Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 237 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 235 236 237 238 239 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,721 až 4,740 z 8,422]

(upravil cestmir 26. 9. 2014 9:28)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

(presun k 223)

(upravil xmarek 29. 9. 2014 0:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska jsem si "udělal" neuvěřitelnou radost. Správce "duchovního" webu najdise.cz smazal všechny ty mé hlouposti o těch duchovních věcech. Je to docela prima sledovat, že moje půlroční práce přišla vniveč.
Zase na druhou stranu dobře mi tak, jak se říká každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.

Jak se říká co tě nezabije to tě posílí. Připravuji si svůj vlastní server kde si budu dělat co chci. Sice je to více práce, ale aspoň se zase něco nového naučím. smile

Tadidádídá. banana

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tos neměl zálohované?

Web

(upravil Dohnalik 10. 10. 2014 11:15)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://lh6.googleusercontent.com/-TawN … 1%255D.jpg

Nový hračky

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To Xmarek: http://webcache.googleusercontent.com/s … =firefox-a


Nemas za co smile

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@Klasikk: Články jsem pochopitelně zálohované měl,  a na základě toho jsem vytvořil celý tento web: http://goo.gl/29fqnV  Vložil jsem tam celou svou tvorbu a rozdělil jsem to do různých kategorií takže je to mnohem přehlednější. Navíc tam přidávám další funkcionalitu, plánují to celé lokalizovat atd. Nemluvě o dalších článcích. Je toho docela dost a vzalo mi to celkem mnoho času.
Zase na druhou stranu, opravdu jsem si tím udělal nesmírnou radost, i když to není audio, které teď muselo na chvíli stranou. Ale je to podstata mé práce, které mě po celou dobu živila. Dělal jsem totiž vývojáře v JEE a toto je vlastně výsledek mého "celoživotního" snažení. A beru to tak, že i kdyby z toho nic nebylo, jako, že tomu moc nevěřím, tak mě to už teď hodně věcí naučilo. A to je pro mě to nejdůležitější. Právě "Tvoření" je princip všech věcí co dělám a trvalo mi to sice dlouho (cca. půl roku), ale nakonec jsem na to přišel. Tvořením totiž realizuji všechny své sny a to nejenom tyto, ale i věcí co jdou za těmi USB Transporty.
Sice jsem teď v situaci, že makám na vypůjčeném notebook a na účtě mám cca 1000kč, ale vím, že se mi tímto otevřely cesty o kterých jsem neměl ani tušení a vrátit se můžu kdykoliv. Protože když už nic tam na mě v minulé firmě čekají minimálně 3 fleky, nemluvě o náborovým příplatku pro každého "nového". big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Trochu z jiného soudku: xmarku, když jsi z toho Frenštátu, nebyl si náhodou i na tom Frenštátském elektrotáboře, čistě náhodou?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalík:
To od tebe není hezký, nasírat kamarády takovýma obrázkama. Víš, co mě takový fotky stojí peněz? Když to vidím, chci to hned taky.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@Hanyz: Ne, nikdy. Ani jako dítě, ani později. Byl jsem jako dítě na několika táborech, tehdy to byla pro rodiče určitá forma odpočinku od nás (sestry a mě). smile Ale já jako dítě jsem to nesnášel příliš dobře. Extrémní introvert navíc vyhraněný melancholik , tyto vlastnosti mě rovnou předurčovaly k tomu, aby se stal tím pověstným fackovacím panákem. big_smile Jak se říká: "Všichni měli ruce od krve, jenom já hubu". big_smile

