Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Arn8608 - Subwoofer do auta ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil remusator 3. 11. 2010 14:06)

Téma: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Ahoj, ležia mi doma 2 kusy týchto ARNiek 8608..
Momentálne nemajú využitie, a pravdepodobne ani nikdy mať už nebudú.. Skončily by v koši..
Kedysi to bola kópia ARS1058čiek.. Avšak potom nám zatopilo pivnicu asi 10cm vody, reprobedne navlhli a splesneli.. Reprákov sa to našťastie nedotklo. Tak som ich všetky vybral, aj výhybky, a odvtedy mi to leží v izbe v skrini..
Subwoofer v izbe mám aktívny, tak som sa rozhodol, že by som ich chcel použiť ako aktívny subwoofer do auta..
Thales mi už odporúčal, že do auta nie sú vhodné kvôli vlhku, zmene teplôt atď.. Myslím však, že to čo zažili doteraz už nikdy nezažijú.. Napriek tomu by som ich chcel dať do auta...

Neviem však, aká ozvučnica by bola najlepšie. Uzavrenka, BR, alebo nejaký špeciálny typ ? Je šanca použiť oba ? Alebo o viac ako jednom do auta nerozmýšlam, pokial nemám kamión..  Zosilovač by som chcel po čase tiež postaviť.. Zatial by som však chcel spraviť tú ozvučnicu a nejak to odskúšať, že ako budú hrať (mám AIWA zosilovač, na ktorom to ešte kedysi hrávalo dobre..). Jasné, že ozvučnicu by som chcel čo najmenšiu.. Čo sa hudby týka, tak počúvam väčšinou rap a nejaké elektronické veci.. Čiže basy skôr také ťahavé, nemusia byť nevyhnutne velmi ostré...
Ešte k tomu umiestneniu do auta.. Mám rád hudbu nahlas, keď duní od toho celé auto, avšak nejde mi o to, aby membrána skákala s amplitúdou 5cm...

Ešte edit : Chcel by som spraviť "samostojacu" bedňu, nie používať ako ozvučnicu celý kufor a uchytávať to do plata kufru.. Ani žiadne montovanie miesto čalunenia..

Diky za vaše návrhy, nápady a postrehy smile

(upravil ondra Ch 4. 11. 2010 6:49)

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

ARN8608 není do auta moc vhodný z důvodu, že potřebuje poměrně velký objem ozvučnice aby trochu hrál, alespoň 50l ale spíš víc. A použít uzavřenou ozvučnici.....

Web

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

50L uzavrenka by sa dala spravit teoreticky smile
Od objemu sa ale odcitava objem tlmiacej peny, vsak ?

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

nie, to ti ešte objem akoby pridá. odpočitaj iba kos a magnet

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

No, myslel som tak, ze ked spravim ozvucnicu z dreva objemu 50l a napcham tam 20l peny, tak ozvucnica sa zmensi akoze na 30 nie ?
Alebo sa to scita ? A bude to mat akoze 70l ozvucnicu ?

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Přečti si teorii zde na webu.  Tlumící materiál musí být vzdušný, tudíž neubírá objem ani ho nepřidává. Nicméně v celku se vytlumená bedna chová jako kdyby měla větší objem. To právě díky vlastnostem toho tlumení.

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Priznám sa, chcel som to trošku "hotovšie" info big_smile
Lebo v budúcnosti sa neplánujem venovať konštrukci reproduktorov.. smile

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

ARNka prodej a kup si subwoofer určený do malé ozvučnice. 50L je bedna jako kráva, která ti zabere půl kufru a navíc ty ARNka nejsou stavěné na proměnlivé prostředí v autě.

Pokud i přesto budeš trvat na ARN, tak 50L čistého vnitřního objemu, vycpaného vatelínem na jeden reprák.

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Čistý objem, to je
OBJEM BEDNE - objem vatelinu - objem kosika - objem magnetu ?

Ak mam kupovat subwoofrovy reprak, neoplati sa mi rovno kupit hotovy subwoofer so zosilovacom a vsetkym, co k tomu treba ?

Mas nejake tipy na ten reprak, ktory by sa dal pouzit do subu do auta do malej ozvucnice ? Na trhu je nepreberne mnozstvo a mam v tom gulas..


