Téma: Odlakování repra

Halen psal v jinem topicu te odlakovava redidlem, antonio, ze repro vypada lepe a hraje lepe. Tak se zitra vrhnu na odlakovani ARN150-05 ale mam dotaz jak se zmeni chovani repta myslim Qms a Fs a tak jestli nebude treba BR znovu ladit nebo menit objem bedny.

Web

Re: Odlakování repra

Změna v parametrech je nepatrná.

Ředidlo C6000.

Re: Odlakování repra

Taky si myslím. Pár gramů na mms a od něj odvislých TS parametrech. Tedy o nějaký hz vyšší Fs. Nic zásadnějšího by se stát nemělo.
Jde hlavně o vzhled a možná i o podání vyšších frekvencí, kde už TS nejsou moc platné.

Re: Odlakování repra

možno by som to tiež vyskúšal,máte niekto fotky po odlakovaní ?

Re: Odlakování repra

Prohledej forum, ve dvou svych prispevcich jsem postnul obrazek odlakovane ARN-188-05/4 (ta s lakem do spiraly) a vysledek je vytecny. Lepsi nez na fotografii, kterou muj mizerny digitak moc nezvladl.

Re: Odlakování repra

Vypadá to téměř stejně jako originál nelakované verze.

(upravil mirulu 23. 4. 2007 13:59)

Re: Odlakování repra

Odlakováním se podání nízkých kmitočtů zlepší, či se rezonance posune výš? Michale ... pomůžu si k lepšímu když odlakuju ty moje 226ky a 150ky?

Když budu šikovnej, tak je ani nemusim vyndavat z bedny ne?

Web

Re: Odlakování repra

Fs sa posunie vyššie o 1 - 2 Hz. A aj stredy možno budú znieť prirodzenejšie, ako to nazvať... tak papierovejšie...

Web

Re: Odlakování repra

výchylka by taky mohla mírně klesnout ne? ... vyšší zatižitelnost??

Web

Re: Odlakování repra

Ani jedno, ani druhé smile

Web

Re: Odlakování repra

Změna parametrů bude asi tak hrozná jako při výkyvech nálady těch babek, co to lepěj a lakujou...

Re: Odlakování repra

Táákže použe pro krásu. To odlakovaný sou holky pěkný no. To asi odlakuju taky. Ale straaašně se mi bude chtít určitě. Navíc je nechci z bedny vyndavat, si musim poradit jinak trochu

Web

Re: Odlakování repra

Vážili jste někdo, kolik tam toho laku je?

Re: Odlakování repra

hele, a tu mrdku ARP-150-00/4 kebych odlakoval, bude zvuk lepsi nez je teraz? alebo je to sumak a nepomoze uz nic

Re: Odlakování repra

Osobně si myslím, že lak/nelak je u TVM prašť jako uhoď. Snaha dosáhnout zvuku Vintage Tesla měničů (které měly i jiné pohony, jiné nosiče cívky atd)... nevím, no. Já bral nelakované od přírody, ale v podstatě jenom z hecu.

Re: Odlakování repra

Hoši,hoši ja vam nevím ale co chcete vylepšit na něčem co je k ničemu,takle to bude akorat dvakrat na ho...jesli se tu fakt najde někdo kdo trdí ze se zvuk po odlakovani slyšitelně zlepšil a bude si ze tím stát tak je to ,,borec s netopýřím sluchem,,pak už to jen chce lehce místama papírdekl z membrány přiškrábnout samo že jen místy ať to drží aby bylo viďět ty ,,užasné,,pohony a je tuning hotov no apak se z pychou zeptat kde uděli soudruzi z polska chybu smile.

Re: Odlakování repra

chaaapu smile tak o com to tu je teda. zenske si lakuju a odlakuju pazure, a chlapi repraky, aby im luto nebolo

Re: Odlakování repra

A taky si holi přiro...tak co tak i oholit ty chloupky co vylezou po odlakovani z papíru smile

Re: Odlakování repra

Brehowicz - tys jeste nic neodlakoval a jestli jo, tak blbou metodou, protoze zadny chloupky z membrany nevylezou.

Re: Odlakování repra

Halen-jo máš pravdu žádny,z těhlě klukovin a pokusu už jsem dávno vyrost a zjistil že je daleko a daleko lepší rovnou koupit pořádne repro,ale každy Halene nějak začína a i ja jsem někde ve dvanácti začínal s reprama ze starých televizoru a pak na valmezech a myslel si jaký to není boží zvuk ale jen do doby kdy jsem poprvé zkusil Visatony a zjistil žeto jde i jinak a lím,a mimochodem to jsem zas ten visak natřel jejich origoš barvou na memb. a naprosto zbytečně.Takže si klidně hraj dal a nesuď,někdy bys tahle mohl pohořet coty nato smile.