Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 261 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 259 260 261 262 263 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,201 až 5,220 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Udělal jsem si dnes radost i starost zároveň. Koupil jsem si auto  s padlým moterem abych si měl s čím hrát mimo audia. Komu něco říká 2.5TDI V6 jistě chápe co mě čeká.
http://audiklub.cz/files/p6210631.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

super,tubastíhač.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak to mam predstavu, par V6 jsem delal. Bude muset motor ven?

ruzne DIY repro

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kterej to je ? Dutý vačky ? Jak zlý to je , spodek nebo "jen" vršek ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

18SW115 je doma.
Pěknej macan. Už se dělá na prototypové budce, a rozmýšlím, čím to vlastně nakrmím. Moc možností za lidské peníze nejni.

https://i.postimg.cc/sQQ1KF3M/2219287.jpg https://i.postimg.cc/BP2b9xLs/2219288.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Wow, co to bude za "prototypovou" budku? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co nejmenší bassreflex. Rád bych, abych měl stále chuť se s tím tahat na akcičky a grilovačky.
Vyzkouším si 135-100l, abych věděl, o co bych přišel, když to bude "příliš malé".
Spoléhám na to, že velké Xmax a velký příkon to dotlačí o 4-6db dál, než s 15" reproduktorem. V tom samém objemu...

(upravil tubamusic 10. 8. 2015 20:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kocour,DJ_Rix: mám nabídku motoru v pohodě od spolehlivýho člověka, ale spíš se chci něco naučit a tenhle dát dohromady. víka hlav jsem zatím dole neměl, ale víčkem oleje je vidět jedna vačka sedřená. Jde to nepravidelně, mlátí to a bíle kouří. Je tam udělaná spojka se setrvákem, čerpadlo a nový turbo, hlavně proto jsem to koupil, jinak by to byla sebevražda. Jsou tam plný vačky, ještě klasika bez rolen, takže levnější díly. Pokud se nějak utvrdím v tom, že to není potkaný, tak mám z půlky vyhráno a s největší pravděpodobností udělám jen vršek. Oproti mojí stávající A6 C4 s tím bude ale starostí jak s pytlem blech. Tak snad se povede...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak to muze byt jen na vrsku. Mozna ohnuty a kleply ventil, o ten to mlati. Pist snad nebude prorazenej. No mozna to bylo potkany, casto staci "jen" sundat hlavy a udelat ventily. Kazdopadne pekny hrani.

ruzne DIY repro

Web

(upravil DJ_Rix 10. 8. 2015 21:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mně se tahle "série" podélně uloženejch motorů (i čtyřvály, mám 1.9 v B5.5) prostě líbí. Někdo frfle že musí na pomalu cokoliv čelo/chladičkovka dolů, ale když se ví jak smile Podle mě dobrá koncepce, proč to opustili netuším. Tady je aspoň ještě všechno zepředu, ne jak třílitr v nové A6 kde musí motor na rozvody ven smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix: Pravda, pravda. Na podélným motoru se dělá daleko líp. 3.0TDI je sílenej paskvil. Když to přišlo, tak se všichni na audiklubu radovali, že to má řetězový rozvody, že budou bezúdržbový. Ó ják se spletli. Rozvody na 3.0TDI stojí 80k a většinou jsou třeba dělat už ve 150tis. pokud nechce člověk o motor přijít.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To jsou ty "vylepseni". Pak nechapu, proc davaji retez a jeste dozadu.

ruzne DIY repro

Web

(upravil djsteve 10. 8. 2015 22:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tuba . Vyzerá to tak že som tu akoby odborník na každú problematiku ale cítim sa byť fundovaný kedže autodiagnostike sa venujem už viac ako 7 rokov a práve 2.5TD s čarpadlom VP44 poznám ako vlastnú dlaň.
Ak opíšeš presné príznaky navediem Ťa kde by mohol byť problem. V pripade že všetko bude ok a aj tak to nebude dobre chodiť.
Merania motortesterom polohy kluky vačiek impulzov ihly zdvyhu váhy vzduchu atď mám ešte v archýve tak kludne sa obráť poradím Ti.
PS: Opravám tychto čerpadiel som sa venoval asi 3 roky je to nekonečno. Mali sme postavenú aj stolicu na testovanie.
No modli sa aby to nebola rozbitá hlava rozdelovača potom už len nové čerpadlo. To Ťa nechcem strašit ale priznaky sú podobné ako mechanická chyba na motore.
Elektornika sa z 90% opraviť dá.
Moc sa mi teraz písať nedá lebo som na akcii.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crashpc napsal:

Pěknej macan

Jo jo, to teda je smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No myslel jsem to jako opravdu. Na to, že je to neodym, je dost těžkej. Ale tak aspoň se má cívka o co chladit big_smile big_smile big_smile (narážka na jiný thread).
Budka už stojí. Zítra došroubovat, došroubovat bassreflexy, osadit reproduktor, a hurá na první měření, jestli ladění sedí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Není to sice má dnešní radost, týden už mám plošňák doma, ale dnes jsem měl možnost porovnat s DPA222 a rozhodl jsem se podělit o fotku. O vánocích jsem se rozhodl nakreslit dps pro DPA380 do 3U bedny. Když už jsem byl v tom kreslení rozhodl jsem se udělat i pár úprav. Doufám že vše bude fungovat tak jak má smile

https://i.postimg.cc/8jr9GZzL/2219362.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Spíš bys měl Tomáši napsat inspirované 380, protože to máš otuněné do bezvědomí..Už sa na toho mazlíka těším smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

"Pár úprav" big_smile big_smile big_smile  Jsem taky moc zvědavej jak to pošlape smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

18SW115 jsem dal do testovací budky.
V malém objemu je to podle mě špatné. Basy znatelně ubývají, a jelikož to není citlivý reproduktor, tak v malé budce už nemá co nabídnout. Také ladění jde výš, a při rozumné ploše bassreflexu (nutno zachovat kvůli velkým výchylkám) to prakticky přeladit nejde. Bassreflex by byl nesmyslně dlouhý, a ubíral by další objem reprobedny.
Ve 130l bude honička to dotáhnout na 37Hz. Menší nemá smysl dělat.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem se snažil spravit si radost prototypovou ozvučnicí pro 18SW115,a pořád, za žádnou cenu mi nějak ladění nešlo stáhnout pod 40Hz. Naštěstí mi to celé přišlo divné. Tak jsem přidal 3cm na délce bassreflexu, čímš se u zadní stěny i snížil průřez, a ladění pořád stejné. Tak jsem přidal přepážku, která by to měla ještě postrčit dál, a zase nic.
Mi snad klepne...

Nakonec za to mohly dvě věci. Zvukovka, která při vyšších výstupních výkonech zapínala "AGC" - Auto Gain Control, takže na basech to v limpu ukazovalo vyšší impedanci a i vyšší ladění, a také to podfukovalo pod reproduktorem, který bylo potřeba utěsnit. Najednou tam je 34Hz jako prd.

Příspěvky [5,201 až 5,220 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 259 260 261 262 263 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£