Téma: Peugeot 406 2.1TD

Dobrý den, chtěl bych poradit s autem.. Před dvěma dny, jsem vyměnil na autě všechny filtry a motorový olej, za nějakou dobu jsme šli s kamarádem vyzkoušet na dálnici jak to jede a při 170km/h (max. rychlost byla 190 a to asi na 2 vteřiny) se mi rozsvítila kontrolka chladícího okruho. Zastavil jsem na benzince otevřel motor a z trubky u chladiče stříkala voda na motor. Tak jsem okamžitě vypnul motor (teplota byla 90°C) a snažil se natlačit hadici zpět. Po prohlédnutí jsem zjistil, že se roztrhlo těsnění u chladiče, tak jsem dal nové a doplnil kapalinu (destilku) protože vyteklo asi 6litrů. No a teď když nastartuji vůz a jedu, je vše v pohodě, nic nesvítí, ale z chladiče se normálně hulí. V posloupnosti mám Saharu, chladič a další chladič. Z prvního, který je pod krytem stoupá dým. Je to patrné i když stojíte na křižovatce. Takže, dokáže mi někdo poradit co s tim? Popřípadě doplňuje se chladič nějak zvlášt? Typ motoru je P8C... Díky za odpověď

Re: Peugeot 406 2.1TD

Řekl bych, že ti vystřelilo těsnění pod hlavou a dost možná bude i zkroucená hlava.

Web

(upravil Lojzek 30. 8. 2010 12:29)

Re: Peugeot 406 2.1TD

z chladiče se hulí? když se zahřeje nekape na něho voda odněkud? jak dlouho ti to dělá?

(upravil bhm1 30. 8. 2010 12:37)

Re: Peugeot 406 2.1TD

Lojzek - chladič se zahřeje a z toho co je u motoru se nekouří, ale z toho co je před ním... stalo se mi to v sobotu a dnes jsem s tim jel, v domění, že je to v pohodě.. a není. Nikde nic nekape ( alespoň není vidět)

Kofejn - úbytek výkonu není znát a motor jede pořád stejně hmm

EDIT - ještě dodám, že v v oleji voda není a že kouř jde z chladiče, nikoli z motoru.

Re: Peugeot 406 2.1TD

neni prvni chladic na turbo (vzduch), druhy klima a treti motor?

Re: Peugeot 406 2.1TD

Očuchej ten kouř a budeš mít jasnou, spaliny a páru poznáš. Pokud jsou spaliny v chladícím okruhu, dostanou se tam těsněním pod hlavou.

Web

(upravil Lojzek 30. 8. 2010 12:50)

Re: Peugeot 406 2.1TD

nehledej hned ty nejhorší závady, známému chvilku jel chvilku nejel ted si nemůžu vspomenout co to má big_smile ale jeden sertvis - špatná řídící jednotka, druhý servis si nevěděl rady, třetí to taky vzdal a nakonec to auto nehal u jednoho borca a špatné palivové čerpadlo, prostě chvilku šlo,chvilku nešlo
Prostě to skus nastartovat na volnoběh a dívej se odkud to jde, může být malá direčka v hadici která stříká na chladič a vypařuje se vo může tam být jenom nějaký kus bordelu který se při vyžší teplotě zahřívá a čadí se z toho ....

edit : přesnmě jak říká kofejn

Re: Peugeot 406 2.1TD

Smrdí to spíše jak pára... V oleji voda není (teď jsem se díval) a v chladící kapalině není olej(dal jsem pro jistotu na jazyk a cítit není) Přikládám foto s vyznačením odkud jde kouř.

Modře je místo, kde to prasklo a červeně odkud jde kouř.

http://s4.postimg.cc/qvndd8ks9/2195_dsc00756.jpg

Re: Peugeot 406 2.1TD

to je těžko říct ....

Re: Peugeot 406 2.1TD

Tak to asi odtáhnotu do servisu, nebo co s tím? Neplní se třeba nějak ten chladič? Protože to smrdí tak, jak když rozpálíte hliník a nalejete na něj vodu. Když vytekla voda, nemohl se chladič ucpat a teď tam nejde voda?

Re: Peugeot 406 2.1TD

Máš v tom klimu?

(upravil bhm1 30. 8. 2010 13:56)

Re: Peugeot 406 2.1TD

jj.. je to v plné palbě, celé v elektronice. Jinak jezdim s vypnutou klimou. Mám režim ECO tidíž jen větráky. Klima je naplněná. (Alespoň má být)

Re: Peugeot 406 2.1TD

Takže máš dva chladiče. Velký na vodu, menší na klimu. Můžeš sundat přední masku, nastartovat a sledovat odkud ten kouř skutečně jde. Počítám s tím, že kouř vychází až když je motor ohřátý. Pokud je studený tak ne....

(upravil j_paseka 30. 8. 2010 15:01)

Re: Peugeot 406 2.1TD

OT: Jsem mimo z dotazem, vím, ale chci se na to zeptat. Co je to ta Sahara, to je název chladící soustavy v autě? nebo nějaké její části? Či je to nějaký slang? Spousta lidí to používá a já nevím co si pod tím přesně předtavit. Díky za osvětu, pak to smažu.

EDIT babakus: díky, zase jsem o něco moudřejší.

Jo kluci, dík moc, teď je mi to už úplně jasný.

(upravil babakus 30. 8. 2010 14:33)

Re: Peugeot 406 2.1TD

Toto je sahara - ventilátor

http://www.elitecat.cz/Images/Documents/jpg999/original/KH8109%202001.JPG

(upravil Lojzek 30. 8. 2010 14:41)

Re: Peugeot 406 2.1TD

Ventilátor je ventilátor smile sahara je plast který je u chladiče a drží na něm ten ventilátor jinak můžeš to brát i tak že je to komplet s tím ventilátorem ( podle toho jaké je to auto) smile
               Bhm chladič se nijak neplní on se naplní až když naleješ do vyrovnávačky vodu ( nádobka v motorovém prostoru kde doplňujes vodu do chladiče smile )
Je možné že máš buď vrch trošku ucpaný a nebo spíše je tam nějaká prasklinka mezi hliníkem od chladičem a plastem do kterého jde hadice (teda jestli to tak máš řešeno) ztrácí se voda z vyrovnávačky chladiče?

Jinak nezapomeň na zimu doplnit fridex ...

zase jsem to napsal pozdě big_smile

(upravil bhm1 30. 8. 2010 14:42)

Re: Peugeot 406 2.1TD

kouř vychází asi po  7 minutách jízdy... chladiče tam mám tři.

EDIT : Voda se myslim neztrácí, alespoň jsem si nevšiml.

Re: Peugeot 406 2.1TD

bhm to je těžko,  to musíš ty zjistit odkud to přesně jde ....

Re: Peugeot 406 2.1TD

Dobře tak 3 smile Jeden na vodu, druhý na klimu a třetí na olej. Zjisti odkud přesně to jde, nebo to odvez do servisu ať se na to mrknou.

Re: Peugeot 406 2.1TD

asi nejlepší ale nejdražší řešení to dovézt do servisu smile