Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 11)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr levného zesilvoače/receiveru?

  Stránky: 1 2 3 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 206]

Téma: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Dobrý den,
v poslední době začínám do audia pronikat čím dál více a už mi nestačí standartní zapojení z PC pomocí jacku do subwooferu (doma vyrobený) + výškáče. Chtěl bych něco lepšího. Proto by mě zajímalo, jestli je lepší prvně koupit interní zvukovou kartu jako vylepšení integrované nebo koupit zesilovač/receiver. Jde mi hlavně o poslech hudby. Pohybujme se v ceně kolem 1000 Kč. Studuji big_smile....
P.S.: Má kvalita kabelu markantní vliv na finální zvuk?
Předem díky moc smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Tou zvukovkou nic nepokazíš, pokud posloucháš výhradně přes PC - stahuješ hudbu, ať už v MP3 nebo FLAC, tak je to dobrá investice. Otázka je jestli za tu cenu něco kvalitního seženeš.
K ní bych si pořídil nějaký kvalitní DAC (digitálně/analogový převodník).
No a zesilovač, pokud nechceš stavět ze stavebnice, tak se podívej po HI-FI bazarech. Zaměř se na značky Denon, NAD, ostaní ti jistě porádí jiné značky a modely, které mají odzkoušené.
Nebo koukni do sekce "Pro začátečníky a méně zdatné" vlákno "Spolehlivá zapojení zesilovačů ke stavbě" a tam si něco vyber. Nebo chceš-li stavět stavebnici, tak pak koukni na aldax.cz  a tam si nějakou vyber.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

V této cenové relaci určitě propojovací kabely mohutně ovlivňují výsledný zvuk a to nejen finální. Mohu Ti doporučit něco od pana van den Hul-a.

Pedro , nezlob se, ale tak jsem se nepobavil už dlouho. Za ten litr si kup sluchátka, strč je do té Tvoji integrované zvukovky a to teprve uslyšíš věci. To je snad jediné co za ty peníze můžeš pořídit, aby to mělo nějaký smysl ohledně vylepšení kvality poslechu.Různé „reprosestavy“ k PC za tyto peníze se sluchátkům ve stejné cenové kategorii nemohou rovnat. Ale je možné, že se mýlím a různé Geniusy a Redstary se Ti budou líbit (alespoň na začátku) je to věcí vkusu a nároků.

Paseka to myslí dobře ale za tiskara nic moc nepostavíš. Ani ne tak moc jako nic. Aldax není vůbec drahý, ale tam koupíš nejlevnější stavebnici 1 kanál zesilovače 50 W za 490 Kč a to bez zdroje, trafa, krabice, předzesilovače . . . .

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

ušetři aspoň dva litry na pořádný sluchátka (v týhle kategorii se moc nevyznám, mám K240) a prskni mezi ně a zvukárnu nějakej jednoduchej buffer s integráčema, třeba taková kombinace bufferu LT1010 s LT1022 (nebo jinym běžnym operákem) na vstupu... viz linear technology appliction note 18 obr. 1A. tam je pár součástek (+ budeš muset zbaslit jednoduchej zdroj) že to nebude problém nakeslit na koleně a nebo jenom pospojovat na obyčejný děrovaný destičce, jako maj ve zvyku prasit američani.

kvalita kabelu vliv má a RG62 neni ani moc drahej smile

p.s.: kdybys chtěl, přenechám ti za rozumnou cenu (tři kila?) hercules game theater xp 6.1, kterýžto neběží na windows 7, ale zato má externí krabicu. akorát by sis tam musel vyměnit trochu chrastící potenciometr u výstupu na sluchátka, nebo se s tim chrastotem při točení smířit). na 48 kHz samplerate se to celkem dá poslouchat .)

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Sluchátka nechi, jejich basy se nikdy nevyrovnají pořádnému subwooferu.

Co třeba tato zvukovka?:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52356

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Já ti nevím, ale pro začátek udělají dobrou službu klidně zesilovače n.p. Tesla - AZSka 220, 222, 223 , TWčko 140.
Když budeš mít štěstí, zes seženeš za 2 - 3 stovky a za zbytek do tisícovky to pošleš Sinclairovi na repas  wink

Web

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Ještě jedna věc, co je to buffer? Kolik stojí průměrný zesilovač? Dal by se sehnat do 2000?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Pedro, zedituj si příspěvek a vymaž slovo " průměrný " a nebo k 2000 přidej nějakou tu nulu
big_smile

Web

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

big_smile dobře, tak dostačující big_smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Projdi si tento test: http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi … 1500-korun

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

My neřešíme reproduktory, ty mám, jde o zvukovku a zesilovač/receiver.

