Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Síťový filtr

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 35]

Téma: Síťový filtr

Můžu použít do zesilovače síťový filtr z mikrovlnky? Jak ho mám orientovat, cívkou, nebo kondenzátory směrem "ven"? Musí být zapojen střed mezi kondy?
Nebo se spíš vyplatí koupit starší tesla filtr v kovové krabici a dát ho na přívod k celé audio sestavě?
Díky...

Re: Síťový filtr

Víš, jaky je rozdíl mezi přístrojem třídy I a třídy II ?

Web

(upravil paul1 23. 4. 2010 23:56)

Re: Síťový filtr

Liší se zeměním chasis?

Re: Síťový filtr

Když použiješ tlačítko hledat máš tu hned dvě tučná vlákna na dané téma...

Web

Re: Síťový filtr

Prostudoval jsem co se dalo, ten z mikrovlnky je válcový s jednou tlumivkou 0,5mH a kondy 150n a 5n, ten Tesláckej, co mají u Bučka je typ WN852-02, co ho doporučoval Redyuri. Stojí asi 300Kč, jdu do něj, připojím ho k přívodu k celé audiosestavě a ten válcový zabuduju do zesíku. Tak.

Re: Síťový filtr

je to teda tak, ze pre audio mozem pouzit akykolvek filter dimenzovany pre predpokladnu zataz? alebo zalezi aj na niecom inom. ale teda neviem na com?:)

Re: Síťový filtr

No, pokud jsem to dobře pochopil, měl by umět odfiltrovat co nejnižší kmitočty, které právě projdou síťovým trafem.

Re: Síťový filtr

paul1 napsal:

No, pokud jsem to dobře pochopil, měl by umět odfiltrovat co nejnižší kmitočty, které právě projdou síťovým trafem.

... nejnižší? nejlépe 50Hz ...  big_smile

Re: Síťový filtr

Tak srandičky, jo? Vyčetl jsem porůznu, že by měl být filtr účinný v oblasti od cca 10kHz do jednotek MHz.
To znamená, že jednoduché filtry s jednou tlumivkou jsou zřejmě nedostačující. Zítra si jdu koupit ten WN852-02.

Re: Síťový filtr

Jseš si jistý, že tvé znalosti stačí na bezpečnou a účinnou instalaci filtru do jakéhokoliv zařízení (nemyslím papírový filtr do kávovaru) ? Podle dotazů soudím, že rozhodně ne.

Web

Re: Síťový filtr

Asi nejspíš ne, mohlo by mě to kopnout yikes

Re: Síťový filtr

Tebe jak tebe, co tak někoho jiného ? Co tak případný požár a podobně ?

Web

(upravil paul1 25. 4. 2010 21:46)

Re: Síťový filtr

Filtr WN852-02 se montuje na přívodní kabel, ne do zařízení. V datašitu je návod co kam zapojit. U toho válcového z mikrovlnky není vyznačeno co kam, ale protože bude asi neúčinný, nebudu ho tam stejně dávat.
Na začátku mi šlo o to, že nemám kam připojit střed kondenzátorů, protože máme v domě instalaci TN-C (spíš jenom TN) s nepřipojenými kolíky. To znamená, že budu muset v obýváku kolík uzemnit k vodovodu. Propojení PEN na kolík se mi nelíbí, v některých případech se tam může objevit fáze.

Re: Síťový filtr

Ty nepřipojené kolíky myslíš vážně ? V které zemi je to takhle provedeno ? Co na to revizní technik ?

Web

Re: Síťový filtr

To stojí za zápis do hlodníku!

Re: Síťový filtr

A co starší pračka, bojler a pod.? Nekope, nekope?  Pokud je to na Moravě (Brno), tak to je teda síla....
Ty kolíky si odpojil sám?!?

Re: Síťový filtr

Chlape ty se k té zásuvce raděj nepřibližuj...

Web

(upravil paul1 26. 4. 2010 16:01)

Re: Síťový filtr

V koupelně je kolík zeměný a v kuchyni nulovaný, jinde nic. Chránič je tam 100mA, hlavně kvůli koupelně. Jinak je to původní instalace z třicátých let!
Jo, zahradní zásuvka a třífázová jsou taky zeměné.

Re: Síťový filtr

To si doufám děláš srandu, že tohle někdo provozuje. Minulý nájemník zemřel na úraz el. proudem ?

Web

Re: Síťový filtr

Sendy napsal:

Ty nepřipojené kolíky myslíš vážně ? V které zemi je to takhle provedeno ? Co na to revizní technik ?

Revizní technik? Co by tu dělal? Toho sem nesmím pustit!

Příspěvky [1 až 20 z 35]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Síťový filtr

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£