Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 404 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 402 403 404 405 406 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [8,061 až 8,080 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ještě jedna do sbírky a letos kultuře stop stav, válečné hospodářství a úspory kde se dá.
aerosmith

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska jsem v Ikei narazil na VISBÄCK. Velká radost, konečně si pověsim obrázky od čínana big_smile
https://i.postimg.cc/sf78jLPb/IMG-20221105-185142.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://www.tahacky.cz/fyzika/astro/200 … obloha.png

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Docela funkčí kravinka. Není nadto dětem vypnout celej pokoj.
https://www.alza.cz/shelly-1pm-spinaci- … 792563.htm

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Celkem dobrý, ale podle mě to má základní vlastnosti "krakatitu" - tj jede to přes server někde v internetu, kterej má pod kontrolou "někdo" . A ten někdo nejsi ty.
Tj až si dost lidí pořídí tohle, wfi termostaty a podobně, tak třeba číňan začne tyhle blbiny v intervalu 5s zapínat a vypínat po celé evropě... A nastane ukázkovej blackout...
Takže ano, ale nahrát alternativní firmware, a zkomunikovat s domácím serverem, kterej spravuješ ty, a ne "někdo".

(upravil mechanik 27. 11. 2022 1:19)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Wau, cez ebay som si objednal tranzistory čo acuphasse používal asi v 1972 ako koncáky pre svoje zosilňovače. Som zvedavý na zvuk smile

Hej a čoskoro vám nafotím môj kompletne vlastný 2x800W koncák v AB pre HiFi. Už mám vo výrobe toroidy. 4 toroidy na 1kW jadrách pre znížené sýtenie smile

(upravil orhore 27. 11. 2022 12:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Musím si "rýpnout" do mechanika (on to dělá běžně druhým) smile. Proč tak vysoký výkon zesilovače?
Napadly mě 3 možné důvody. 1. Obyvák máš v basketbalové hale, 2. Reprosoustavy mají extrémně nízkou citlivost, 3. Máš poškozený sluch - částečná hluchota.
S dynamikou hudební "konzervy" na mě ale nechoď smile.

(upravil mechanik 27. 11. 2022 20:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kvalitné basáky čo hrajú v malom objeme hlboko majú tak 84-85db/2,8W/1m. Potrebuješ to natlačiť výkonom. Tiež výkon je to čo robí pevný zvuk a dynamiku. Pretože tým je dané aj DF a všetko... A áno, má rád hlasnú hudbu. Špičky 126db a podobne... Je to pôžitok keď môžeš tak hlasno počuť špičku klavíru bez skreslenia...

Takto sa robili vtipi okolo výkonu 400W kedysi a dnes je to v lepších zostavách štandard. Ja to aspoň sebe posúvam zase dalej...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

..Takto sa robili vtipi okolo výkonu 400W kedysi a dnes je to v lepších zostavách štandard...

Sto koní? Voe, to nepojede, to je strašně málo... smile

Nicméně souhlas, v tomto případě je výkon přínos. Mechanik má volnější ruku v návrhu svého zesilovače, nezajímá ho chování v limitaci smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

"...základní vlastnosti "krakatitu"..."
LED žiarovka ovládaná z mobilu, robotický vysávač, klimatizácia ovládané cez wifi a mnoho iného tiež.
Do jaskyne nepôjdem smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pri 800W a 85dB citlivosti ziskas 114dB/m. Neviem ako docielis sice 126dB spicky, mozno ked das hlavu rovno do reprobedny.

Ja to chapem, tiez mam doma 2x500W zosilnovac a pocuvam na nom ani 1W ten pocit dynamiky je na nezaplatenie big_smile

Mechanik ked chces honit SPL na spodkoch robi sa to inak. Speci ozvucnica + repro na to urcene atd. Napr. taky X1 sub s RCFkom da 130dB na meter pri 40Hz smile to az je naloz, to bura steny wink kdesi mam zalohovane video ako mi to vypluvalo kluce z dveri od toho tlaku, musim pohladat big_smile

(upravil mechanik 27. 11. 2022 22:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nepočítaš že bedne sú 2 a zvyšok urobí aj to že basáky niesu len 2... big_smile

Uhučané 15" RCFko čo ide od 45Hz nie je to čo chcem... Mal som tu 10PS26, 10LW30/N, 12LX60, 12LX60V2 15SW115,15TBX100, 18SW115. Viem čo od toho čakať a v bedniach PA nechcem... a bedna s mizerným výkonom koncáku nikdy nehrá dobre. Tie 10PS26 paralelne mali asi 100db alebo 102db... Ono tu nejde len o SPL ale kto to neskúsil to nevie... Pohánal som to kvôli citlivosti malým výkonom... Hralo to nie velmi dobre... Preto som skončil tam kde som... Skúsil som si všetko. Aj OB s 4x15"... 

Páčil sa mi 18SW115 od BC ako sub ale dôvody prečo klasický sub nechcem by boli na dlhé vysvetlovanie... V novej posluchovke 7x5,5m časom možno nejake experimenty skúsim.

(upravil Wili 27. 11. 2022 23:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nj zladit sub k satelitom v kvalitnom hifi je velmi velmi tazke...

(upravil mechanik 27. 11. 2022 23:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Z toho dôvodu by som sub nepoužíval. Teda ak áno tak jedine dva a deliť na 40Hz 48db/okt. Ideálne sú bedne čo sub nepotrebujú.

Ak máš sub za sebou a bedne pred sebou tak pri delení 60Hz a strmosti 36db/okt. spolahlivo rozoznáš že niečo hrá zozadu.