Svého času jsem chodil i do radioamatérského kroužku, něco jsem tam pachtil, ale žádný zázrak to nikdy nebyl. Vše to přišlo nějak s věkem, možná až v okamžiku kdy jsem cítil, že se potřebuji nějak profilovat. Ale i tak jsem byl nahoře, dole a ve své podstatě nikde. Docela jsem tomu nerozuměl a vysvětlení přišlo až letos, v mých 42 letech. Docela pozdě, ale jak se říká, lepší pozdě než nikdy. Mé celoživotní znalosti mě vlastně letos provedly až k tomu serveru. Další fází snad bude i návrat ke koníčkům. Zatím se na to, ale nedostává času, protože jsem si vzal opět docela velký krajíc. Ale to je u mě normální. Stejné to bylo jak jsem začal s tím USB a těmi STMky. Pamatuji si jak mě od toho Luta "odrazoval". Jelikož se dobře znám tak vím, že v okamžiku když se do něčeho rozhodnu dát, tak není síly, která by mě od toho odtáhla. A vlastně se to dostalo do stavu, že to hraje. A nehraje to rozhodně špatně. Je tam ještě dost věcí k dodělání. Většina věcí jde za softwarem, ale našlápnuto mám docela dobře a po zkušenostech co mám vím, že k tomu, abych to dokázal dovést do zdárného konce už chybí docela málo. Jediné co mě teď blokuje je absence času a trochu peněz. Peníze hlavně proto, že mi odešel notebook na které vyvíjím a já jsem docela náročný na věci, které k tomu potřebuji takže nový levný rozhodně nebude.  Kdy to, ale bude netuším. Zatím se to celé vyvíjí takovým zvláštním způsobem. A přestávám tomu opět rozumět. V létě jsem si myslel, že vím proč to vše, ale nyní mám jisté pochybnosti. Ale to je věc, kterou jsem se taky naučil neřešit. Nějak to celé dopadne. big_smile
No vidíte. To jsem celý já, někdo se mě na něco zeptá a já začnu plácat o něčem jiném. Prostě takový typický oslík z pohádky Shrek, který slyší jen sám sebe. big_smile I roba se teď poslední dobou raději baví s mými přáteli sama, protože říká, že se konečně dostane ke slovu. big_smile Zase na druhou stranu je to dobře, aspoň mám opět čas na sebe. A to je pro mě to nejdůležitější. Mít se rád, a věřte, že se mám zatraceně rád. A to i v okamžiku kdy jsem totálně nalitéj tou tunou vína co doma neustále skladuji. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Myslel jsem, jako vedoucí, samozřejmě. Ty současný bandy nevychovaných spratků bych nikomu po boku nepřál. Stačí bohatě ten náš domácí spratek.
Jináč, já se k STMkám dostal taky celkem zajímavě, ale to by bylo na delší povídání, který by tu nikoho nezajímalo, já bych to neměl čas ani psát a chlubit se tím nijak nehodlám. Jsou věci, na kterém jsem skromný, tajnůstkář a neřád.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

U mě to není o nějakém chlubení ani o tajemství. Prostě mě zaujal jejich discovery kit a pak jsem zjistil, že existují i nějaké zdrojáky, které by se mi na můj nápad mohly hodit. A potom už to bylo o tom se něco naučit, pak hodně pokusů a omylů až jsem to dostal do nějaké jaštak použitelné fáze. A hlavně se mi líbilo to, že se dá rozumně pájet a výkon a funkce jsou pro moje potřeby víc než dostatečné. Navíc mám v plánu na tom rozjet i další věci co mám doma např. kamery atd. Ale jak už jsem psal šlo to celé stranou a vidím to tak, že až se vrátím do práce tak to budu dělat zase po nocích. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kamery jak? Přímo na DCMI? Nebo jak to s nima zamýšlíš?  Po nocích já bohužel musím spát, nemám prakticky už na bastlení čas, je to v p...i.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes mi udělalo radost zjištění, že nám v Ově postavili workout! Hned jsem ho prubnul. banana
http://s19.postimg.cc/rzmw7tk6n/WP_20141013_003.jpg

(upravil xmarek 13. 10. 2014 22:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@Hazys: S tím mým časem je to teď taky totálně v loji. Navíc jsem si naplánoval nějakou aplikaci pro android takže zase mám co dělat. Nemluvě o tom serveru, ale ten nechávám na chvíli tak. Potřebuji tam dodělal lokalizace (nebo spíš překlady), ale moc se mi do toho nechce. A když někdo chce tak ať si to přeloží. big_smile
Ty kamery jsem už zkoušel a bylo to normálně mapované na GPIO a to jsem posílal na DMA s tím, že ovládání šlo  za SPI (jestli si dobře vzpomínám). Zatím to byla taková mr*ka 640*480. Uvidím jak to bude ještě jsem se k tomu pořádně nedostal. Ale nemyslím si, že v tom interface-u bude nějaký problém. Větší práce půjde za USB. Kamery mají totiž stejně jako Audio svou specifikaci a to se mi ještě nepodařilo rozjet. Ale pochopitelně větší prioritu má audio. Kameru jsme uvažoval i přes Ethernetový interface s tím, že přes GPIO budu ovládat např. serva pro její pohyb s tím, že budu mít webové rozhraní a tak je budu ovládat. Ale zatím je to všechno ve fází představ (něco málo jsem už zkoušel). Uvidím jak to bude. Tak i tak plánuji, že i když to celé co teď dělám nedopadne nějak dobře, tak se vrhnu na ty STMka. Mám v tom docela dost peněz a hlavně času a energie. A opustit to rozhodně nechci. Tyhle věci mě vždycky bavily. Původně jsem dělal totiž automatizaci a tak se k ní vlastně takto vracím.
Ale původně jsem dělal spíš větší věci jako Roboty (Hirata, Kawasaki, ABB, Toshiba atd), pak PLC (Omrony té nejvyšší řady, Siemens S300/200), hromadu různých regulátorů, serva a dalších věcí co za tím jde. Bylo to úžasné období, ale z určitých důvodů jsem se posunul směrem k PC a to k JEE (Enterprise Java).
Když to vezmu kolem a kolem tak mám být zatraceně na co hrdý. I když to byly kolikrát projekty co jely pár měsíců  tak se tam točilo docela hodně peněz, které jsem pochopitelně nikdy neviděl. Ale když si člověk uvědomí, že jsem měl nohy opřené o PLC za milión (to jsem měl položené na jednom stole v jedné firmě co jsem dělal) big_smile a proinvestoval jsem 40 miliónů do jednoho projektu tak je to věc o které se mnohým lidem ani nesní. A těch robotů co jsem dělal. Toto ženské nikdy nepochopí. Byly to takové mé děťátka. big_smile Co jsem nikdy nepochápal, že oni makali ať jsem tam byl nebo ne, ve dne nebo v noci a neremcali jak mnoho lidí kolem mě co mají něco udělat. big_smile

