Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 304]

(upravil Mates 14. 9. 2010 22:11)

Re: Zesilovač sinclair

pokud tam chceš rozlejt polygon, tak ho určitě uzemni, do jednoho správného bodu smile
Jinak tomu plošňáku by jsi měl věnovat ještě hodně času, je to strašná paseka, navíc na některý součástky tam máš málo místa...

Re: Zesilovač sinclair

Polygon uzemni určitě. Já ho mám jako výkonovou zem, ale to asi nepujde u tebe. No a nebo motiv desky podložit kovovou deskou na distančních sloupcích spojenou se zemí. Ale to je zbytečně komplikované. A jak je to s tím šumem? Šumí Ti to, Unregistered? Na rozmístění součástek se vykašli...

Re: Zesilovač sinclair

na repro jsem to ještě nepřipojoval! čekám na trafo to bude tak za cca 10dní takže pak udělám poslechový test!
nepřipadá mě že by tam bylo málo místa... možná na nákresu to tak vypadá ale součástky jou v skutečnosti menší... u výkonových odporů je to na tomto prototypu více na těsno ale u novější verze je místa více.

(upravil Kovas 15. 9. 2010 13:01)

Re: Zesilovač sinclair

Hlavně je potřeba  uvědomit, že všechno je stejnosměrně vázaný a tudíž jedna věc může do kytek s sebou vzít další... Mně takhle kdysi jeden proražený trand ve zdroji proudu zničil celej konec... Proto používat minimálně kombinaci BC 639-BC 640... a budiče máš jaký... Já BD 139 a 140...
EDIT: jak jsem při používání zesu zjistil, dělat stabilizovaný zdroj pro konec je píčovina. Raději jsem měl odmotat sekundár trafa. Takhle si vesele topím skoro 30 W do chladiče...

Re: Zesilovač sinclair

budiče 139-16/140-16 od ST jinak je to vlastně postaveny na 639/640 od ON až na diferenciál tam je 546B a proudovou pojistku.vše z EZK. Na  stabilizaci kli´dáku je tam 139na chladiči. jako konce jsem tam zkoušel od Ku601 ,602 až po různé KDčka 602...607 až po 503 se vším se to chovalo normálně... pořádný zátěžový test bude až s pořádným trafem na které čekám.
s čím to moc dobře nechodilo, to byly spínací trendy KU608, KUY12 atd na ty ovšem prdím. sice jich mám plnou prdel, ale co.

(upravil right13 15. 9. 2010 21:57)

Re: Zesilovač sinclair

ak je to sinclair 30 ktorú som mal doma  a potom dal Sinclairovi tak originál doska je o polovičku menšia a navyše spravená spôsobom vyškrabávania

http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … zok008.jpg

a dokázali pekne uložiť súčiastky. ty tam máš miesta že tam aj tancovať môžeš a vyzerá hrozne,popracuj na tom

Web

(upravil Unregistered 16. 9. 2010 0:25)

Re: Zesilovač sinclair

jo tuhle ošklivou nahňácanost znám... nemá to nic, ani proti zkratovku ani ochranu proti ss napětí ani zpožděné pripojení repro ani zdroj... to na mém ošklivém plošňáku všechno je...
teď si ale uvědomuji že to na tý fotce je připojený přes kapacitní dělič , tak tam ta ochrana proti ss je trošku mimo...
nicméně to navěci nic nemění že já tam mám trošku více součástek a napsal jsem že plošňák budu ještě zmenšovat a příde tam i můstek a extra napajení ochran, takhe to nemaká tak jak já si představuji.
neříkám že natom ale nebudu dále makat smile

Re: Zesilovač sinclair

Já mám taky verzi s kapacitním děličem, ale plošňák trochu lepší smile A škrábání. to je dobrá prasárna.

Re: Zesilovač sinclair

prd prasárna. Origo plošák

http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … zok016.jpg

Web

Re: Zesilovač sinclair

Tak to sorry, ale je ropzdíl mezi škrábáním rýsovací jehlu podle pravítka anebo frézování vrtákem od škrábání lámacím nožem jak pes chcčije. Nevěděl jsem jak to vypadá. Sorry, ale prostě škrábání jen tak je prasárna.

Re: Zesilovač sinclair

No a hlavně dneska když dám udělat spoj P. Kohoutovi tak me přišel na 250 korun komplet i s vrtáním.

Re: Zesilovač sinclair

Já si dělám desky lihovým fixem podle šablony a pravítka. No a nikdy se to nepodleptá a vypadá to hezky. Na nepájivou masku nedržím. Je to takový ryze matérský způsob. Ale s DPS jsme trochu OT. Ještě by to chtělo soft start...

Re: Zesilovač sinclair

pokud je tam trafo do 300VA neni třeba to jistič nevyhodí.

Re: Zesilovač sinclair

No já s tím do svýho výtvoru uvažoval aby mi neodešel usměrňovač. měl jsem tam jen 3A diody. Nakonec jednodušší bylo osadit 4x P600 a hotovo.

Re: Zesilovač sinclair

jo tak smile já to navrhnul na tohle smile je to poměrně zdařilé a po připevnění na nějaké menší chladič to unese celkem dost. ale myslím že kapacitu vice jak 10G na kanal bych se možná bál...
http://www.ezk.cz/e-shop/obalka.php?id=38179

Re: Zesilovač sinclair

Pěkná kostička. A nebo nějakou kombinaci KY 710? To by stačilo... Tady ty usměrňovací kostky občas stojej za hovno. Když se trefí na nějaký PAJC.

Re: Zesilovač sinclair

EZK snad pajc neprodává... tohle je na 25A a když se to přišroubuje na nějaké Učko a na každou stranu se přidělá tenhle můstek tak je to myslím pohoda .-) KY710 jsou zbytečně předimenzovaný

Re: Zesilovač sinclair

No a? Nikdy nevíš jestli třeba ten zdroj ze zesu nepůjde do svářečky (joke)...

Re: Zesilovač sinclair

to jo... nicméně montáž mustku je jednodužší

(upravil Unregistered 18. 9. 2010 12:39)

Re: Zesilovač sinclair

¨zkusil jsem tam dát Trendy KD503 a na zdroji jsem nastavill napětí 33V jelikož tam mám kondy ve filtraci jen na 35V (musím je vyměnit za 50Voltové) bohuže hodně nasazovalo omezení proudu ve zdroji jinak docela vpoho!
Dost to teda šumí... myslím že se to trochu zlepší až se to namontuje do škatule použije se jiná kabeláž a uvidí se smile

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc, jak se měří beta tranzistoru když bych chtěl trendy spárovat při proudu třeba 2A.
dík

Příspěvky [61 až 80 z 304]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£