Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sirokopasmove reproduktorove soustavy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 109]

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Je to stroj, takže překládá jako stroj. Ani se slovníkem v ruce nemáš větší jistotu, snad se speciálními překladači, které ti dávají možnost výběru synonym. Když jsem psal do HiFinázorů článek o cPlay, překládal jsem pomocí Google články z 9ti jazyků. Bez něj by to nešlo - třeba v portugalštině má jedno jejich fórum o něm 53 stránek. A informace o něm jsem hledal ve všech jazycích, co Google má, děs, běs.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

tak konecne jsou penize doma a muzu se vrhnout do ozvucnice...a tak se chci zeptat jakou vnitrni kabelaz byste mi doporucili? Ja mam zatim v hledacku Supra Ply 2.0...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Třeba H07V-K 1,5 mm2 smile

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

tak jak jsem psal, že peníze jsou doma a můžu se vrhnout do ozvučnic... No a zatím se nic neděje! Práce svojí mám nad hlavu a momentálně nemám čas si řešit dílnu, nástroje, lepidla atd. tak jsem se rozhodl pro profesionální stoleře. Kontaktoval jsem jich X a jenom tři se ozvali smile Jeden že je to blbost, druhej zavolal, že pošle kalkulaci na stavbu druhý den a už nic a třetí nasadil cenu, která mi příjde jako z vesmíru(3 tisíce za jednu bedýnku bez dýhy a laku je prostě nesmysl - anebo se pletu?)

Jaké máte zkušenosti se stolaři? A nevíte o nějakém šikovněm člověku v Brně - alespoň na konzultaci co se týče vybavení dílny. Asi mi nezbyde nic jiného než si ji zařídit...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

No záleží co je to za "bedýnku"...

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

no přesně tak, záleží, co je to za bednu, ale vzhledem k ceně bch spíš řekl, že se pleteš.-)

Web

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

bedna o vnějších rozměrech 132 x 176 x 1536mm s jednou vnitřní přepážkou na celou výšku bedny a s jedním otvorem na širokopásmový reproduktor. Jednoducha konstrukce, materiál MDF anebo břízová překližks(zajíma mě cenový rozdíl těchto dvou materiál)

to Milan: v čem se pletu přesně?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Pořád máš možnost nechat si to nařezat na velký formátovací pile a slepit si to sám. Uvidíš, že to až taková prdel není, pokud to má dobře vypadat a fungovat. Já si skelety vždy nechávám vyrobit, neboť chci profesionální práci s profesionálním vzhledem a to prostě stojí peníze. Proti tomu je nutno vždy postavit tvůj čas a vybavení. Pár ušetřených tisícikorun mi za to prostě nestojí.

(upravil juras99 10. 10. 2010 16:54)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Pochopil jsem že máš nabídku 6000 za obě bez dýhy, což mi připadá vzhledem k jednoduchosti konstrukce fakt dost ale když se to spočítá... No dřevo tj. MDF + řezání cca 1500, spíš o něco míň, lepidlo 300, pokud jsi ve stavu "nula" teda bez jakéhokoli nářadí tak budeš potřebovat hromadu svěrek, když vezmu ty nejlevnější z různých obi a baumaxů aspoň 16 ks po 120 káčé celkem 1920, no a na závěr aspoň nějakou obyč přímočarku a vrtačku dohromady za 1000 tak to máme zaokrouhleno 4800, - . Slepit by už to neměl být problém a navíc ti zůstane spousta užitečných věcí smile

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Ahoj
K tomu ještě připočítej skryté náklady 30procent a máš cenu jak od profíka.A nepočítej že na poprvé to bude vše OK.
Ale zase se toho hodně naučíš a poznáš cenu práce odborníka,plus ti zůstane nějaké nářadí.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

no jak tak koukám a řeším ty ozvučnice, tak do budoucna tu výbavičku určitě nakoupím...otravovat se stolaři mě celkem dost otrávilo. Navíc doufám, že do vánoc vyřeším sdílení dílny s kamarádem a na vánoce vybavení. A pak se uvidí jak to půjde - a že to nebude prdel se doufám promítne do relaxu oproti práci normální smile

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Jarous napsal:

Ivane, tak mně napadlo, dokup k těm FE103E ještě po dvou 15" Eminence Alpha 15 a máš základ na parádní OB, desku si snadno necháš uříznout, výhybka je naprosto jednoduchá.

to Jarous: trochu zpět v čase...jelikož nemám s výhybkami vůbec žádnou zkušenost, mohl by jsi mi poradit výhybku ke zmíněným dvoum Eminence Alpha 15 a k nim po jednom Fostex FE 206 ES-R? A mohl by jsi mi k tomu take rict jak k nim urcim vyslednou citlivost? Jaký výkon bude stačit - chci si nechat vyrobit lampovej, tak ať vím...díky

