Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 291]

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Spíš už v tom nikdo neměl sílu pokračovat smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ještě k mému předešlému postu o Xmax - reálná změna Bl při výchylce, obrázek by měl být samovypovídající.

//obrázek smazán, spešl vlákno tady

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Tipuju, že mechanik do večera napíše něco o nadřazenosti hifi repráků tongue
Jak se dělají/měří takové pěkné obrázky?

(upravil little 1. 12. 2013 14:49)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

To znamená Co? Že Bl v závislosti na výchylce u PA reproduktorů klesá rychleji než u hifi gumáků? A diví se tomu někdo když mají PA reproduktory tvrdší závěs, díky kterému se membrána rychleji vrátí do výchozí polohy? Přijde mi to jako podobní tvrzení když někdo řekne "v lese je dřevo".

Napadá mě tady analogie "oturbenýho motoru" a klasický točivý atmosféry...

Na druhou stranu se mě ten graf dost líbí. Vidíte na něm i vliv konstrukce pólovýho nástavce a magnetického systému. Taky by mě zajímalo "how to make it". smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

LABku seženu za 6,5tis., a přijde mi, že nic lepšího s podobnými parametry za tuhle cenu není...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

A jsme zase na začátku, kruh se uzavřel lol

(upravil mechanik 1. 12. 2013 15:56)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

little napsal:

To znamená Co? Že Bl v závislosti na výchylce u PA reproduktorů klesá rychleji než u hifi gumáků?

o PA oproti hifi v tom grafe vôbec nešlo, išlo o linearitu, pohyb von oproti pohybu dovnútra

little napsal:

A diví se tomu někdo když mají PA reproduktory tvrdší závěs, díky kterému se membrána rychleji vrátí do výchozí polohy? Přijde mi to jako podobní tvrzení když někdo řekne "v lese je dřevo".

hlavne sa tým tuhším závesom posunie vyššie Fs a stúpnu straty na spodnom okraji pásma, tiež to tlmenie ovplyvnuje zosilovač, povedal by som dosť podstatne...

little napsal:

Napadá mě tady analogie "oturbenýho motoru" a klasický točivý atmosféry...

nejako nechápem, čo si tým chcel povedať?

Zorg, pre čo by som niečo také mal písať? téma neni o tom čo som v inej teme nedávno PA vyčítal a neviem pre čo by som to mal písať niekam kde to neatrí. No ked ti z toho čo som písal zostal len nejaky dojem nadradenosti a podradenosti tak som to písal uplne zbytočne a na budúce by sm sa na to mal radšej vykašlať. Radšej si skús tú dokonalú "pumpu na vzduch BC 12PS100" (alebo TBX?)

antonio, dobrá práca smile ešte som nevidel aby niekto robil takéto merania doma, teda aspon na českých a slovenských forach smile Zaujímavé je že najlepšie na tom je tá nová beyma a najhoršie BC. Škoda že mám s beymou také zlé skúsenosti... Večné upravovanie reproduktorov, parametre dosť mimo. Dostal Som 12LX60 a jedna mala starý malý vrchlík a druhá nový z 12LX60V2 omnoho väčší.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jsou to jen a pouze převzatá měření z VC a hozena do jednoho komparativního grafu. Pointa je mít symetrickou křivku na obou stranách plus by měla být co nejširší, tzn. držet se u 100% Bl při co největší výchylce. Pokud totéž platí i u grafu Kms(x), je zajištěno, že to dole kreslit nebude. Little, s těmi rychlejšími tvrdými závěsy jsi poněkud přestřelil, jsem zvědav, jak okomentuješ tyhle dvě 18ky: lol

//obrázek smazán, spešl vlákno tady

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Hustě oni; BMS! Si to taky nechaj kur***ky zaplatit...

mechanik: zkusil, a na co bych měl přijít?

little: UTFK lol

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

antonio: Bez komentáře. wink

(upravil Crashpc 1. 12. 2013 20:33)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jo, ještě před čtrnácti dny mi tu nadávají, že jsem asi kretén, když ženu basák na kraj výchylky (přes pár jednotek mm), a dnes tu nad tím masturbujou, jako nad nejdůležitějším parametrem světa. big_smile
Tedy neberte to nijak zle, jen jsem chtěl rozvířit klidné vody a vynutit další nápady... Podle mě jeden pokakanej graf neukáže ucelenou realitu. Jedna věc je reálná výchylka (použití), druhá věc jsou další okolnosti (co všechno se při té výchylce opravdu děje, jak se reproduktor chová na a za xmax), třetí věc je cena. Jak vidno z 18SW100....
Že má nějakej hifík rovné BL je opravdu přínosné, všechna čest. Hraje to hezky, a víc hi-fi (i když je to celé nesmysl, chodit s výchylkou někam nad 15mm), ale jednou přidáte, udělá to z mnoha objektivních důvodů "křup", a je po reproduktoru. To velmi progresivní zavěšení/"odpružení" u PAček není pro prdel, nebo snad proto, aby to bylo méně kvalitní a horší. Jen to slouží k něčemu jinému, než hledáte. Koukat na tu křivku a třídit to na odpad a dobrý kus je velmi hloupé.
Je to to samé, co koukat na rovnost křivky krouťáku motoru bez dalších vlastností, když jsme u těch příměrů.

(upravil mechanik 1. 12. 2013 21:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Crashpc, prepáč ale tento krát budem súhlasiť s ostatnými. Tolko slov a nič velmi k veci.

Crashpc napsal:

Podle mě jeden pokakanej graf neukáže ucelenou realitu.

To je hádam každému jasné že ten graf neukazuje celú realitu.

