Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 393 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 391 392 393 394 395 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,841 až 7,860 z 8,425]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka, Mirku, ono záleží totiž i na pracovním bodu, ECC82, ECC40, 6N16B, E80CC, E188CC jsou sice hodně podobné, ale rozhodně ne úplně stejné. Pracovní bod pro 6N16B jem ladil v RIAA docela dlouho, než to bylo ono a rozhodně to není ten, který je v katalogu uváděný jako provozní smile Takže to bude možná tím, každopádně netvrdím, že 6N16B je nejlepší volba. 6N18B je lepší (má podobné parametry) a 6N21B je lepší než obecně známější 6N17B. U všech jsem poctivě hledal optimální bod, žádná simulace, trimry smile Stejně tak pro  6F12P, E88CC nebo pro opovrhovanou ECC84 smile

Web

(upravil kudlibabka 1. 2. 2022 22:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak, jasny,rozumim tomu...navic stejny typy lamp ruznych vyrobcu mohou byt zvukove hodne rozdilne...hodne velky rozdily jsou treba u ECC83...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka, zkus kouknout na odkaz z mého postu #7841, vpravo v menu jsou docela zajímavé články právě k různým variantám elektronek, černým anodám, mikrofonii, šumu a dalším věcem...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

já to nechci na audio, chci si jen trochu pohrát, dokud jště něco vysílá na středních vlnách - "kabelkový přijímač" se tomu myslím říkalo

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rvx73, tak na to jsou lepší "bateriové" lampy řady 1x33 nebo 1x34 (přímožhavené) nebo řada XX41 - rimlockové (přímožhavené). Jedno takové "kabelkové" rádio ve své sbírce taky mám, právě na DAF40, DAF41 a DL41... napájení z baterií, žhavení 1,5V, anodová 90V smile (Ericson)

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře ja na ten odkaz koukal uz pred tim,ale pred spanim jsem si jeste cetl vic...treba o nove vyrabenych lampach Mullard,vubec mne neprekvapilo,ze s temi puvodne vyrabenymi maji spolecny jen napis na bance...:-)...taky pojednani o 6SN7 je zajimavy...diky za odkaz...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak, s Tesláckými 1x33/34 už jsem kdysi něco podobného stavěl, ty ale chtějí na anodě aspoň 45V, aby to za něco stálo. Chci vyzkoušet, jestli to s nějakýma lampama poběží na 12V, stačí i na vysokoimpedanční sluchátka

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rvx73, tak to chce jiné lampy, nízkonapěťové. Něco k tomu je třeba tady a seznam nízkonapěťových elektronek třeba tady Možná existují i ruské ekvivalenty, ale nepátral jsem po nich, pro moje účely jsou nevhodné. Teď jsem našel ještě hezký rozbor ruských subminiaturních pentod právě pro "kabelkové rádio" na nízké napětí tady, na konci je dokonce odkaz na nějakého japonce smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak, díky!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rvx73, nedalo mi to, a zkusil jsem VFD displej jako nízkonapěťovou triodu po vzoru Korg 6P1, výsledky pokusu jsou shrnuté tady

Web

(upravil rvx73 2. 2. 2022 22:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jj, četl jsem, Cimrmane smile

teď koukám že u Conrada maji opět v nabídce tohle, s 6Ž1P
https://www.conrad.cz/p/franzis-verlag- … et-1954010
ovšem ten anodovej proud při tom napájení taky bude hoodně mrňavej
takže to zachraňuje LM386

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rvx73, to bych raději zkusil ty ruské subminiaturní pentody. Dokonce možná nějakou mám, tak bych ti ji klidně poslal... smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To byste nevěřili, jak člověka potěší, když se konečně dokope k tomu, aby pracovní stůl v dílně přivrtal ke zdi.

(upravil Benazi 12. 2. 2022 18:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://i.postimg.cc/06cr451C/IMG-20220119-182419.jpg https://i.postimg.cc/4Y2r2jF9/IMG-20220119-204435.jpg https://i.postimg.cc/Btrmw4gD/IMG-20220121-075049.jpg

TO co kdakate  nesmysly o covidu, já měl jeden den nato abych pro kolegu skopiroval origo výhybku, origo pujceny na 1 den. Ještě do večera namotat cívky a osadit a předat.. To byly fofry.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Benazi,respekt.Taky jsem často pod časovým tlakem,tak vím jaké je to pracovat v takovém "klimatu".Chci se zeptat,co za meteriál máš nalepený na plošňáku.Máš to hezky nepodleptané.A chlorid železitý,nebo kyselina?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

samolepicí tapeta+chlorid železitý
v misce z plastu  + štětec  za 10 min hotové.

(upravil Otas 25. 2. 2022 13:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si doladil a postavil výhybku pro bednu EMI KPL3015LF +BC DE990 + HF96 v nových bednách na zakázku. Truhlář byl velmi šikovný, ale rovněž i dobrý obchodník, za hubičky to nebylo.
Byla to sázka do loterie, protože jsem si u toho vymyslel, že 15" bude o 5 cm více v bedně, než úroveň upevnění horny. Těch 5 cm vyšlo z jakéhosi měření za spolupráce několika bulharských konstant sad, tak jsem byl zvědav, jak to dopadne, jestli nebude bedna na podpal. Výsledek předčil všechna očekávání, na dělícím kmitočtu se mi to perfektně potkalo (což odvozuji kromě zvuku od toho, že při obrácení fáze driveru to udělalo v charce kráter). Najednou jsem plně využil přednosti toho driveru s 3" cívkou, skvěle to hraje středy (výšky a basy snad ještě lépe) a na dělícím kmitočtu kolem 1,3 kHz prakticky není není nic zlého slyšet. Zatím to vypadá, že lepší výhybku jsem dosud nevytvořil, uvidím v "ohni" vystoupení na plný kotel výkonu. Zkušební pracoviště:
https://i.postimg.cc/t12R8jdJ/IMG-1361.jpg
Tak jsem hned - narychlo - spáchal ostré výhybky - samozřejmě raději je neukazuji zespoda, bo jsem to mastil červeným fixem Pernament 2846 chvějící stařeckou rukou a leptal v chloridu železitém (nutno mít cca 40°C, plošák na hladině mědí dolů a občas míchat, pak je výsledek použitelný). Je tam ještě prostor pro RLC člen.
https://i.postimg.cc/gnFm0DDG/IMG-1372.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

paráda Oto, chce to více fotek smile
Rozmístění vyhybky, zřejmě tvé uspořádání ?

PS
..po delším čase bych měl zase napsat, že ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otas, ano, chce to víc fotek, nestyď se smile ...a třeba udělej projektové vlákno. Žes zanořil basák je jen dobře, ladění je hned jednodušší a výsledek lepší. Mimochodem přesně 3015LF jsem měl a v roce 2009 za ni dal 2 700 Kč! Pak neodym rychle zdražil a Eminence ještě nezávisle na tom hodně zdražila. Miluju neodym a ty nejspíš taky, když s tím manipuluješ, ale nepíšeš, z čeho to je.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ano, z důvodu manipulace (mobilní disko) neodymy miluji cool. Tahle bedna bude mít cca 29 kg, možná méně, i při vcelku těžké horně. A v nouzi vystačí bez subu i pro střední sály.
Až to dokončím a znovu odzkouším, přidám více fotek a popis výhybky. Je dost vymazlená (spíše vypocená sad ) a reaguje i na záběh driveru, který zásadně mění výsledky.

Příspěvky [7,841 až 7,860 z 8,425]

  Stránky: ««« 1 ... 391 392 393 394 395 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£