Ja som sa s tým všetkým vyhral dosť a mám jasno v tom čo chcem a aké to má dôvody big_smile

(upravil tatko Tom 27. 11. 2022 23:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Páni - ako je možné v miestnosti napríklad 4x5 metrov dosiahnuť, aby bolo možné vyžiariť a počuť napríklad 25 Hz?
BEz toho, aby to zvukový môd miestnosti pretransformoval na vyššie harmonické?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Už som ti to vysvetloval. Miestnosť má okná. Steny niesu mramorové... Ono to má tiež strmosť poklesu. Nemáš to odrezané okamžite ale ten pokles tam bude značný. No a ak používaš nejake lacnejšie 8" repráky v BR ladenom 30-40Hz tak okrem iného počúvaš tiež druhú harmonickú a asi aj vyššie. Zmeraj si to a uvidíš. Keď chceš tých 25Hz seriozne tak potrebuješ BR ladený na 25Hz a nižšie a kvalitnejší 10" basák. Ideálne miestnosť čo bude mať niečo málo cez 6m. Keď bude menšia bude ti to hrať tiež ale bude to padať...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otázka smerovala k rozmerom miestnosti. Pokiaľ sú menšie, než dĺžka vlny a miestnosť nie je bezdozvuková - harmonické sú podstatne silnejšie. Pred časom som uvažoval so SUBom, aj som mal niečo požičané, no pustil som to z hlavy.

(upravil mechanik 29. 11. 2022 14:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Veď som ti to vysvetlil vyššie. No že by miestnosť spôsobovala vyššie harmonické počujem prvý krát. S niečim si to mýliš...

Vidím ako postupne meníš názory. Pôvodne si hovoril ako ti stačí 2 pásmo. Teraz už máš 3 pásmo s 8" a prichádzaš na to že je to lepšie. Až tam budeš mať raz nejaky skutočne kvalitný 8" čo hrá s minimálnym THD a ide od 30Hz tak ti dojde aj ten prínos a nutnosť výkonu... Alebo ak tie 8" budeš mať 2 alebo 1x10" príadne 1x12"...

Jeden sub je na prd. Chce to dva... No a ten sub musí mať kvalitný reproduktor, výkonný koncák... To chce aj v DIY rozpočet 1000e za material na jeden sub... No a ja si myslím že to chce 3 pásmové bedne s ktorými to môžeš deliť fakt nízko. Ako doplnok skutočne len 20-40Hz...


29-11-2022:
Kurnik. Nechce niekto tie čierne nippony?

https://i.postimg.cc/hPpc6sYr/IMG-0237comp60-AW.jpg

https://i.postimg.cc/k43mKpVn/IMG-0240comp60-AW.jpg

To má za to že som objednával na 2x asi po roku sad

Dám cenu za kus ako mouser pri 10ks a ešte k tomu -10%. Pošlem cez zásielkovnu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

Špičky 126db a podobne... Je to pôžitok keď môžeš tak hlasno počuť špičku klavíru bez skreslenia...

Nevím jak reálně hlasitý je klavír z metru, ale googlil jsem a našel tohle:

Hearing damage occurs after 8 hours of continuous exposure to 85 decibels; 4 hours at 88 decibels; 2 hours at 91 decibels; 1 hour at 94 decibels; 30 minutes at 97 decibels; 15 minutes at 100 decibels; 7.5 minutes at 103 decibels; 3.75 minutes at 106 decibels; 1.8 minutes at 109 decibels; 55 seconds at 112 decibels; 28 seconds at 115 decibels.

zdroj: https://forum.pianoworld.com//ubbthread … 32861.html


Bohužel do 126 dB to nepokračuje. cool Jako proti gustu... je to ale mimo přirozenou hlasitost klavíru a ten i jinak zní podle síly úderu; navíc nízkozkreslující basáky s minimálně závislým Bl a Cms na X, jako třeba SS 28/32W, budou v mechanickém limitu (zvlášť v uzavřence a zvlášť pokud by se jim mělo elektronicky ještě přidat) nutně dřív než ostatní.

(upravil mechanik 29. 11. 2022 18:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Reálne som od bední asi 2,2m. Tým to klesne. (Aj keď čítal som že v miestnosti až tak ani nie...)126db som počítal pre 1m. Každopadne na ten klavír sa nikto nestažoval. Je to masaker smile A ja to milujem! smile

Ale bolo pri mne dievča s ktorým sme počúvali 5 hodín... Chcela to nutne celý čas naplno. No a tie veci patrili do kategorie gitarových nahrávok, tak z 50%. Marilin Manson a podobne. Úprimne už som sa od bední tahal 3m a viac. Ona sa ma pýtala či si môže sadnúť ešte bližšie big_smile To mi šumelo v ušiach ako po koncerte minimálne celý deň... Aj som bol asi ohlušený z toho možno týžden. Nemal som chuť pár dní ani počúvať.

Ja to dám naplno rád ale pri hudbe s velkým dynamickým rozsahom. Od rammstein si tak ide vypočuť jednu skladbu. Nie že by ten zvuk vadil. "Netahá za uši, nekričí." Ale proste človek nechce mať otupený sluch po 5 minútach...

Je to ako silné auto. Nemusíte vždy ísť nadoraz ale je super to mať a keď je na to nálada, využiť to.

Samozrejme keď máš ukričaný TI100 od visatonu alebo nejaky mizerný DAC že to tahá za uši tak to nahlas dať ani nechceš. Pretože je ten zvuk proste neprijemny... Ten tvoj zosilňovač od SONY tiež nebude ktovie čo...

Příspěvky [8,061 až 8,080 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 402 403 404 405 406 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£