Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyber basového repra

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil stanomx 30. 12. 2010 14:01)

Téma: Vyber basového repra

Zdravím, chystám sa vyprodukovať niečo do obývačky.. vrchy sú DT-80 ... stredák je upravený ARN-150-0000/08 s phase plugom (od antonia). Pôvodne z toho malo byť malinkaté 2p avšak nejako sa od toho upustilo. Hľadám basový reproduktor, rozmerovo mi najlepšie vychádza 10". Už nejakú dobu zháňam k tomu ARN738 avšak ako vidím tých sa asi nedočkám. Vrchy a ten malý stredobass by som chcel na prednu dosku avšak basák na bok dole (mala by to byť stľpová sústava). Jop a pohon mám JPA-100ky.
Zatiaľ som pokukoval po Beyme 10BR60. No niesom si istý jej parametrami (v simulacii vyzera dobre, avšak mám na mysli prednes).
Samozrejme bass môže byť aj 4 ohm. To je fuk.
PS:
LINK NA BEYMU
- zháňam niečo v podobnej cenovke... aj bazár, atď
Nejake foto 1
Nejake foto 2

ešte ma napadlo pustiť sa do monacoru, a vítané sú aj 12" riešenia....

Re: Vyber basového repra

Ja som asi pred mesiacom predával ARN734... ale aj tak by Ti veľmi do tej Tvojej zostavy nepasoval...od Monacoru to v tej cene vychádza tak na SPH-255...budeš si však musieť počkať na nejakú fundovanejšiu odpoveď...

Re: Vyber basového repra

O tých ARNkách som mu aj hovoril na chate ale nemal vtedy toľko prašulkov, plus dopravu porešiť... Monacor nieje vôbec špatný, zrovna včera som pozeral že v GESe majú SP252E, čo je desaťpalec ale už s normánym penovým závesom, nie tým škaredým fialovým. Ten by sa dal použiť tiež. 252C som počul a aj meral TSká. Za tie prachy hodne slušný reprák...

Web

Re: Vyber basového repra

Tým carpowerom som nikdy neveril...ale sa mi raz dostali do ruky bedne Tonsil ZgC-50-8-44 s vyhasnutými basmi a stredmi. Potreboval som niečo len pod altánok na grilovanie a nevedel, čo lacné hodiť miesto basov. Tak som tam narval SP-202C...napis carpower a fialový záves som zatrel centrofixou. Musím povedať, že som od tohho repráku v 18L uzavrenke nič dobré nečakal a tak som namiesto stredov tam len vrazil 10cm širokopásmak, čo som vyrval z palubky starého mercedesu. Musím ale povedať, že som tým monacorom za 12€ zostal milo prekvapený a obanoval nahradenie stredov tým autoreprom...:-D

Re: Vyber basového repra

Tiež som tomu neveril, ale zmeral som TSká jednej 252jky a proste paráda, aj som si vypočul 3pásmové bedne s 252jkami na basoch. Za tú cenu super...

Web

Re: Vyber basového repra

Ide konkrétne o tieto, čo to poniektorí tak kritizovali?
http://audioweb.cz/vase-grawp1.htm

Re: Vyber basového repra

Áno, ide presne o tie. Zastavil som sa v Trnave a vypočul si ich. Majú svoje chyby, to hej... Ale na prvotinu slušná práca.

Web

Re: Vyber basového repra

SPH-250TC čo toto naoriklad
do penoveho zavesu sa mi ist velmi nechce....

Re: Vyber basového repra

Co spíš sph 255 neo 315, kterej uz neni o tolik dražší? kde to chceš dělit? Daleko jednodušší bys to měl s basákem zepředu.

Web

Re: Vyber basového repra

jo to mi je jasne... ešte nie málo rozmýšľam nad večšími ragálovkami a basák z predu.... avšak to asi len 8" ... dostal som tip na repro SPH-250P (je v PA sektore u monacoru) vyzerá to tak že to skúsim s ním. Pokiaľ nik nedá inú, alternatívu. To delenie bude problémové, a niesom tým nadšený avšak pre basák 10" na prednej doske tu net miesta

Re: Vyber basového repra

3-pásmové regále (40L, BR ladený na 30Hz) som robil teraz ja...mám tam 8" Monacor SPH-200KE a musím povedať, že dokáže ísť docela slušne odspodu. Bol som predtým zvyknutý na ARN734 v 55L uzavrenke a od 8" som teda až tak veľa nečakal.

Re: Vyber basového repra

Ten SP-252C jsem měl v autě a byl pro mě velkým zklamáním - můj názor je že třeba ARN 226 jde o dost níže, ale monacor má zase větší zatížitelnost je to něco za něco ve stejné cenové relaci

Re: Vyber basového repra

Pokud je šířka desky problém navrhuju ti 2x Fane Sovereign 8-225. Ve větším máš bohatší výběr než "monacor wannabe". Beta 10, Fane 10-275, Fane 12-500LF, Ciare COD12, BC 12CL - všechny budou bezproblémové až k DF okolo 500-700Hz cenově cca jako 10BR60, která není až tak špatný nápad, jen mi přijde o něco dražší než srovnatelná konkurence.

(upravil chyna.cz 5. 1. 2011 11:28)

Re: Vyber basového repra

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=12238
proč se zaměřovat jen na dexon,beymu,monacor když jsou lepší  a levnější alternativy. jen si vybrat smile

Web

Re: Vyber basového repra

Tak tomu už vubec nerozumím. 40l REGALY s 8" a nemas místo na 10? to je nejaky zcestny... Bud to nebudou regály, nebo y se tam vesla i desítka...

Web

(upravil stanomx 5. 1. 2011 15:57)

Re: Vyber basového repra

ehm... ja tu o 40L regaloch nepisem.... smile
chcek ak niečo poradíš niesom proti... nejako sa tam k tomu neviem dostať

Re: Vyber basového repra

MethMan napsal:

Pokud je šířka desky problém navrhuju ti 2x Fane Sovereign 8-225. Ve větším máš bohatší výběr než "monacor wannabe". Beta 10, Fane 10-275, Fane 12-500LF, Ciare COD12, BC 12CL - všechny budou bezproblémové až k DF okolo 500-700Hz cenově cca jako 10BR60, která není až tak špatný nápad, jen mi přijde o něco dražší než srovnatelná konkurence.

No problém bude kúpiť ich. BC by bol luxus...

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyber basového repra

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£