Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aky repro do subu?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Aky repro do subu?

Ahoj potreboval by som mensiu pomoc.Chcel by so robit 2.1 a potreboval by som repro do subu ,najlepsie by bola velkost repra tak 22 cm ,moze byt viac alebo menej a aby ten repro vyzeral ako ARN 226 07/8 nemusi byt do spirali hlavne ide oto aby mal taky vrchlik a aby sa zmestil do 20 eur.Mal by mat velmi pekne a razantne bassy a mal by sa vopchat do max 40 litrovej bedni ,je jedno ci s BS alebo uzavrenka.Na ruke by som teraz mal arn 312 za 20 eur no ,ale neviem ak sa ozve tak mozno. pls poradte.

Re: Aky repro do subu?

a ako hra ten arn 226 07 ,hra lepsie ako niake geniusi 2.1?A preco ste mi neodpisali na to vyzsie?Co iny podobny repro 20 s plochym vrchlikom nieje?

Re: Aky repro do subu?

Protože se nedobře ptáš, navíc na to "jak to nejlevněji" OJEBAT, namísto jak to udělat nejlépe v rámci možností. Koukni se sám po všech aušusovejch krámech a modelech do 500Kč, jistě mezi nimi není žádná perla, jen reproduktory použitelné a nepoužitelné smile

Re: Aky repro do subu?

Bohovsky si mi pomohol ,ale ja hľadám nie najkrajší ,ale najlepší čo by dobre hral taký 20 cm repro len sa mi lúbia s hentakým vrchlíkom preto sa pýtam či neviete o niakych lepších?

Re: Aky repro do subu?

Pokračování diskuse jen zde. Tam vedle je to offtopic....
Nevím o takových reproduktorech. Možná takové existují, i se najdou, ale tak moc si tím zůžíš výběr kvůli kvalitě nebo ceně, že to osobně nebudu brát v úvahu. Check nějak chválil nové reproduktory od dexonu, tak to tam prolez, a vyber něco z 8", a pak tu je několik dalších, ne tolik dosažitelných, ale taky dobrých, většinou z ciziny - Dayton, Peerless, TangBand a jiné.

(upravil CoolBass 18. 8. 2010 20:02)

Re: Aky repro do subu?

Moc ti ďakujem :)A mne sa aj tak lúbi tá 226 hrá lepšie ako 5608 v 10 litrovej uzavrenke?Čo mysliš.A tak na 75 wattovom zesiku asi hrá lepšie ako naky 5,1 genius myslim iba subik z neho.4o si myslíš ty veď ho tu máte aj v projektoch.

Re: Aky repro do subu?

Otec provozuje ARN-226 asi v 7.5 až 8l uzavřené ozvučnici. Na basy to nehraje špatně, když se to "zeshora" dost ořízne, ale řekl bych, že je to dost málo, když to porovnám s méně kvalitním uhučeným geniusem. Až v páru to začíná být malinko zajímavé, ale pokud to musíš valit pořád na max, je to zkrátka nedostatečné řešení.

Re: Aky repro do subu?

Aha tak to ano a moc by som ťa poprosil keby si mi našiel niaky ten basáčik do 20 cm a 20 eur fakt bych ti bol zaviazaný a nemal by si záujem o 5608?

Re: Aky repro do subu?

CoolBass:
Chtělo by se to asi lépe vyjadřovat co konkrétně myslíš těma "5,1 genius" nebo "hra lepsie ako niake geniusi 2.1?". Věřím že tobě je jasné o čem píšeš, ale člověk co to po tobě čte, případně by ti chtěl poradit, tak může jen střílet od boku. 5.1 G. se bych předpokládal HomeTheater, ale jak jsme psal může to bít spousta jiných modelů. Tož rada do budoucna.

Re: Aky repro do subu?

500Kč je na slušný basový reproduktor málo... 5608 je sice zvukem dobrý, ale pro mne už absolutně nevhodný. Jsem někde jinde smile

Re: Aky repro do subu?

Myslel som si smile prečo na 500 tak do 25 eur max 27

Re: Aky repro do subu?

Protože už to, že řešíš maximální strop cenou 27€ je známka toho, že vůbec netušíš co chceš a jak máš jednat. Co kdyby se vyskytl naprosto vyhovující reproduktor za 28 euro. 29? 31?? Takhle se zkrátka nevybírá cokoli. Nejen audio.

Pořádně se rozhlédni, co je opravdu na trhu a kolik to stojí. Bez toho nejde rozumně vybrat. Je to jako určit si, že chceš chodit do práce 7 hodin denně za 35€. Zaměstnavatel ti ale dá 40€ za osm hodin práce, jinak tě nezaměstná. Co s tím asi uděláš? První věc je asi otázka, monitoring možností, pak pravděpodobně povolíš, a vybereš to "náročnější" jinak totiž nezbyde nic. Respektive nic než jít kopat příkopy u UKčkům. Tam je asi jedno jak dlouho děláš.
Ale na ten plat nikdy nedosahneš. To jen tak jako metafora, nic k tématu mě totiž nenapadlo.