(upravil Hippo007 4. 1. 2011 23:11)

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Píšeš subwoofer + výškáče. To jsou ty tvý reproduktory?

EDIT: koukám, že ten odkaz výš není na pořádný reproduktory.
Prozraď co máš za bedny, ať víme, co se s tím dá dělat.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Pedro vyfoť nám co to přesně teď máš, na čem to hraješ smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Martin: vážně to chceš riskovat ?  smile

Web

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Vememe si to takhle, jsem student, je mi 16 let, o zvuku toho nevím tolik jako vy, prachy nemám skoro žádný. Jako současnej zesilovač používám subwoofer z 2.1 soustavy. Basovým drátem mám připojenej vlastní subwoofer. Sub- ARN 226-05/04, objem 36l, všechno počítaný podle spešl vzorečků big_smile. Materiál dřevotříska 15 mm (vím, že je to málo, silnější nemám) výplň, natrhané svetry od firmy Retex. Hraje to docela hezky. Jako výškače, prosím, nesmějte se, používám dvě třípásmovky z dob asi minulého režimu. Přesněji Skania 60LD, u basů jsou vytrhané gumy, proto jsem si postavil vlastní sub. Výšky a středy se zdají být O.K. Ten rozbitej sub má v sobě výhybku, která dělí kolem 400-500 Hz. Tak nějak to všechno hraje, ale chci co nejlevněji získat dobrou sestavu na hraní hudby a her. Doufám, že mi k tomu dopomůžete smile

(upravil voltik 4. 1. 2011 23:46)

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Vem si, že je mi 19 let, práci mám, ale jsem na tom pomalu stejně jako ty. V pokoji mi hrajou zesilovače starý 30 let, CD přehrávač starej 20 let, bedny starý 30 let i tak jsem ale zatím spokojenej ( z části proto, že jsem nenáročný a vskutku fascinován Teslou, Elektronikou...


Já se ti snažím říci, že můžeš začít klidně na těchto starých strojích, které koupíš za babku a které udělají lepší službu než ty tvoje home made a sračky typu genius ( které jsou jako bonus ve většině případů snadno opravitelné a precizně vytvořené ) a pak se postupně seznamuješ, seznamuješ a šplháš dál a dál...

Web

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Já bych ten sub nepovažoval příliš za sračku, hraje to docela dobře. Neměl jsem zatím možnost slyšet lepší, až je uslyším, zhodnotím svůj sub jinak big_smile. Co teda doporučuješ koupit prvně?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Zosik a repro. Zvukovku neries zatial. Kedze bedne ake take mas(aj ked neviem co je to zac, gugl mi ukazal hadaj co:)), tak zos, potom bedne a potom...opat zos, bdne, zos, bedne a opakujes big_smile no a medzi tym este ta zvukovka. smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Tak abychom si to zrekapitulovali, když už jsi uvedl konečně (téměř) všechny informace o stávající audiosestavě.
Jestli to dobře chápu, tak máš:
- sub z nějakých 2.1 PC repráků, ze kterého používáš jen ten zesilovač,
- vlastnoručně dělaný pasivní sub 36 l, ARN 226-05/04,
- k tomu 2 satelity (staré 3pásmovky s nefunkčními basáky).
Jako zdroj signálu používáš PC a chceš to vylepšit za 1000 Kč.
Poohlédnul bych se po nějakém bazarovém stereo zesilovači, např. http://elektro.bazos.cz/inzerat/8387315 … 0wattu.php (tento odkaz nebude dlouho funkční) a k tomu nějaké starší teslácké bedny. Při troše štěstí by ses mohl vejít do 2000 Kč.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Dobře, takže hlavní parametr toho zesilovače má být stereo. Co víc mám po něm chtít? Pomůžou Vám fotky beden k určení jejich kvality?

Příspěvky [1 až 20 z 206]

  Stránky: 1 2 3 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£