Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 11)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr levného zesilvoače/receiveru?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 206]

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Je to odvýhybkovaný asi kolem 500 Hz. Myslel jsem přesnější model od Technics.

(upravil Fox_25 9. 1. 2011 20:46)

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Tak ono jde taky o to že ty si pořídíš něco lepšího a ono se ti to logicky nebude líbit i když to bude lépe hrát. U basů nejde o to aby to třepalo oknama. Správná reprosoustava by měla mít vyrovnané frekvenční pásmo a to se u toho co máš nebo u těch geniusů neděje.

Jak už jsem ti psal, poslechni si něco od technics, hraje to lépe než cokoliv od geniusu a má to "správně uhuhlané" basy a taky dostatek výkonu 2X80W, teď samozřejmě mluvím o A700mk3. Klidně si ho ke mě přijeď poslechnout. Na netu se prodává většinou za 3000, ale takový AZS 222 ho v kvalitě zvuku naprosto převálcuje. Ve výkonu už ne, tesla má 2X25W 4R, ale i to(mě) bohatě stačí. Ten technics má tu výhodu že se dá použít jako skříň k DIY, k tomu má   takové "zvláštní" trafo 2X55V. Jinak pro mě hodnotu nemá.

Jinak radím ti to samé co v mém prvním příspěvku, nic jiného ode mě a asi i od ostatních neuslyšíš. Celá stránka je popsaná a jsme pořád na začátku. A co mám proti tvému subu? No přece všechno a navíc nikdo ho neviděl, nikdo ho neslyšel. Já osobně tvoje tápání chápu, je to absolutní nouzovka, taky jsem si něčím podobným prošel. Jediný rozdíl je ten že jsem se moc neptal ale četl "moudra" jiných a logicky, časem i prakticky jsem docházel ke stejným názorům jako ostatní a to vše za "pouhé" cca 3 roky. A opět dalších pár řádků o tom samém.

edit>Celou dobu píšu o A700mk3, stejně bude hrát víc typů, jen si to chce poslechnout.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Dobře, primární cíl - našetřit na zesík. Taky se snažím nějaké to info posbírat, ale věnuji se více oborům najednou + škola. Sub se pokusím zítra vyfotit a nahrát. Je to prostě standartní ARN 226 05 v uzavřence. Stejně ale pro domácí potřeby nepotřebuji nikterak extrémní výkon, ne? Stačilo by i 2x10 W, ne?
O vyváženosti frekvenčního pásma vím. Můj bratr má velmi dobrý sluch, ale o audio se vůbec nezajímá. Kdykoliv uslyší mou sestavu, začne na "zesilovači" ihned stahovat basy big_smile. Snad z těch over basů vyrostu big_smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

2X10W je podle mě málo. Teď jedu na 8R repro na zesilovači AZS 222 který má výkon 2X25W při 4R, no a při 8R je to necelých 2X13W. Repro má naštěstí citlivost 90dB tak to zahraje i hlasitě, ale u hodně dynamických skladeb to opravdu nestačí. A stačí málo aby začal zkreslovat. Ale na tohle by ti měl odpovědět někdo zkušenější.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

mam zesil 2x8W do 8ohm, mi staci, jeste jsem na jeho horni hranici nenarazil - v panelaku ani nejde poslouchat nahlas s ohledem na sousedy - na to mam slusnejsi sluchatka.
jde o to, jak citlive bedny k tomu planujes, ja mam 95dB.
ja doporucuji zacit pres sluchatka - sluchatka za tisicovku, dneska si muzes koupit levneji i nova portapro. kdyz ozelis vnimani basu telem, budou sluchatka do tisicovky hral nejspis lepe nez bednicky do tisicovky. pro zacatek ti bude stacit vystup pocitacove zvukovky.
financni strop tisicovka je strasne malo penez, budes delat silene kompromisy pokud nenarazis v bazaru nebo zastavarne na nejaky poklad a za chvilku se toho budes zbavovat, protoze nekde uslysis neco trochu lepsiho a budou to v podstate vyhozene penize.
cokoliv DIY je vzdycky tak trochu osobni zalezitost, takze je jasne, ze ti bude vzdy znit lepe nez konkurence (vzdy sis ho vyrabel sam), takze pokud ti stavajici reproduktory vyhovuji, tak na ne jeste nejakou dobu hrej a pak si postav slusne dvoupasmo a nakonec slusny sub.

ps. zkus se poptat po rodine, jestli se nekomu nejaky poklad nevali nevyuzity na pude nebo pod posteli - takove veci byvaji nejlepsi, protoze jsou skoro zadarmo a dotycny je casto jeste rad, ze se toho kramu konecne zbavil wink

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

No, mi doma máme jakýsi rádio od tesly big_smile zkusím se poptat, chci se ale zeptat jak se pak připojuje k těmto archivním zařízením 3,5 Jack?

(upravil jacq 10. 1. 2011 19:42)

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

bud vymenis konektor primo v zesilovaci, nebo udelas redukci petikolik -> jack... ovsem petikoliky co maji v gme jsou dost mizerne. nevim ale jestli nekde maji lepsi, nevidel jsem sad

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Když něco nevím zkusím stréca googla. Ten z conradu vypadá bytelně, na něm by už šel vyrobit slušný káblík.

http://shop.conrad.cz/websale7/Konektor … 67_0223121

http://www.hyperzbozi.cz/hledani/5-pin% … ,5%20jack/

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Díky smile dále by mě zajímalo proč se jeden drát dělá z mědi a jeden ze zinku, atp. Má to jen důvod rozlišení + a - nebo to má něco společného s odporem?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Drát ze zinku? Kdes k tomu přišel?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Možná to viděl na koaxu, ten občas mívá na opletení jako povrchovou úpravu zinek, jestli je to kvůli lepší pájitelnosti nebo oxidaci nevím, věštecká koule je v leštírně a nerad bych za moje teorie byl poslán do prdele protože tam takovéhle teorie patří.

PS>Opět jsem zase o něco málo chytřejší díky googlu.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Zinek se pájí blbě, vodí hůř než měď. Klempíři používali na pájení pozinkovanýho plechu kyselinu chlorovodíkovou. Zinek se používá jako ochrana před povětrnostními vlivy - žárově nebo elektrolyticky nanesený na železo.
Koax jsem viděl jen měděným, měděným pocínovaným nebo hliníkovým stíněním, dělá se i s měděným postříbřeným (ale to jsem v ruce neměl).

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Tak co jiného by to mohlo být, prostě tam byla v + lince měď a v - nějaká kovová spleť drátků?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Proč to(slušně) nevyfotíš? Být tebou tak to vůbec neřeším, stejně pokud jedeš z integrované zvukovky je to úplně jedno.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Bude to znít trapně, ale co všechno je vlastně v zesilovači? Prosím i podrobné součástky a vysvětlení, google mi všechno dává děsně složitě...

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Ono to totiž složité je, víš?

Web

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Dobře, budeme předpokládat, že je to tedy složité, co je ale jeho obsahem?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Mám dojem, že tohle fórum nikdy nesloužilo k suplování chybějícího vzdělání...

Web

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Silně pochybuji že se ti tu někdo dá do vysvětlování když neznáš základ. Nebo víš alespoň jaký je rozdíl mezi odporem a rezistorem?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Odpor je veličina a rezistor je elektronická součástka? big_smile Na gymplu se elektronika bere jen opravdu povrchově, za to Vám ale můžu odvykládat velkou část Právních souborů naší země z hlavy big_smile. Mohl by mi tedy někdo říct co je nedílnou součástí zesilovače, prosím?

Příspěvky [41 až 60 z 206]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£