(upravil CoolBass 18. 8. 2010 21:00)

Re: Aky repro do subu?

Rozmýšlam nad HiFi bass-midrange speakers, 100WMAX, 60WRMS, 8Ohm - SPW-170/8    21,50 €
HiFi bass-midrange speakers, 100WMAX, 60WRMS, 8Ohm (/ - SPW-130/4    18,00 € ,ale to asi neviem
HiFi bass-midrange speaker, 150WMAX, 70WRMS, 8Ohm - SPW-226/8    28,00 €
HiFi bass-midrange speaker, 120WMAX, 60WRMS, 8Ohm - SPW-188/8    21,50 €
HiFi bass-midrange speaker, 100WMAX, 50WRMS, 8Ohm - SPW-150/8S    21,00 €HiFi bass-midrange speaker with dual voice coil, 2 x 90WMAX - SPW-165TC/8    21,54 € ale to asi nie vse je to na audiomarket porad kery z nich by bol naj.Nezaleži na impedanci

Re: Aky repro do subu?

Alebo ešte http://www.sos.sk/?str=371&artnum=46273

Re: Aky repro do subu?

Ten Visaton je low cost model, proto bych se mu vyhnul. Jestli potřebuješ 8R impedanci (jak to vypadá z tvýho výběru), jak chceš zapojit 165TC/8? SPW 150, 188 a 226 jsou převlečený TVM. Když máš v Geniusech nějaký 6", nechápu tedy, proč máš ve výběru na novej sub 5" reproně... Asi chceš slyšet "kup si tu 226-07 a budeš spokojenej". No, za ty peníze to není špatnej basáček, já si myslím, že budeš spokojenej a navíc když se ti líbí, není co řešit... Ale pokud bych měl možnost volit TVM 226 a Dexon IRB 20, osobně bych volil Dexon. Máš na něho spočítanou i BP ozvučnici na jejich stránkách.

Re: Aky repro do subu?

a tak mu to řeknu. Kup si tu 226 a budeš spokojenej. kdyz ne, mozna pak budeš hledat novej reprak do 33E.....

Web

(upravil CoolBass 19. 8. 2010 10:30)

Re: Aky repro do subu?

Ten dexon to je streďák a asi sme sa nerozumely ja to nechcem do geniusov ja len chcem aby to hralo lepšie ako bárz ktoré geniusi vieš.A kto robil ten projekt s tou 226?Moc bych ho poprosil aby mi to natočil ako to hrá.A z toho audiomarketu teda ani jeden hej?A tie VISATONY tiež.
Ešte ktorá verzia 226 je najlepšia lebo na BS acustic tam majú iba 226 03/8 a 226 03/4 poprípade je medzi nimi rozdiel?A majú tu špirálu?
A je jedno či je to ARN 226 a SPW 226 ?A je jedno či 4 alebo 8 ohmov?
A nevedeli by ste o nijakom reproduktore ktorý ma taký mohutný a veľký penový záves a je to 8"

Takže reproduktor by som si predstavoval takýto niaky ,ale asi ho neni možno ani zohnať ten má brácho v geniusoch a hrá fantasticky preto sa mi zapáčil a aj ja by som ho chcel ,ale asi sa nedá ani zohnať,
meno toho repra je A 170/5 8 ohmov 75 wattov ,to je na magnete napísané nič viac nič menej.
Tuto je zopár obrázkov

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 5b50b57e9d

je to vo veľmi dobrej kvalite tak ak by sa dalo bol bych rád keby sa dal zohnať takýto.

Re: Aky repro do subu?

Sorry, ale řešíš kraviny, ušetři si víc peněz a neblbni. Tu 226tku stylem vokuřto co to jde zachvilku utaháš, není to nezničitelnej reproň. Zdá se co vydrží, ale zas tak zázračné to není. Takže bych spíš doporučil jít do něčeho většího ať má tvé ucho dost a přitom repro nelíta v maximech, ani nemluvně že pokud tomu dáš shit zesík bude lítat neovladatelně v maximech až to vopereš, ale to je trošku o jinejch cenách.
  Jinak natočil jak to hrá, sorry ale pokud je ukázka jak to hraje to že lítá membrána dopředu a dozadu co to jde, BR funí jak stará herka a microfon zaléhá hučením tak to ukazuje co od toho čekáš.
   Divím se že tady s tebou ještě mají tu trpělivost a na ty tvoje "otázky" odpovídat slušně.

Re: Aky repro do subu?

Dobre po niekolkých prerušovaní som sa rozhodol pre TVM ARN 226 05/8 alebo mám zobrať radšej 4 ohmovú verziu?

Re: Aky repro do subu?

Kluci vy jste tak trpělivý, jak na tohle ještě můžete mít nervy. smile))

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aky repro do subu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£