Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Tuning - úprava vlastního reproduktoru

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

(upravil stiglitz 31. 3. 2011 20:45)

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Nevím, jak je možný že jsem si při zakládání tohoto vlákna nevšimnul tohoto: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5014 zač se moc omlouvám, nemám v úmyslu to tu zaneřádit.
Měl by někdo snímeček, či nákres přidaného magnetu, prosím.

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Kritik:
Ano tudy cesta vede ..Tweetery jsem upravoval odjakživa (rok 1994-5) nejdříve jen středění a časem s přesnějším měřením i výtlum a ve finálu ještě další drobnosti o kterých jsem zde nikdy už nehovořil, u některých typů lze i výběrem z více kmitaček docílit perfektních výsledků i u obyč repro ... dle ucha to lze také, ale je třeba spešl signálu a hodně dobrýho sluchu smile Impedančkou to není zcela přesný,ale je to asi ve většině případů postačující = tady jde zejména o snížení nelineárního zkreslení a docílení naprostého souběhu měničů LR..

Není co dodávat...

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Tak sem chci něco přidat - chystám se - mám tu dva středobasy, z nějaké věže. Chci na ně nalepit výztužná žebra od středu ke kraji, paprskovitě, ale zezadu, na membránu zezadu, abychom si rozuměli. S plochou membrány budou svírat úhel 90 stupňů, takže žádné naplocho. nevím, jaký materiál, ale napadla mne balsa. teď jde o to, aby nepobírala vzdušnou vlhkost, a nedeformovala se dílem membrána, dílem balsa.
Nejdřív nalepím jeden měnič, a oba zapojím, budu stražit uši, jak se to při vyšší hlasitosti bude chovat.
Ták, plantážníci, a šťourejte..!

(upravil Lukáš33 1. 8. 2013 15:51)

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Hele taky jsem uvažoval o tuningu.Mám tu nějaký koše ze starších repro.Mám tu dokonce jeden koš,co se používá u emi. LAB12 má to ale divnej magnet,z práce tu mám pár válečkovejch super neodimú vysokejch asi 3cm a širokejch tak 2.Daj se klidně slepit na sebe a zvýšit magnet.Na soustruhu bych v práci vytočil prsteny na magnet a použil bych na membránu kit s Labiny,třeba by z toho něco pak bylo.

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Já tu totiž mám trosky ARS9207, snad to píši dobře. Koupil jsem na aukru nové vrchlíky pro kaloty, z nichž jedna má utržené plastové čelo. Takže budu dělat na tomto, pak tady mám středobasy Magnat, jsou to 15cm reproduktory, já totiž tohle všechno neumím ladit, ale mám chuť do nekonečného experimentování, a něco z toho vyleze.
Ale ty žebra budu zkoušet, jde mi o zkreslení, a jestli se dá tímto způsobem potlačit.

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

ja som riešil nejaký ten tuning na lacnom 10" peiyiiyiyingu, pôvodné parametre:

Fs = 45.36 Hz
Qt = 0.60
Qes = 0.66
Qms = 6.63
Vas = 37.04 liters
Bl = 8.520489 Tm
Lp(2.83V/1m) = 92.98 dB

Úpravy spočívali v zbrúsení zavesenia pre zvýšenie Cms, vystužení membrány pre zníženie Fs, no hlavne som chcel skúsiť takú menšiu srandu s magnetmi, TU sú nejaké fotky. TS po úprave:

Fs = 33.53 Hz
Qt = 0.49
Qes = 0.53
Qms = 6.82
Bl = 11.023943 Tm
Lp(2.83V/1m) = 90.01 dB

Zámerom bolo dosiahnuť to, aby ten reproduktor zahral v passive radiator ozvučnici čo najhlbšie.

(upravil stiglitz 11. 8. 2013 20:06)

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Pánové - má vliv tvar, provedení vrchlíku? Jde mi o klasický vrchlík, a inverzní, čili vydutý dovnitř. A mám doma basáček, kde je celý vrchlík rovný.
Inverzní tvar. Tady. http://www.hifionline.cz/reproduktory/b … x-ht300g0/

Ještě se chci zeptat, neví někdo, nebo nemá odkaz, jak je řešena tato membrána? Jde o ten středobas, průřez membránou...
http://www.elac.cz/index.php?skupina=zb … =obrazek_1
Díkec.

(upravil KocuR 13. 8. 2013 9:11)

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

nebude to niečo na štýl W-Cone?

(upravil stiglitz 13. 8. 2013 19:11)

Re: Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Myslel jsem si to. Vliv vrchlíku na zvuk - může někdo něco napsat, má někdo nějaké poznatky? A ještě, mezi klasickou membránou, a touto vrchní je prostor. Je prázdný, a já se chci zeptat, může to mít nějaký vliv na celkový projev, nenarůstá třeba zkreslení? Hmotnost asi taky bude vyšší, tam musí být pohon, jako prase.
KocuR: díky za odkaz.

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » Tuning - úprava vlastního reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£