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil jacq 5. 11. 2010 1:31)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

mi se filozofie sirokopasmvych repro taky libi.
mam postavene bedny 110x44x40cm, zadne horny, proste bedna s otvorem dole. material (tesarstvi pres znameho) vcetne narezani vysel na 2500 (preklizka, briza). k tomu tlumici material, lepidla, moridla, laky a samotne reproduktory (Audio Nirvana 12") a vysledna cena je necelych 12000. ale nedelal jsem to za ucelem usetrit, spise se neco naucit. delali jsme poslechove zkousky a hraje to minimalne stejne dobre jako ekvivalentne nakladne komercni bedny... a hraji pekne prostorove

panove tady maji pravdu, je potreba mit spoustu naradi kolem a ja bych bez pomoci otce (vyuceny truhlar a jeste si to pamatuje) nedokazal tu bednu (trivialni konstrukce) asi ani poradne slepit. i tak jsem dost tmelil. rozhodne te ale nechci odrazovat, clovek si uzije, dost se priuci a pak umi ocenit praci skutecneho remeslnika smile

Vetsinu odkazu, ktere jste sem naposilali znam, diky Jarousovi za par novych, ktere rozhodne proctu. Sirokopasmove reseni me uchvatilo a planuju pokracovat. Mym vysnenym cilem je sehnat nejaky Lowther, nebo idealne AER reproduktor a postavit k nim Fidelio nebo Acoustu. Ale to je daleka budoucnost.
Open baffle se mi libi zejmena diky jednoduchosti, ale asi by mi vadilo, ze se mi na ty repraky tak prasi. Navic, k tomu maji deticky az moc snadny pristup...

ivan: preklizka je drazsi nez mdf. stolare v brne jsem taky shanel - marne. myslim si, ze kdyz jim reknes, ze chces slepit par prkynek, tak se na tebe vykaslou. ne ze bych na ne nejak nadaval, ale prijde mi, ze musis chtit minimalne tak celou kuchyn, nebo nabytkovou stenu, aby se s tebou zacali bavit.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

to jacq:   ta posledni cast o stolarich je celkem presna sad co se stolariny tyce, tak se holt budu muset neco naucit, oproti normalni praci to bude urcite solidni dusevni hygiena, coz je pro me dost dulezite. Jinak by me zajimalo jak jsi spokojeny s temi Audio Nirvana reproduktory, protoze me celkem zaujaly a rad bych je v budoucnu zkusil..? A jeste jak vypadaji ty bedny s temito reproduktory?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil jacq 18. 11. 2010 17:17)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

mam to podobne, vyroba bedny je pro me predevsim dusevni hygiena od pracovniho procesu smile
ja s temi AN reproduktory spokojeny jsem, podle me nehraji spatne, ale jeste toho nemam moc naposlouchano, abych umel popsat rozdily a charakteristiky... Kamarad, ktery se audiu venuje mnohem dele a lecos uz slysel je komentoval slovy "prijemne prekvapily, myslel jsem, ze budou slabsi" smile
Pri srovnani se sloupy od Dali (serie Concept 6) hraly minimalne stejne dobre (dle meho vkusu lepe prostoroveji), vcera jsme je srovnavali s Elac (203,2) a uz byl slyset rozdil. Rozdil v podani prostoru byl taky slysitelny. Elacy hraly prostor otevreneji, AN ho vice uzavrely, elac mely ve vyskach vice detailu.
bedny v porovnani s dali concept 6 (to jsou ty mensi wink

http://s4.postimg.cc/48mpy167t/6155_stereo_1.jpg

mozna ta 8" verze bude hrat vysky detailneji, mohla by byt rychlejsi... kdyz planujes ten horn, stejne to je konstrukce na 8" reprak, ze?

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Co tohle ? http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=673 
http://www.tangband.ch/bilder%20bausaet … allter.jpg
něco v tomhle stylu taková "hrom bedna" která sice nemá bůh ví jak vyrovnanou charku ale fázově by seděla dobře a navíc preferuju velké měniče ale nechci doma vyloženě PA spíš větší budky které budou hrát lépe jak 2pásmo s TVM .... něco jako lampový zesilovač který má zkreslení v řádu jednotek procent ale někteří lidé nad jeho zvukem taky dokáží onanovat. Směrove charky bych moc neřešil ... 1) bedny namířené na uši 2) třeba teď mám bedny na zemi a výšky jsou v urovni mého pasu a né učí a taky kvůli toho nebrečím ... nahoře jsem celkem hluchý ale potřebuju slušné pásmo okolo 80-1500hz a to slušné znamená dobrou fázi a né jak tesla/tvm uřvané 3pásmáky kde je malinký střeďák co neumí zahrát středy a fázově je to úplně mimo a dere mi to uši ... třeba takove ARO 511 se mi zvukově libí chyběly mi tam výšky ale je jasné proč ..... tedy preferuji ARO 511 samotné v bedně než například tesla/tvm s výhybukou kombinace například 8"+4" teď se nebavme o výškách ....

