvuk mad

Ale jinak to máš pěkný, hlavně když tě to baví big_smile

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Neskúšal si PCF802 (nie pcf82) na pozícii predzosilňovač-budič koncovej elektrónky?

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

To je elektronka na hovno.

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

PCF82/802 se dá použít snad jen do RIAA preampu. Potkal jsem zapojení s 6F12P která je podobná.

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Kdyby to byly aspoň ECF82, ty se dají použít místo 7199.

Web

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

ECF a PCF se v podstatě liší jen žhavícím napětím ( 6,3 - 9 V ).
Pokud máš PCF čím nažhavit, klidně polaboruj...

Re: Lampový zosilnovač prosím o radu

Jenom doplním, neliší se žhavicím napětím, nýbrž žhavením jako takovým. U Exx se sleduje žhavící napětí, 6,3 V a u Pxx naopak proud 300 mA. Takže žhavení Exx různých typů se dá spojovat paralelně a Pxx různých typů sériově smile

Příspěvky [201 až 220 z 222]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Lampový zosilnovač prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£