Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 148 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 146 147 148 149 150 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [2,941 až 2,960 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře ty panely jsou jedním slovem parádní smile Mám tady už delší dobu nachystaný VU metry z nějakýho soňáckýho magiče co jsem koupil zde na fóru, chystám se to už přes rok udělat stejně jako ty.

Jaké jsi použil podsvětlení a čím ty VU budíš ?

(upravil The_P 28. 2. 2013 13:18)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix: Diky, jsem rad, ze se libi. Podsviceni se chystam udelat pomoci teple bilych LED (az jantarovych, jeste furt zvazuju jake barvy to budou). Teoreticky budou podsvicene i knofliky, ale tam uvidim. Podsviceni bude vzadu regulovatelne pro obe polohy deni/nocni rezim, vepredu je na to prepinac (vcetne vypnuti). Chystam se to budit mirne upravenym timdle: http://sound.westhost.com/project55.htm nic extra, diody 1N60 z gme, operak NE5532. Predtim mam predrazeny  buffer s TL071 a la vysokoimpedancni vstup abych co nejmene pripadne ovlivnoval mereny signal. Jen se obavam jak moc to bude chytat sum a hlavne aby to sum skrz zem nezanaselo do te HYPA300 zbytecne, musim si pohlidat usmerneni, filtraci. Ale skopek mam, tak to snad pujde.

PS: Uvidime, jak se oboje osvedci, mam trochu obavy. Na druhou stranu, napadu i schemat na experimentaci je dost a o tom bastleni je, no ne? big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To budeš měřit na signálové úrovni na vstupech? Nebylo by šikovnější měřit na výstupu z koncáku?
ad 1N60... co takhle BAT42  (či něco podobného) ?

(upravil The_P 28. 2. 2013 13:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jan16: BAT42 a jeste nejakou 1N5xxx schottky mam v zaloze, uvidime. Merim bud na vstupu do hypy, nebo na vystupu z hypy (volitelne). Samotny koncak ma UV take, tam samozrejme merim na vystupu koncaku. VU v preampu jsou z duvodu ze obcas se hodi orientacne merit co leze z grama / PC a obcas se hodi orientacne merit co leze do sluchatek. Takze merim vstupni/vystupni uroven preampu v ruznych citlivostech, vystup konce v ruznych citlivostech. Necekam nejakou extra presnost, ale sladit aby to alespon orientacne sedelo to chci. Ovsem priznavam, hlavne me to proste bavi a nikdy jsem poradny stroj s VU nemel, takze proc si neudelat radost a kdyz uz to tam mam, at to k necemu je.

(upravil Jan16 28. 2. 2013 13:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Však jo, teď už chápu, proč měříš i na signálu smile Možná jsem to tu někde přehlíd (pokud jsi to psal)...

E: tak mě napadá.. VU ukazuje střední hodnotu (delší průměrovací okno)... Tam by šlo ten měřáček zapojit  do zpětnovazeb. usměrňovače s OZ. pak by bylo lautr jedno, jaké bys použil diody, bylo by to buzené proudově. Už jen pak přidat kondík na zvětšení doběhové konstanty.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jan16: Asi nerikal, ja se nejak s tim moc nezminuju abyste mne nekamenovali jake jsem prase. Myslim ze jedno schema co mam nekde zahrabano to takhle i resilo, bylo to uz neco docela profi, snad i ze servisniho manualu nejakeho pultu. Ja se vsak obavam, ze hlavnim kamenem urazu ale bude skutecna balistika tech rucicek z Farnellu, to bude podle mne vetsi prusvih hmm

(upravil IMP 1. 3. 2013 20:31)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja, nebo teda bratr si poridil sluchatka Grado SR60i a hrajou opravdu hezky a navic i za solidni peniz 2600kc, coz je dobry pomer/vykon/cena wink
A to onehda prisli na nejakych 4000...
A jeste ke zvuku, pri primem srovnani se Sennheiser HD555, ktery uz mam nejakych 6let a opravdu radne rozehrany a naposlouchany, tak bych tyto asi hodnotil o chlup lepe a to hlavne diky opravdu cistymi stredy a cistymi vysky, ikdyz basu maji trochu mene, ale zase ne moc malo a hrajou dostatecne hluboko, takze ok. Akorad teda jsou narocnejsi na kvalitu nahravky a u pouziti u pc i zvukovky, nez ty hd555. Ale kdyz jim tohle clovek dopreje, tak je to super a i prostorove zahraji velmi pekne. Ale proste mp3 uz jim fakt nestaci a to ani pri pouziti 320kbps kvality, to jeste porad neni ono. Co se tyce komfortu noseni, tak taky na tom nejsou spatne, akorat teda me trosku tlaci na hlave ten vcelku tvrdy hlavovy most. A taky dost rusi okoli, pri hlasitejsim poslechu, jinak jim nemam moc co vytknout wink Kabel k nim vedouci je tlusty uctihodnych 5mm a presto je pekne ohebny a jsou krasne lehoucky, oproti hd555. Takze je klidne muzu vrele doporucit a kdyz neni bratr doma, tak je mam temer porad na hlave a spokojene posloucham a testuji ruzne zanry smile
edit: A jeste potrebuji pomerny silny vystup, aby zahrali nejak rozumne nahlas. Ja jedu pres tv a sluchatkovy vystup a je to ok.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To já si udělal radost mnou modifikovýma sluchátkama z Lidlu, kterými jsem právě Grado SR80i nahradil, 250Kč vs 3400Kč.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

