Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » CD přehrávač ETA CD482

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

(upravil voltik 20. 11. 2010 14:21)

Téma: CD přehrávač ETA CD482

Koupil jsem tenhle přehrávač vlastně jen z důvodu abych měl čas od času na čem poslouchat CDčka.
Může mi někdo říct, jak je to s kvalitou zvuku ?
Nemá někdo manuál, schéma ?
Na netu sem absolutně nic nenašel...

Web

(upravil Michelin1 20. 11. 2010 16:38)

Re: CD přehrávač ETA CD482

Hledej Philips 482, ten je stejný a najděš i schéma jinak si přečti tohle něco se dozvíš.
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=4924

(upravil voltik 20. 11. 2010 22:01)

Re: CD přehrávač ETA CD482

Takže na piču, no nic nevadí. Zatím to přežiju, stejně si časem koupím  MC911ku smile


E2:
Tak sem něco málo dalšího našel v AR 93/8 str.4

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Raději si kup MC902-ku, ta je zvukově nejvydařenější.

Re: CD přehrávač ETA CD482

j_paseka : vono se řekne kup, jenže já si pro ni nemůžu jít do elektra jako dneska, musim počkat až bude někde k mání smile

To je otázka pro další: Kdyby se chtěl někdo jedné MC911 / 902 s bezvadným displejem zbavit, sem s ní

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Škoda, dnes se jedna MC902 dražila na Aukru, přihodil jsem si ale nevyšlo to.

Re: CD přehrávač ETA CD482

MC902 a 911 mají identicky zapojenou analogovou část. Pouze v 911 jsou teslácké MKT kondíky, zatímco 902 je z velké části osazna keramickými SMD kondy velikosti 1206.

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Upřímně jsou to stroje dnes již dávno mnohonásobně překonané, jak transport s digi out k externímu DACu je to OK, ale digitální část opravdu nestojí za moc...Jako zdroj zvuku do vintage sestavy ano.

Re: CD přehrávač ETA CD482

.Jako zdroj zvuku do vintage sestavy ano.

Takže ano, jelikož signál zesilujou ampy TW140 nebo AZS220 a reprodukují prozatím ARS824 ( na cestě mám RS 638 - Elektronika Praha )

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

V tom případě to je ideálně vyvážená sestava (slyšel jsem něco podobného -  CD480, AZS222 plus třípásma od Elektroakustiky). Netunit, nechat být.

Web

(upravil voltik 22. 11. 2010 21:44)

Re: CD přehrávač ETA CD482

Ondo, využuju toho, že seš tu. Nechci zakládat nový vlákno...
Psal jsi mi, žes u toho TWčka modifikoval preamp. Zvyšoval jsi citlivost ?
Já jen, že když pouštím gramec či CD přehrávač, mám hlasitost na " 1-2 ", když telefon tak 4-5 . Omylem přepnu z UNI vstupu na GRAMO a repro jdou do kopru 
Ještě sem se teda nedíval do katalogu jaký to má vstupní citlivosti, ani na schéma


P.S. už mám rozjednaný MC911 smile

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Hlavně si ohlídej ať má OK displej. Ať nemusíš shánět, ty displeje už tady neseženeš. Leda z jinýho přehrávače.

Re: CD přehrávač ETA CD482

voltik: Na citlivost jsem nehrabal. Neříkej žes s tímhle dědečkem odpálil reprák smile

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Né zatím ne a to hraju zatím na ARS824 big_smile


P.S. už vím na co je knoflík "-20dB" ale stejně se na to někdy juknu...

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Gazdo: teď mám jednu rozjednanou za 800 bez dálkače, displej prej OK . Tak nevim jestli ji vzít nebo čekat.
Tys měl jisto jistě sakra štěstí, protože na aukru pod 500 nejde

Web

(upravil j_paseka 23. 11. 2010 22:40)

Re: CD přehrávač ETA CD482

Tož to jsi měl chlape štěstí. No jo, pro Vás jsou ty eura na koruny sakra výhodný. smile

voltik: To je snad i dobrá cena. Já jsem za tu svou, MC902, dal 1000,- . A to ještě nesvítí, jak jsem kdysi psal, jeden segment na displeji.

Re: CD přehrávač ETA CD482

voltík: Jaký dálkáč ?Na 911 by ho musel někdo dodělat.Jinak je cena dobrá, pokud je stav OK, bral bych ji.

Re: CD přehrávač ETA CD482

heh, já myslel že MCčka měli i dálkač, když ho měla i CD482ka  Tak ne no smile

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

A nechceš voltíku radši starýho poctivýho technicse SL202 s (neoriginální) dálkou? Na rozdíl od CD48x a MC9xx má vynikající zvuk. Je i trochu potuněný. Musel by sis vyčistit umaštěný řemínek a kladky výsuvu dvířek.

Web

Re: CD přehrávač ETA CD482

Ondro, nevím jestli jo nebo ne. Můj prvotní plán byl, takový, že svojí vintage soustavu založím jen na výrobcích ČS produkce.
Váhám, váhám   smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » CD přehrávač ETA CD482

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£