Crashpc napsal:

Že má nějakej hifík rovné BL je opravdu přínosné, všechna čest....

BMS neni žiaden "hifík"

Crashpc napsal:

i když je to celé nesmysl, chodit s výchylkou někam nad 15mm

15BG100 je na tom mizerne už pri 5mm

. . .

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

pro LAB15 by graf nebyl? smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Je vidět, že si se za 3 roky nikam neposunul: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=11684&p=2 Před spaním bych být tebou přemýšlel, proč jsi tehdy napsal #36, ráno si pak můžeš pomoct #38, pokud na nic nepřijdeš. A vůbec posty od M&M bych bejt tebou čet do té doby, než ti to docvakne...

(upravil mechanik 1. 12. 2013 23:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg, to si len cheš myslieť. Aj ked je pravda že dalej som sa pohol so stavbou vlastnej elektroniky... K tým 3 SW, zistil som že to ide dosť dobre aj bez toho, odkaz na meranie hádam dávať nemusím. Môžeš ukázať nejake vlastné. Vtedy som žiadne meranie urobiť nevedel... Stačil by keby si si priznal že to ide aj inak než budením modou miesnosti niekolkými SW. Myslíš si že nechápem čo tam MaBat píše ale ja to chápem len to tak riešiť nechcem. Vystačím si uplne aj bez niekokých SW. Viem že ti to vadí pre to že si sa rozhodol ísť inou cestou ale ja názor nezmením rovnako tak mnoho iných ludí. Okrem toho mal by si už sám niečo skúsiť v praxi a ukázať na miesto toho večného vykecávania smile

To som zvedavý čo zase napíšeš aby si ma prinútil reagovať... a potom zase budeš nariekať že stále niečo píšem big_smile big_smile Ked budem mať všetko hotové a ty budeš mať cestu na slovensko tak sa zastav a môžeš zhodnotiť výsledok môjho snaženia smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podle mě měl být Zorgův příspěvek adresovaný NNNTomasovi, ne tobě mechaniku. Nesmíš být tak vztahovačnej. tongue

(upravil Zorg 2. 12. 2013 1:36)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jj, kde se tu lajkujou příspěvky? big_smile

mechanik: až budu mít všechno hotové, tak až pojedeš přes Čechy, můžeš se stavit tongue
A abys mě neměl jen za škarohlída, tak v té poslední větě prvního odstavce máš naprostou pravdu lol

(upravil MaBat 2. 12. 2013 11:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

mechanik napsal:

Stačil by keby si si priznal že to ide aj inak než budením modou miesnosti niekolkými SW.

Pokud nechceš módy místnosti budit několika subwoofery, pak ovšem nezbývá, než je budit jen jedním subwooferem. Což není v ničem "jiné", jen obecně horší. Jinak, než "buzením módů" (které jsou k dispozici), to totiž jaksi nejde, nemůžeš se toho zbavit - ne v místnosti, která má pevné hranice a rozměry srovnatelné s vlnovými délkami. A kde není mód, není energie. Výjimkou je basák hned za zadkem - i tak se to dá udělat. Že větší počet subů, než jeden, obecně vytvoří vyrovnanější pole na basech, je prokazatelná věc a těžko s tím můžeš polemizovat.

Pro jedno poslechové místo to opravdu může být v některých situacích i celkem fuk, může vyhovovat i ekvalizace jednoho subu pro to jedno místo, pokud to v daném případě a pro nějaké jeho umístění vychází rozumně, tj. nevyžaduje to enormní zisky, resp. výkony. Mutisub, obecně tedy metody využívající více zdrojů (způsobů je víc), přichází na řadu jako jediná pomoc v případě, že chceš mít, lidově řečeno, rovnou cháru na basech na více místech zároveň (že to typicky, byť ne nutně, pomůže i na tom jednom místě, je řekněme vedlejší). Nic víc, nic míň.

(upravil mechanik 2. 12. 2013 11:46)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Minimálne na 1m2 (viac som príliš neskúšal) som nameral to čo som ukázal. Mení sa to určite menej dramaticky než v simulácií... Asi to bude tým že miestnosť neni prázdna. Miestnosť mám cca 4,5x6m samozrejme pod prvým módom ktovie čo nečakám, nikdy som opak ani netvrdil. Napríklad teraz sedím o dosť inde pri PC a tu je to podla meraní už o niečo horšie hlavne pokles niekde pod 50Hz ale dá sa to tiež normálne počúvať, stereo si tu tiež človek neužije ked mám jednu reprobednu zhruba v pravo a druhú skôr vzadu za sebou... Sice teraz hrá stále len jedna a je tá za mnou big_smile

(upravil antonio 3. 12. 2013 12:39)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MaBat: Já jen aby to Zorg zas nesežral i s navijákem lol dodám, že módy jsou obyčejnými neúzkopásmovými Q, které není potřeba budit do jejich maxim, v případě nejnižšího módu umístím sub doprostřed nejdelší stěny s výsledkem takovým, že mi na CELÉ protější straně nevznikne ani maximum ani minimum. Samozřejmě je to omezenou směrem ke zdroji, ale stále je to velmi široká i hluboká poslechová plocha, žádné "jedno poslechové místo". Než o tom stále diskutovat bylo by fajn si konečně nějaké ty simulace udělat.

MaBat napsal:

Spíš už v tom nikdo neměl sílu pokračovat smile

Ne že nebyla síla vysvětlovat, nebylo o čem už dál mluvit, s MethManem jsme se shodli a nijak si v podstatě neprotiřečíme.

Příspěvky [161 až 180 z 291]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£