Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Přestavba pokoje

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: Přestavba pokoje

Zdravim zdejší profíky, mám dotaz ohledně rozmístění reproduktorů. Budeme dělat kompletně nový pokoj a tak jsem se rozhodl, že umístim reproduktory co nejlépe. Bohužel jako podlaha bude lino a na něm plovoučka a tak jsem přemýšlel, zda nebude lepší sub uložit někam na stěnu nebo jinam.. Návrh vypadá zatím takto.:

http://s4.postimg.cc/z8xnln9dl/2195_pujde_to_tak.jpg

Jak by se to dalo vylepšit? Popřípadě bude lepší reprodukce zvuku zde, nebo když bude sub položený na podlaze? Díky

Parametry reprosoustav:

Satelity ARX-130-20/4 + no name vejška (asi budu dávat nové a kvalitní)
Sub ARN 230-0000/4 (Krmené LM3886)

Re: Přestavba pokoje

ten sub jebni tam nalavo vedla stola reprakom otocnym ku stene, asi 20cm od nej smile

Web

Re: Přestavba pokoje

redyuri to jako vážně? Zezadu je ovládací panel, nebude to hezké.. sad

Re: Přestavba pokoje

sólo sub znie najlepšie v rohu miestnosti. skús odzadu prehodiť dáku čiernu tkaninu alebo čosi také. ono na basoch, najmä keĎ to je takéto prdtko je veľa vecí čo sa týka umiestnenia a ladenia pokus/omyl

Web

Re: Přestavba pokoje

No v rohu mám sub umístěn teď, ale spíš mě zajímá, jestli je mi někdo schopen říct, zda bude mít sub lepší zvuk když bude cca. 1metr nad zemí a BR a repro budou směřovat na mě, nebo když bude jen v rohu.

Re: Přestavba pokoje

v rohu a smerovať do rohu. ale s istotou to nepôjde, musíš vyskúšať

Web

Re: Přestavba pokoje

Ten sub v strede steny aj normalne hra? Obvykle som sa stretol s tym, ze tam to ma najmenej basov asi zo vsetkych beznych poloh v miestnosti. Je tam optimalny uzol pre basy vo vertikale strop/podlaha.
Horsie to uz funguje asi len v strede miestnosti zavesene.
Tiez sa priklanam k rohu, ale nie celkom, chce to otestovat, kde to bude dobre; zvycajne to chce par cm/desiatok cm od stien.

Re: Přestavba pokoje

Stáhni si Room Response Calculator ( http://www.pvconsultants.com/audio/reflection/rrc.htm ) a místnost včetně repro a subu si namodeluj. Je vynikající a řekne ti skoro vše, jak se bude to umístění akusticky chovat.

Re: Přestavba pokoje

Aleska - v čem to mám spustit? z toho odkazu mi to nejede...

Re: Přestavba pokoje

Normálně to stáhni a je to program v excelu. Klepni na TO download... , stažení je okamžité, dvojklik ať se rozbalí a zeptá se tě na spouštění maker: ANO

Re: Přestavba pokoje

Promiň, pro jistotu jsem jej stáhl a skutečně se korektně neotevírá - chybí jeden (nejdůležitější) list. Posílám ti jej tedy emailem.

Re: Přestavba pokoje

nic mi zatím nedošlo.. tongue

(upravil babakus 27. 4. 2010 7:42)

Re: Přestavba pokoje

Umístění bych volil jako máš na obrázku, pouze s tím rozdílem, že bych ho umístil normálně na podlahu. Pokud bude plovoučka, tak pod něj dej kus koberce tak aby necestoval po pokoji a je to. Nemá cenu vymýšlet nějaké kosočtvercoviny.

Edit: případně posunuj sub po pokoji tak dlouho, dokud nenajdeš vhodné umístění. IMHO v rohu to bude asi nejlepší.

Re: Přestavba pokoje

Aleska: neposlal bys mi to taky? Ja se taky pokousel a nespustil sem to, ale myslel sem, ze to je spis tim, ze to neni kompatibilni s vistama 64 bit

Web

(upravil mir.ku 29. 4. 2010 21:37)

Re: Přestavba pokoje

... Aleska - prosím pošli mi to taky ... díky  wink

... edit - povolil jsem zobrazení emailu bez formuláře ...

Re: Přestavba pokoje

Aleska stále mi nic nedošlo sad

Re: Přestavba pokoje

To bhm1 a mir.ku: Pokouším se (marně) psát na Váš email, co zde máte uvedený. Marně - napište mi na můj: ales.kocourek.nera@seznam.cz a obratem zašlu. Bez vaší emailové adresy to bohužel nejde. Je možné, že mi Mozilla odpověď vyhazuje do spamu, takže budu hlídat.

Re: Přestavba pokoje

Tak při této konfiguraci to bude vypadat asi takto:

http://s4.postimg.cc/t84k2bc55/2195_vysledek.jpg

Hádam to není tak zlé. Ale bohužel jsem tam nikde nenašel sub.. sad

Re: Přestavba pokoje

A to není přece problém: posuň oba repráky (L i R) tam, kde chceš dát subwoofer a nezapomeň na stejnou výšku středů obou. Ono ti to pak vykreslí, jak ten sub tam bude hrát. Mám poslechové místo v pravé polovině místnosti a hrálo to blbě. Nastavil jsem podle tohoto EQ a bylo to mnohem a mnohem lepší. Stejným způsobem jako ten sub můžeš totiž nastavit ji jen R či L a tím poznáš, jak budou hrát ovlivněné místností. Problém neosového umístění beden vyřešilo až použití basových pastí, ale přesto se k EQ časem vrátím (vyladění).

(upravil bhm1 1. 5. 2010 11:49)

Re: Přestavba pokoje

Tak to nevypadá už tak hezky.. hmm takhle je umístění subu na zemi
http://s4.postimg.cc/wvb4gw5kp/2195_sub_umistin_na_zemi.jpg

a takhle by to vypadalo kdyby byl 2m nad zemí (u stropu)
http://s4.postimg.cc/rima2rho9/2195_2m_nad_zemi.jpg

Ten střed co jsem původně chtěl je úplný blbost a je hnusnej. sad Takže asi taky EQ             (Jinak sub je oříznut na 102Hz)

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Přestavba pokoje

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£