What?! smile
A to jako hrajou lip nez ty Grado SR80ky?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Má zkušenost je taková, že 80ky bez EQ nejsou moc použitelná (viz má recenze), takže jsi omezen na přehrávač s ním, zapneš-li video nebo hru, jedeš bez EQ. To lídlovky jsou vyrovnané, na dobrý poslech jede EQ samozřejmě taky, ale má podobu jen zvýraznění okrajů slyšitelného pásma, dál tam není co rovnat, takže ve výsledku univerzálnější. Po celkové úpravě je cena/výkon zkrátka takový, že to Grada neustála.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ukoristil som nové rádijko do auta za 51€ z Alzy - http://www.pioneer.eu/eur/products/22/1 … /page.html
Dúfam, že bude fungovať ako staré Pio DEH 4000UB a navyše mať aj bluetooth smile
A k tomu jedno pidi USBčko http://www.alza.sk/verbatim-audio-usb-8gb-d263414.htm keďže furt v aute niečo prenášam, tak som už dve veľké zlomil, no teší ma, že konektor na starom rádiu drží smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

hmm to je hodně dobrá cena za Pincka... Doufám, že co nejdříve poreferuješ, jestli je to povedený kousek wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2antonio: A ty Grado SR60i jsi mel moznost slyset? Pokud ano, tak jak by jsi je ohodnotil?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Předkolo playoff
První zápas, výhra 2:1

http://volta.rajce.idnes.cz/Hokej-_pred … ubice_2_1/

http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/7/7812/7812008_059fdc36ea4b80cd4490ff89f05f075f/images/Hokej_Kladno_Pardubice_2_1_30.jpg?ver=2

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2voltik: Pekne a kvalitni fotky! To pocitam nebude foceny nejakym tim kompaktem, ale zrcadlovkou coz? wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

babakus - cena super, len pre to som to bral... Inak staré má všetko čo potrebujem, okrem BT... V pondelok/utorok by som ho mal mať, tak potom budem môcť porovnať... Najviac sa mi páči, že je k nemu externý mikrofón, a má predok + zadok/sub výstupy na zosík... Ak bude hrať a prijímať FM aspoň tak ako staré, tak budem mooc spokojný.
Mama má v aute navi Clarion nx501e čo tam bol sériovo, 2DIN, dotykáč, BT, všekto, ale je to sračka neskutočná, keby som za to dal 800€ tak to idem obúchať predajcovi o hlavu... Príjem - naprd, Rýchlosť - tragická, zamŕzanie, keď sa s tým telefonuje, tak sa všetci sťažujú, že ju nepočujú. Musí tak do toho bliakať, že by ju dotyčný počul aj bez telefónu... SW som dával nový, zmena žiadna, musím objednať minimálne ext. mikrofón za nejakých 20€ hmm

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

IMP - na zrcadlo to nevidím, na ultrazoom s velkým rozsahem ano. Je tam velká hloubka ostrosti. Ale můžu se plést.

(upravil right13 2. 3. 2013 0:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

big_smile  big_smile vidíš voltík ako hlboko urazili tvoju výbavu ? vraj kompakt big_smile big_smile

Web

(upravil staffy 2. 3. 2013 0:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

voltik: Canon EOS 500D, nemám pravdu? ISO 1600, f/4.0 ,1/250s wink

(upravil kure05 2. 3. 2013 1:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Proč se tak blbě ptáš, když sis to přečetl v EXIFu wink

Jinak co se týče těch fotek . . . Všechny fotky z ledu od Volty mě neseděj co se týče vyvážení bílý. Je to vše takový chladný a chyběj tomu barvy . . .

Příspěvky [2,941 až 2,960 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 146 147 148 149 150 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£