Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 304]

(upravil Hazys 18. 8. 2014 23:32)

Re: Zesilovač sinclair

rvx73, ty mě, hochu, moc nerozčiluj. Nevíš ani co je VCO, natož PLL, natož jak se to dělá na jedenapůl giga. Tak si ten svůj offtopic strč třeba do ... černýho lesa.

Re: Zesilovač sinclair

to je pravda, v životě jsem nepotřeboval víc než 144 MHz, proto ten obdiv smile

Re: Zesilovač sinclair

Ono je to prý tak. že mikrovlňáci neuznávají nic pod 1GHz, to je pro ně sprostý stejnosměr, zatímco pro hifistu vše nad 20kHz vysílá... smile)).

Re: Zesilovač sinclair

Ale kdepak, správný hifista musí mít výšky až do megahertze, jinak má zesilovač malé SR a kurví zvuk. smile

rvx73: 144MHz je ještě sranda. Zkouším udělat transvertor na 3,4 giga.

Re: Zesilovač sinclair

Hazys napsal:

rvx73, ty mě, hochu, moc nerozčiluj. Nevíš ani co je VCO, natož PLL, natož jak se to dělá na jedenapůl giga. Tak si ten svůj offtopic strč třeba do ... černýho lesa.

Přiznám se rovnou, že ve vláknu ZESILOVAČ SINCLAIR už ztrácím přehled, kdo a co je offtopic.

Re: Zesilovač sinclair

Na tom nezáleží, protože Z30@Macura je dokonalé a cokoliv jiného, kde by i středoškolák užitím ohmova zákona zvládl diferenčák taky vyvážit, je ale sprosté a na hovno. smile

Re: Zesilovač sinclair

ale prd, nikdo tu netvrdil že to je dokonalé - pokud vím, tak jsme tu pochvalně nekvitovali dokonalost zesilovače, ale to že k tomu p. Macura publikoval i popis zapojení (netroufám si hodnotit v jaké kvalitě) a postup při oživování. To už se totiž dnes málo kdy vidí ... Howgh

Re: Zesilovač sinclair

Už je to tu na prd. Tri stranky a nič nieje k veci. žiaden nápad žiadna myšlienka posun vpred............

Re: Zesilovač sinclair

Presne som čakal, že to takto dopadne. V téme zosilňovače zas bude pár mesiacov prázdno. Ani sa nečudujem po toľkých stánkach o extrementoch. Už tu prestal prispievať sinclair, mabat atď...    Škoda. sad

Re: Zesilovač sinclair

Uplně jsem se v tom ztratil. Má to tedy cenu stavět ? Jaký by byl zvuk ? Nejde mi o tisíciny při měření, ale o zvuk.
Výkon taky nepotřebuju.

Re: Zesilovač sinclair

Zvuk bude růžový s medovými výškami, nebo co bys chtěl slyšet? Nějakou víc komerční hlášku, či že to hraje prdelně? Za tu dobu, co se tu kecá si mohl již mít navrženou svou lepší desku a dva moduly osazené smile

Re: Zesilovač sinclair

jardag69:To ti může sdělit pouze autor,případně někdo kdo to taky postavil.Ale dá se vycházet i z těch tisícin.Čím víc nul,tím větší pravděpodobnost nekresleného hraní.

(upravil jardag69 20. 8. 2014 16:18)

Re: Zesilovač sinclair

Hazys napsal:

Zvuk bude růžový s medovými výškami, nebo co bys chtěl slyšet? Nějakou víc komerční hlášku, či že to hraje prdelně? Za tu dobu, co se tu kecá si mohl již mít navrženou svou lepší desku a dva moduly osazené smile

A co třeba: "Zvuk je v pořádku, nikde nic nechybí ani nepřečnívá"

Anti... to zdaleka není pravda. Ne všechno se měří a testuje. To by pak nebyl slyšet vliv kabelů. Ty snad s tisícinama nehýbají.
Maximálně s vf rušením a to skoro nikdo nezkouší.

Re: Zesilovač sinclair

Jarda: poznas Douglas Self. Precitaj si co si on mysli o merani a subjektivnom hodnoteni kvality zvuku.

Re: Zesilovač sinclair

Cha,vliv kabelů big_smile
Zesilovač zesiluje.Buď kreslí slyšitelně nebo ne.Nic jiného neznám.Zbytek je pro mě náboženství.

Re: Zesilovač sinclair

zesilovač zesiluje - kdyby to bylo tak jednoduché smile

radioamatéři to říkají jinak - blíže realitě: oscilátory zesilují a zesilovače oscilují wink

Re: Zesilovač sinclair

Víš Anti, ono to někdy chce přečíst až do konce a ne hned reagovat.

Re: Zesilovač sinclair

jardag69 napsal:

Anti... to zdaleka není pravda. Ne všechno se měří a testuje. To by pak nebyl slyšet vliv kabelů. Ty snad s tisícinama nehýbají.
Maximálně s vf rušením a to skoro nikdo nezkouší.

Dobrá kokotina smile
Nejde jenom o ty tisíciny a desetitisíciny, je taky spousta dalších parametrů co mají vliv na zvuk a všehny jsou měřitelný. Nic jako že to nejde změřit, ale je to slyšet, neexistuje, respektive existuje, ale jmenuje se to placebo.

Re: Zesilovač sinclair

Mne sa napríklad po borovičke roztiahne trocha priestor zhutnejú basy a zjemnejú výšky. Ale to asi už nieje placebo.....:-)

Re: Zesilovač sinclair

djsteve:Fakt?To musím zkusit smile Já to mívám po půl litru vína...
jardag69:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 700#215700

Příspěvky [241 až 260 z 304]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£