Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 304]

Re: Zesilovač sinclair

Tak jsem to dal dohromady! u SPS50 je offset 5mV při napájení 2X30V tak to jsem docela koukal.

Re: Zesilovač sinclair

Hmm, není tam proudový zdroj řešen tranzistorem a ledkou?

Re: Zesilovač sinclair

je to uplně stejně jako u klasiky! ale vyřešil jsme to! Laboroval jsem s hodnotou odporů a trimr jsem nakonec dal jen místo odporu R4 v schematu od horyse o hodnotě 1K se seriově řazenym odporem 680R! nejdřív jsem tam dal 1K5 a postupně snižoval až právě na hodnotu 680R a povedlo se nastavit hodnotu offsetu 5mV paráda! zkusím to ještě za tepla a pak tam dám odpor pevný! zatím to dohromady vycházelo na hodnotu okolo 1K3

Re: Zesilovač sinclair

ted mě to začalo trošku kmitat! to je fakt nahovno! celou dobnu nic a těd zase něco¨... zkusim vyměnit budiče ty jsem tam dával jako poslední a pak jsem to už neměřil tak třeba to bude tím...

Re: Zesilovač sinclair

Pokud to zakmitává, buď může být špatný návrh DPS. Zkus mezi C B TR2 dát malou keramiku... Třeba to pomůže...
Musí se to zatlouct...

Re: Zesilovač sinclair

Ono to nekmitalo! poté co jsem vyměnil budiče tak to začalo! vyměním je a uvidím smile

Re: Zesilovač sinclair

Zkus pohnout C4 (z obr v #5 )

Re: Zesilovač sinclair

Jo no, já tam mám 47pF... Ale to je jen malá odchylka...

Re: Zesilovač sinclair

zkusim to! vyměna budičů nepomohla! je to promě záhada protože se to celou dobu chovalo mravně a těd najednou to začalo dělat problémy! Kdyby to nepomohlo tak si počkám na tu novou desku co si dělám na kterou jsem si dal i protizkratovku a ochranu proti ss na výstupu.

Re: Zesilovač sinclair

Ochrany bych dal zvlášť. Když nepojede zes, tak ty ochrany můžeš použít s jiným koncákem...

Re: Zesilovač sinclair

To je taky možnost. každopádně protizkratovka ta musí být na společném plošnáku. uvidim jak se to vyvrbí smile

Re: Zesilovač sinclair

Tím, že jsi vyladil offset, jsi vlastně zoptimalizoval pracovní bod diferáku. Zvýšil se zisk uzavřený ve zpětnovazební smyčce a proto to mohlo začít kmitat.

Pohraj si s C4 a C5 (schéma z #5). C5 tam upřímně vidím velmi nerad, zkus zvětšit C4 a opatrně zmenšit nebo vyhodit C5.

Pomoci by mohlo i zvýšení kondu v Boucherotově článku na výstupu (C6) na obvyklých 100n. Tím možná začni, přinese to nejmenší degradaci zvuku.

Web

Re: Zesilovač sinclair

C5 ovlivňuje rychlost předběhu, ne?

Re: Zesilovač sinclair

na bouchrotu mam kombinaci 10R 100n. C5 jsem tam neměl vubec a jediny co mohu udelat je že zvětším C4 na nějakých 47p pak zkusim 56,68 schválně co to provede

Re: Zesilovač sinclair

Já tam C5 mám, 1 nano.

Re: Zesilovač sinclair

Rychlost přeběhu ovlivňují C4 i C5.

Problém trochu je, že se C4 a  C5 navzájem ovlivňují...

Asi bych doporučil dát C4= 47-68p a C5 vyhodit. Až když to nepomůže, začít s C5 laborovat. IMHO, pokud má C5 zpomalit horní část koncáku (protože je rychlejší než spodní), mělo by stačit cca 100p.

Web

Re: Zesilovač sinclair

Hmm takže jesm vyzkoumal toto! když zesik zapnu bez zátěže tak se nic ned¨ěje ale když ho připojim se zátěží tak se to rozkmitá a zdroj mě to omezí na 2A kladné větvy. když zapnu zesilovač bez té zátěže a pak jí připojim také se nic něděje pustím tam 1khz a na škopku se objeví sínusovka docela normální až na ty malé zákmity dole i nahoře... vyměnil jsem všechny polovodiče pro jistotu ale nezměnilo se nic. s kondíky jsem také laboroval a taky nic. to jsem ztoho blázen! ikdyž vrátím ten offset na původní hodnotu pořád stejné!

Re: Zesilovač sinclair

Víš co, hoď sem obrázek schématu, jak ho máš teď s vyznačenýmď typy tranzitorů. Bude to lepší...

Re: Zesilovač sinclair

Hoď i fotku... Třeba to kmitá kvůli nějaký vazbě, kterou odstraní předrátování.

Web

(upravil Unregistered 20. 8. 2010 17:36)

Re: Zesilovač sinclair

Takže schéma je zde tak jak to je je ve schematu! i použité součástky. ted momentálně jsem tam dal na některé pozice KFka ale nic se nezměnilo
foto plošneho spoje pošlu jen co ho vyfotím a taky bych mohl poslat fotku toho co to dělá na škopku mě napadlo.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1859_123.gif
nepoopravil jsem v schématu dvě hodnoty R7=680R a P2=1K tak aby šel nastavit při napájení 2X27.5V offset do 5mV

Příspěvky [21 až 40 z 304]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£