Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 11)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr levného zesilvoače/receiveru?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 206]

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

To oni chtějí jen aby tě pak mohli pomlouvat, jednou jsem tu ukázal budky s hliníkovou čelní stěnou, co mám v dílně, a všichni se shodli, že to musí drnčet a rezonovat, aniž to slyšeli...

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Klidně je sem dej. Zatím víme že jsou 3-pásmové. Jakého průměru je basák, má střeďák oddělený prostor? Možná by stálo za to vyměnit basáky, ale to by ses musel pustit do studia, jak změřit reprobedny.
Co přes to chceš pouštět za hudbu?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Kam mám ty fotky nahrát? Poslouchám většinou rock, takový ty elektro srandy big_smile (dnb, trance, techno,...), a rap, prosté všechno co má basy big_smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Co si myslíte např. o tomto zesilovači? :

http://aukro.cz/item1387140831_5_kanalo … ml#gallery

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

To ti nestačí kdo to prodává? Ale pokud nutně potřebuješ karaoke tak ho ber všemi deseti. Ale jistě by jsi měl být schopen položit si otázku jak na tom bude nový zesilovač se zárukou za 1300. Pokud je to v tvých schopnostech tak si udělej něco se švábem LM3886, hraje velice slušně. Nebo si kup na inzerát nějaký technics, hraje sice hůř než LM3886 ale ty uhuhlané a slité basy se ti budou líbit.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Dobře, jedinný strach mám z výroby bedny pro zesilovač. Proč by měly zesilovače Technics ty basy slívat?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Moje třípásmovky :

http://audioweb.cz/uploads/6296__igp2176.jpg
http://audioweb.cz/uploads/6296__igp2178.jpg
http://audioweb.cz/uploads/6296__igp2177.jpg

Až teď jsem zjistil, že tyhle bedny jsou 8 Ohmový a používal jsem k nim 4 Ohmový subwoofer. Jaký to mohlo mít na zvuk a zesilovač vliv?
Střeďák nemá vlastní komoru uvnitř reproboxu, ale je zezadu celý uzavřený, je to správně? Pochopil jsem to tedy tak, že vyzařuje pouze dopředu?
Díky moc.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Prostě a jednoduše až na opravdu TOP modely technics stojí za prd. Klidně ti ten můj za cca 2500 přenechám, je to model A700mk3.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

A A700mk3 je Top model? big_smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

To samozřejmě není, ale vzhledem k tomu že začínáš tak by ti mohl na čas stačit. A TOP od technics jsem ještě prodávat neviděl a když ano tak za moc peněz.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Střeďák je v pořádku.
Subwoofer, jestli má vlastní zesilovač, je taky v pořádku - máš kablíkem z výstupu pro sub napojený zesilovač a z něj reprák - je jedno, kolik má reprák v subu ohmů, když je na tyto ohmy dělanej zesilovač.
V bednách by možná šly vyměnit basáky, ale bez změření stávající bedny nemá smysl do toho vrtat.
Z toho cos napsal, že posloucháš a že kladeš hlavně důraz na basy, kolik máš možnost  nebo chuť do sestavy investovat, nevidím moc možností dostat se k slušně hrající sestavě. Když bys chtěl přijatelně hrající sestavu v ceně do 3000,- pak je to nějaký starší zesilovač - někdy z 80.-90. let minulého století, klidně Tesla s výkonem aspoň 20W + třípásmové bedny z téhož období, v dřevěných skříňkách. Ale to bys musel zapomenout na basy typu drnčící okna a poskakující hrnky v kredenci.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Ty třípásmový bedny mi přijdou jakýsi pofiderní, je to firma Philips, ale to provedení je divný, třeba vytlumení bedy řeší pár cm skelné vaty, která není na všech stěnách. Raději jsem k tomu 4 ohmový subu připojil dvoupásmový bedny tesla od gramecu. Prvně musím našetřit na zesilovač...