Upřímně jsem docela zvědavý jak to celé skončí. Celé tento rok bylo hodně zvláštní. S těmi znalostmi a s těmi duchovními "sračkami" budu mít asi o zábavu postaráno. big_smile Jsem si říkal, že se v klidu vrátím do bývalé firmy a budu sedět jak šedá myška. Ale vidím to asi na těch 15 minut, než se tam znovu rozkoukám. big_smile Nebýt toho, že mě trošku omezuje má horší znalost jazyka tak sedím někde ve vedení a lidé po de mnou by se ze mě vzteky potento pokaždé kdyby mě potkali. big_smile No nic konec kecání a jdu dělat tu androidí apku pro ty "telátka" na běhání. big_smile A taky pro sebe, protože sport potřebuji jak prase drbání. banana Proč? Protože už zase chlastám to své víno a kdyby sportu nebylo, tak se asi uchlastám. tongue

Pozn. To číslo 300 příspěvků je taky docela zvláštní. 300 = 3 (nuly mažu). 3 ženy co mě pijí krev. big_smile 3 = březen kdy jsem se narodil atd. Je toho hromada. To číslo mě provází na každém kroku. A stejně tak číslo 6 den kdy jsem se narodil. Poslední dobou nechápu. Numerologové by se ze mě asi zbláznili. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

konečně po půl roce dokončen phono preamp s 6N16B-V - Au=52dB, THD=0.05% při Uout=1Veff / 1kHz, přebuditelnost 20dB, odchylka od RIAA max 0.3dB 20Hz-20kHz
http://www.pzwak.eu/tl/MMPreamp0.jpg
http://www.pzwak.eu/tl/MMPreamp1.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pekné, aká je to topológia - dvojstupňový pasív, alebo korektor v NFB? Čím budíš kábel? Odstup resp. spektrum dna pri skratovanom vstupe si nemeral?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

topologie - 2sk170 (2sk117) na vstupu, společná mřížka, katodový sledovač = 6n16b, pasivní korektor, muf = 6n16b na výstupu...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pekna konstrukcia
A subjektívny zvukový prínos oproti klasike (napr. AD)?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

s actidampem nemohu porovnat, protože ho nemám (a kvůli porovnání se mi ho nechce stavět). Nemám rád subjektivní popisy ve stylu mikro, nano a piko detailu a jiných, takže pro mě jen příjemné podání prostoru a příjemnější zvuk než u korektoru v NFB (ale je to subjektivní). Zvukově výrazně příjemnější než jednoduchý tranzistorový korektor s NFB, ale to není překvapení.  Ještě chci dokončit druhý plně lampový phono pramp (bez fetu na vstupu) a porovnat, ale myslím, že rozdíl nepoznám. Jak říkám, ze to docela subjektivní a záleží na zbytku řetězce (poslouchám na lampovém SE 6c33c a hornách s FE206 nebo na lampovém sluchátkáči PP s VT a QQE03/12, sluchátka sennheiser PX 100)

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Velmi pekne.
A neda mi napisat, ze ku ruskym elektronkam bolo pouzitych aj zopar ruskych odporov (MLT1) starsieho data. smile
Ta krabicka + panel je vlatna vyroba?

Příspěvky [4,721 až 4,740 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 235 236 237 238 239 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£