(upravil MaBat 22. 11. 2010 16:57)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Ke zkreslení -
"něco jako lampový zesilovač který má zkreslení v řádu jednotek procent ale někteří lidé nad jeho zvukem taky dokáží onanovat"

Pokud je to zkreslení stejného charakteru, jako např. u reproduktorů, tj. jde o tzv. nízký řád nelinearity (jen "nízké harmonické"), slyšet to není a takové zkreslení může nabývat při vyhodnocení zažitou THD metodou klidně i jednotek procent, aniž by to cokoliv znamenalo. Rozhoduje charakter nelinearity, ne její velikost vyjádřená pomocí obvyklé harmonické analýzy.


Ke směrovýcm vlastnostem -
"Směrove charky bych moc neřešil ... 1) bedny namířené na uši"

Nejde až tak o to, kam je co namířené, ale kolik akustického výkonu to v závislosti na frekvenci dokáže vyzářit při vyrovnané frekvenční charakteristice přímého zvuku. Velké reproduktory z principu bohužel neumí vyzářit frekvence nad cca 5 kHz v dostatečné míře. Proto "nemají detail na výškách" - prostě tam žádné výšky nejsou. Tzn. ani případné měření v ose reproduktoru o jeho schopnosti zahrát "detail na výškách" pro běžné poslechové podmínky, kde se velkou měrou uplatňuje zvuk odražený, prakticky o ničem nevypovídá. Krom toho je sluchový orgán sám o sobě se zvyšující se frekvencí směrový a zachytává tak na výškách už jen to, co se k němu dostane spíš ze stran, vynecháme-li vnímání (ultra)zvuku i jinou cestou, než ušima. Čili pokud něco na výškách úzce směrujícího mířit na uši, tak -aby to mělo efekt- jedině ze stran, ne zepředu smile

"potřebuju slušné pásmo okolo 80-1500hz a to slušné znamená dobrou fázi "

Není ale žádný důvod, proč by vícepásmová bedna nemohla docílit pocitu "jednopásmové" reprodukce, jen toho není úplně snadné, resp. samozřejmé dosáhnout. IMHO je často za vinu pocitu, že něco není "dobře sfázované", že něco hraje blbě na středech atd., úplně něco jiného, než co za to ve skutečnnosti může...

Jednopásmo, pokud není moc velké, může na chvíli pomoc, ale nezachrání... Neříkám, že neplatí, že čím méně pásem, tím líp - jen, že jedno je opravdu málo. Na druhou stranu jich ovšem není potřeba víc, jak dvě.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Jo jsem "laik" mám čím měřit ale nemám praxi a zkušenosti a díky za upřesnění. Je mi sympatický papír a velké plocha membrány. Měl jsem doma i slušné bedny které hrály celkem čistě měli dobře navřženou výhybku ale vždycky si vzpomenu na testy papírových 10-15" monster které sice měly charku jak když jede opilec na kole a směrovky například 12" u středních a vyšších tonů jsou úplně špatné tak pořád se mi zvukově libí velká kysna s 12" fullf papírem k tomu výškáč .... takže hledám něco co by hrálo i když né podle představ hajendisty nebo měřiče ale aby to bylo libivé a dynamické .... i když né zrovna rovné a dokonalé.

(upravil MaBat 23. 11. 2010 11:57)

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Proti velkým a citlivým reproduktorům vůbec nic nemám, naopak. Citlivost a nezkreslená dynamika jdou ruku v ruce a je opravdu velmi nesnadné dosáhnout stejně realistické dynamiky s něčím málo citlivým. Jen si myslím, že je škoda zastavit se v půli cesty a nechat hrát ten reprák samotnej.

Jinak představa, že měření reprobedny nepopisuje její zvuk, resp. to jak bude hrát pro člověka, už vzala dávno za své... Jen to málokdo důsledně aplikuje.

Re: Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Mabat: Opět zapomínáš, že není jedné cesty, každý má své chutě, řízek chutná každému jinak a má ho rád jinak a není nikde napsaný nebo změřený jak by chutnat měl... rovná chára zdaleka nic neříká o tom, jak to bude člověku hrát.

Příspěvky [21 až 40 z 109]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sirokopasmove reproduktorove soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£