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

No u té skelné vaty se zřejmě nemusí dávat takové množství jako u normální vaty pokud myslíš tohle. Já mám taky zatlumený "pouze" Basový reproduktor s tím že cca 10cm nad polovinou celé bedny je příčka a pod ní nadoraz stočená skelná vata. Když vyndám basák tak je v tom "klubíčku" cca 20cm prostor. Středový a výškový reproduktor je samozřejmě uzavřený. Mě tvoje repro nepřijde jako nejhorší, jen by chtělo repasi.

Hippo007
Pokud prahne po basech tak bych spíš doporučil něco od technics, není to drahé a hraje to hlasitě. Teslu bych spíš volil k vážné hudbě, tam dokáže zahrát poměrně slušně.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Třípásmo ale technicky není přímo dokonalé k reprodukci basů, že ne? Prostě ta ozvučnice nikdy nebude ideální, nemůže přeci nahradit samotný subwoofer, ne?

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Pokud se bavíme o basech, hraje reproduktor, ne ozvučnice. Dolní přenášený kmitočet se dá ovlivnit basreflexem. Ozvučnice by byla nejideálnější žádná, ale protože musí u bedny být, tak je vhodné aby byla tuhá, nerezonující.
Dá se udělat trojpásmo http://audioweb.cz/vase-drc1.htm nebo čtyřpásmo http://audioweb.cz/vase-kumbajz1.htm , které na nízkých tónech přehraje kdejaký subwoofer.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

No a slyšel jsi slušné třípásmové sloupovky? Mě přijde subwoofer jako kurvítko slušných pevných basů(které s dobrým CD a zesem dokonce mají nějakou strukturu a nejen huuuu efekt ), ale pravda je že jsem slyšel jen levnější nebo diy neodladěné subáče.

Třeba moje Pioneer CS-E531 hrají od 35hz(mají už 30 let takže to beru s rezervou), když tam zapnu nějaké tuc tuc tak nepociťuji že by jim chyběli basy, jen samozřejmě nemají huuuu efekt.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

big_smile nevím co je slušnej pevnej bas, ale znáte to, čím mladší posluchač, tím větší rachot to musí dělat big_smile

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

No tak to tě zcela jistě uspokojí 5.1 od Genius. To hučí i když to nehraje.

Podle mě to co chceš není moc reálné. Na levné nákupy v bazaru nemáš zkušenosti a na něco ověřeného nemáš peníze, to je pak těžko cokoliv poradit. Osobně to vidím stejně jak už jsem psal, do 1500 seženeš zesík od technics a pak si kup basové repro vhodné velikosti(a Ohmů) do těch skania s tím že to "nějak" bude hrát. Nebo co jiného chceš slyšet? I když na pohádky nemám náladu tak ti nějakou můžu vyprávět.

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

big_smile dobře, máte nějaký odzkoušený zesilovač, který v téhle cenové kategorii "nezklame"? Co máte proti mýmu DIY subwooferu? big_smile

(upravil Hippo007 9. 1. 2011 20:15)

Re: Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Jestli stojíš o slušnější zvuk, udělej to, co ti radí Fox. Jestli chceš pořádnej randál, ber geniusy.
Když porovnávám svý starý trojpásmový TESLA bedny s předělanou výhybkou a nějakou 5+1 sestavu Creative nebo Genius za 2-3 tisíce, tak ty 5+1 super basujou, sklo všude drnčí, na těle cítím ty správný basový záchvěvy, cinká to taky pěkně ....... ale na středech je toho slyšet pomálu a když si pak pustím TESLY, je to svým rovnoměrným přenosem přes většinu slyšitelného pásma (asi 40Hz - 16kHz) balzám na uši, slyším mnohem rozmanitější tóny, které mi na 5+1 sestavě zůstávají skryty.

EDIT: sub si můžeš pouštět společné se stereo bednama, ale chtělo by to pak u něj snížit horní přenášenou frekvenci

Příspěvky [21 až 40 z 206]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr levného zesilvoače/receiveru?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£