Téma: BG NEO8

Tak mi konečně včera došly Bohlender Graebner Neo8 http://www.partsexpress.com/pdf/264-712s.pdf jsou to moc pěkný placičky s poměrně velikou plochou,ale při zkoušení a testíku vzhledem k polemice o tom jestli by šly použít k osmipalci  děličky bych volil zhruba takto:

varianty dělení :
24dB/Okt ........... 900Hz
18dB/Okt.............1200Hz
12dB/okt.............1500Hz
6dB/okt..............2000Hz

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

To si děláš prdel, objednávat si sám a ani neřekneš. mad smile
Pásky neznám, každopádně strašidelná chára nahoře, fuj, proč, co s tím?

Re: BG NEO8

takze nakoniec si to kupil? napis viac svojich dojmov smile ... zaujima ma to. btw kolko vysiel kusok?

(upravil Frank 20. 7. 2007 12:12)

Re: BG NEO8

antonio, horní střed do 4 pásma... Nad tim NEO3.

Re: BG NEO8

Frank: Aha, tak takhle, já myslel, že to je vejška, takže nějakých 2-5kHz? asi...

(upravil dawsoo 20. 7. 2007 12:38)

Re: BG NEO8

antonio:
Ne neobjednával jsem nic, přivezla mi to známá kamaráda z USA .... lol , nahoře ten peak upravuje ripple člen viz datasheet...halt nic pro "einsteigery" všechny pásky tohle dělaj (cavity resonance) z důvodu konstrukce mřížky, ve který sou uchycený magnety před a za páskem... RD50 ho má o moc větší ještě k tomu na 5kHz ,tenhle je v klidu a pohodě páč je souměrnej a až na 12kHz, NEO3 na 14kHz a třeba RBT95 taky...srovnat to jde krásně u tohodle jednoduše 20uF+0,01mH+3R3 paralelně a to celý do série s páskem smile
ten pásek by šel použít stejně jako RD50 kerej je gigantickej oproti němu uplně v klidu až nahoru...není důvod dělit ho na šesti-sedmi kilech...

siss:
Dojmy budou až bude čas ho řádně provětrat.... zítra mam práci takže pokračování později... zatím vím jen to že by šel luxusně navázat s levným RBT95 zbaveného ošklivé příruby (pouze ponechat RAW driver a umístit ho do společné desky s NEO8) nebo s luxusním supertweeterem HD3P, nebo se vykašlat na supertweeter slušně ošetřit pík a nechat ho dovádět až do 30kHz. Ve všech variacích myslím že to bude ve výsledku hodně slušný... smile


Frank:
Imho zbytečnost NEO3 a NEO8 v jedný bedně.... hrajou hodně podobný pásmo a pokud bys chtěl jít dolu tak ekvalizaci nebo uzavřenej chamber kerej by to dole zvednul a pak by na uplně dolním konci strměji padal...

Jsem holt Ribbonlover a s tím už nic nenadělám no lol

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

len som zvedavy, kedy sa dostanes k tym najvacsim a co z toho postavis smile)

(upravil dawsoo 20. 7. 2007 13:16)

Re: BG NEO8

Siss:
Možností mě napadá už teď více:
4p Monacor SPH250(300)KE+Focal 5K4211+BGNEO8+AUDAX HD3P (větší zakloněné nezabarvující celopásmo)
3p Seas CA21REX/DD+BG NEO8+Monacor RBT95 (raw) (klasická pásková koncepce s rychlým spodkem)
3p Seas L21RNXP+Audax HM130Z4+BG NEO8/NEO3PDR/FP (vysokorozlišující klasika)
2p 2x SEAS L17RCY/P + BG NEO8 (roztomilé 27l monitorky ve stylu appolitko)

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

Pěkný... Budou NEO3 na prodej?

Re: BG NEO8

Uvidíme....jak se to vyvine... každopádně až budu mít ověřený co k sobě pude něco z mé sbírečky pustím do světa...

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

Na domácím trhu už by mohly být k dispozici TPL-150 od Beymy.

(upravil dawsoo 20. 7. 2007 15:48)

Re: BG NEO8

http://www.bgcorp.com/news.read.php?article_id=11

hezké nové zprávy...... tohle chci!!!!!

JiříkVH:
Tak to jsem dychtiv kdo si ho tady na fóru za 469,00 EUR koupí lol ale jinak vypadá dobře je to spíš AMT než klasika pásek... smile

http://www.soundworks-pa-shop.de/produc … eeter.html

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

Kuurva... to chce tak 18" + NEO10 + NEO8 + NEO3 lol

Re: BG NEO8

Frank:
Jooooo to už by stálo za hřích lol

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

dawsoo nepředpokládám,že by s tím tady někdo něco stavěl,ikdyž cena z shopu soundworks-pa-shop tebou zmiňovaných 469 euro bude předpokládám nižší,protože například 12LX60 tam v přepočtu prodávají skoro za 6500 Kč.

(upravil dawsoo 20. 7. 2007 18:21)

Re: BG NEO8

jiříkVH:
Pokud víš že je někde maj levněji sem s linkem... pokud by byly za méně jak polovic popřemejšlel bych o nich možná lol vsadim trenýrky že v Dexonu se hned-tak za lidovou cenu neobjeví...


nějaký ten testík neo8:
http://www.audax-speaker.de/ibase/modul … Y-HiFi.PDF  ............ pro znalejší koukněte dolů na zkreslení smile a to je původní starší model

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

2 dawsoo
Ty jsi chlape ukázkovej příklad postižení hifi.Doma špičkovou bednu za šílený peníze a panáček by se furt v něčem vrtal.
Myslím to samosebou v dobrým slova smyslu... smile

Re: BG NEO8

dawsoo před měsícem jsem kontaktoval ohledně TPL-150 Dexon i Elmaart.Z Dexonu mi vůbec neodpověděli a z Elmaartu mi sdělili,že cenu by měli znát na konci června.Včera jsem jim posílal e-mail z dotazem.

(upravil dawsoo 22. 7. 2007 14:57)

Re: BG NEO8

JiříkVH:
Tak to je dobře... já spíš koukal že ho nemaj v ceníkách ani jinde na světě ani přímo distributoři Beymy.... tak proto jsem malinko skeptickej v tomhle... pokud ti cenu pošlou hodíš to i sem? nebo aspoň do pošty?
¨
Dík David

Dokken:
To víš kdo si hraje nezobí lol

Není co dodávat...

Re: BG NEO8

Pokud něco zjistím,dám to sem.