Téma: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Hned na uvod: som pokrocilejsi amater, ktory sa chce/snazi priucit stavbe repro bedni. Vyskusal som hladat na nete, v knihach ale stale mi nedochadza ako vypocitat objem ozvucnice, pretoze v jednom programe mi vyjde hodnota vented box 121 litrov (co si myslim vzhladom na repro ze je to kusok vela) a v inom programe mi to vyjde ze: tento reprak nie je vhodny do vented box, a v tom istom programe mi vyjde objem uzavretej okolo 17 litrov. neviem kde je chyba, ci u mna alebo v programe (co je asi menej pravdepodobne) ale trapim sa s tym uz vyse tyzdna a nie a nie na to prist... inak repro je TVM 165-61/8 (posmesky potom ok?) inak vsetky hodnoty som pocital, prepocitaval, hladal na nete a porovnaval....  Prosim pomozte mi

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Patrně největší službu by udělal v ozvučnici typu TML (neodzkoušeno), ta je ale složitější nebo jednoduše do uzavřené, třeba těch 20, ale tam to dolů moc nepůjde.

https://lh6.googleusercontent.com/-b0TXsD6Tsf4/Tvd9x5JzjAI/AAAAAAAACQg/2qXH-MFUSVo/s144/2_arn165618%25255B1%25255D.png

(upravil Bumbo221 28. 11. 2010 19:48)

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

V prvom rade sa chcem podakovat ze sa niekto ozval. Presne v tomto programe som to skusal a vychadzali pekne hluposti co sa tyka objemu... A prosim ta mozes mi povedat ako si sa dopracoval k tym 20 litrom?? resp. ku konecnemu objemu??( viem ze je to k...tska otazka) vdaka...

A dolu ma to az tak nestve lebo k tomu este pojde asi nejaky subwoofer.. pravdepodobne... ale to bude az za po vianociach...

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Jednoduše jsem to tam napsal... a ještě předtím jsem před reprák přidal sériový odpor charakterizující ss odpor předřazené cívky, jak z obrázku můžeš vyčíst, ten s tvarem charakteristiky taky hýbe, musíš vědět jak s jednotlivým měničem zácházet a umět program obsluhovat, ten sám počítá podle daných aproximací/vzorců a nejsou to ve výsledku hluposti, jen se uživateli nemusí hodit.

(upravil Bumbo221 28. 11. 2010 20:46)

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

no tak jednoznacne sa mam este co ucit. zatial dakujem za ochotu pomoct a ukazanie dalsej cesty vpred... Vdaka...
A este ma napada jeden podobny dotaz... nevedel by si nieco podobne vykuzlit s reprom TVM 130-65/8? akurat sa o to pokusam tak som zvedavy ci mi to vyjde...

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Tam nejde moc co vymýšlet, opět uzavřená cca do 10l ať to taky není moc velký, nevím k čemu jsou a jak je chceš provozovat...

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

no ono je to taky atypicky pripad... v svojej podstate je to 3 pasmo ale.... je to robene na hi-fi vezu, ktora ma zvlast vystup na basy, a zvlast vystup pre stredy a vysky (ten je spolocny a riesene je  to cez 2pasmovu vyhybku)... a pojde to k pocitacu len tak aby tam aspon daco chrcalo a aby som sa mal na com ucit a tak... lebo stare bedne uz idu do neba a zohnat tak riesene bedne sa akosi neda. tak som sa rozhodol, ze si spravim vlastnu zostavu.

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Tak tam je to skoro jedno jestli to bude mít dva litry nebo pět, za čas koupíš zesilovač a bedny i s věží komplet zahodíš.

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Za cas bude tak jak vravis akurat bedny presuniem do garaze a budem sa trapit a niecim dalsim, kvalitnejsim do izby.. na poprve sa mi nechcelo riskovat ze dobrblem nejake kvalitne repro za xy euro a potom sa budem buchat po hlave co som to dorobil... radsej zacnem na niecom lacnejsom, a potom casom uz budu aj kvalitnejsie...

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

zdravim manici. spravil som po dlhej dobre bedne. a mam zopar malych problemov. Antonio mi pomohol s objemom ozvucnice zaco mu dakujem. ale basy su niekde stratene a tak som rozmyslal ze spravim druhu bednu o kus vacsiu s dvoma basakmi. teraz je basak osadeny do 20 l uzavretej ozvucnice. ked som to nahadzal do Amplionu tak na dva basaky mi najlepsie vychadza cca 35 l ozvucnica (aspon podla mna). inak basak hra do cca 150 hz.

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Když dva, tak dvojnásobek, jiný styl basů ale od toho nečekej, jen se zvedne citlivost, ale charakter i spodek, který to je schopno zahrát, zůstane.

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

no dobre to zatial necham tak.. a je mozne ze ked to pripojiim na vezu (konkretne sony mhc 4700) tak ked pripojim jednu bednu tak nepustim ju ani na polovicu lebo repro nestiha ale ked zapnem dve tak to ide dobre? neviete cim to je alebo ako to funguje? inak komponent zosiku je ta-h4700 myslim vdaka za pomoc

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

Opravdu nevím co si pod tím představit, na dálku takhle nepomůžu.

Re: TVM 165-61/8 Objem ozvucnice

nevadi... viem ze to takto je nafigu.. ale aj tak vdaka...