Este parametre ARNka >
Podarilo sa mi dnes zmerat nieco taketo >
Parameter, Value, Dim
Fs, 33.53, Hz
Re, 6.90, ohms[dc]
Le, 663.27, uH
L2, 1470.55, uH
R2, 8.78, ohms
Qt, 0.24, -
Qes, 0.26, -
Qms, 3.48, -
Mms, 62.63, grams
Rms, 3.788808, kg/s
Cms, 0.000360, m/N
Vas, 112.33, liters
Sd, 471.44, cm^2
Bl, 18.790903, Tm
ETA,  1.58, %
Lp(2.83V/1m), 94.73, dB

(upravil Thomasso 4. 11. 2010 17:21)

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Napriklad repro do malej ozvucnice preberaju v tomto drede.
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=11945

Ja mam JBL. Mne sa to osobne paci, ale zavisi, ako si narocny posluchac, aku hudbu pocuvas, ci chces kvalitu alebo monster hlasitost a na zaver kolko si ochotny za to dat. Bazary su plne roznych ponuk, ale v tom sa nevyznam ani ja. V kazdom pripade sa vyvaruj znacky Sony, Sal, JVC, Sencor. Ak kupis Magnat ci Ground Zero, Hertz, tak velku chybu neurobis. Jeden zo zvukovo najkvalitnejsich je Morel Ultimo SC 12, ale je drahy. Mnohi doveruju aj znacke Sonic od vyrobcu Monacor.

Clarion by ti vedel poradit, snad sa tu objavi.

Edit: po nasimulovani tohto ARN v BR ozvucnici nic slubneho nevyslo. Od 50Hz nizsie straca basy a to by som nenazval subwooferom. Parametre: 50litrov, bassreflex trubka 10mm priemer, 15cm dlzka.

http://s4.postimg.cc/49ztvj649/6073_simulacia_arn8608.jpg

Skus radsej uzavretu ozvucnicu s 30L a pouzit ekvalizer (40-50HZ). Mnohe autozosilnovace maju zvyraznenie basov pri 50Hz.

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Ono, ako tak mi basy hra v aute..
Ja by som chcel reprak, neviem ti to popisat.. Az taky, neviem ci pocuvas DubStep napriklad, alebo Drum&Bass, tak pri tej hudbe je dobre, ked mas basy ze mas pocit ze az trase s tebou.. big_smile

A skusim to este premerat na inej zvukovke, pripadne druhe ARNko, co mam..
Ono, vysli mi nejake divne udaje, ine ako na repromania.net pri tom ARNku.. O dost ine myslim..

(upravil remusator 10. 12. 2010 12:23)

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Zdravím, dúfam že mi opäť nezamknete tému.
Viem, že sa tu viacero takých tém o ARN nachádza, ale všetky sú o bytových podmienkach, a preto tam autohifíci ani nezavítajú, ja by som to chcel adresovať skôr na ludí ktorým ide o hluk a kvantinu, nie o kvalitu big_smile
Mám doma 2 kusy týchto reproduktorov - ARN 8608. Chcel by som s tým spraviť nejaký autosub. Najlepšie by bolo použiť oba, ale keď nie, aj s jedným sa uspokojím. Naviac vždy sa dá spraviť isobaric..
Repro sa práve zrenovované. Starú farbu závesu som odstránil riedidlom a natieram silikónom na renováciu gumy a tesnení. Membrána zmäkla odvtedy  čo bola nafarbená..
Auto mám Xsara Picasso - do kufra sa vpohode zmestia 4 gumy na stojaka vedla seba big_smile Ale aj napriek tomu by som chcel udržať objem bedne čo najmenší..
Vedeli by ste mi poradiť, čo s tým ? Nejaké tipy, triky, návrhy na ozvučnicu ?

//admin přesunuto

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Na to ARN v aute zabudni, špatný nápad. Na hluk si kúp nejaký autohifícky šrot.

Web

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Hento potrebuje velkú uzavretú kysňu najmenej 50l,radšej viac a vela basou z toho nečakaj.

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

50L by sa ešte dala spraviť.

Re: Arn8608 - Subwoofer do auta ?

V aute ho dojebeš.
Ako inak ti to mám napísať? Predaj tie  basáky tu v bazári a na rámus a huhlanie ti postačí daký reproš z tipy a podobne.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Arn8608 - Subwoofer do auta ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£