Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 291]

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jasný, o tom vím..., ale víc kousků domu už nedostanu smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MethMan napsal:
Milan napsal:

Ta labina je jako mor sad

Souhlas. 5 litrů v prdeli jenom za reprák a 20 Hz to stejně hrát nebude. Nebo snad máš 150 kubíkovou cimru?

MethMan napsal:

za cenu 500D a LAB12 je možné dát dohromady prakticky dokonalý řešení věci. Stačí si racionálně stanovit cíle, oprostit se od předsudků a prostředky z toho vyplynou.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

S LAB15 není "možné dát dohromady prakticky dokonalý řešení věci" ? smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Neskutečnej papuchalk ten Zorg. lol Já jen aby jsi nebyl překvapen, až ti "povolanější" jednou někde na fóru napíšou: "Ano, všechny odpovědi na chování místnosti je schopna zobrazit simulace v REW."

(upravil Zorg 17. 11. 2013 16:50)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

antonio: tak si to naměř pro několik poslechovejch míst. pokud pro všechny (většinu) zároveň dokážeš narovnat cháru, nech si svůj postup patentovat tongue
NNNThomas: no pro mě ne. ale pokud se moc nehejbeš po cimře, tak možná jo smile si to odlaď pro jedno poslechový místo, to ti bude stačit asi i jeden sub, pokud nebudeš mít vyloženě smůlu.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

rýchle basy znamená že to nejde hlboko hlavne... big_smile

Zorg pozri sa na meranie 1 mojej reprobedni, myslím že tiež bez problemov, ani tá oblasť v ktorej výsledok dosahujem neni príliš úzka...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg: To už proběhlo, byť obráceně, tady. Jinak nevím jak ty, ale mám-li si vychutnávat muziku, bežně sedím proti bednám a nepřibližuju se k nim, na vyplnění levopravého prostoru a do zhruba třetiny hloubky místnosti jeden sub umístěný uprostřed protější stěny prostě odvádí skvělou práci.

Co tam máš dál?


Co je to "spodwontrowje"? big_smile
http://youtu.be/Q3z-t0a9kjo?t=1m2s

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Já u poslechu taky většinou netancuju po místnosti smile

(upravil Zorg 17. 11. 2013 19:51)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

To nevím, co posloucháte za čajíčky, ale já většinou u poslechu docela pařím a různě skáču po pokoji a dělám renaultoviny lol

Ale je fakt, že většinu doby sedím relativně v klidu a čumím na film. I když dál tady mám několik lidí, co by se rádi koukli se mnou...

EDIT: ta LABina mi vyšla na spodku citlivější v simulaci (130ltr a laz ~23Hz má o 2dB víc na 25Hz). Ale pozor, budou to dlooooooóóóuheé  p..o..m..a..l..é basy lol
Má i větší xmax, tak by mohla být vhodnější na spodek, těžko říct pak v reálu pod zátěží, si myslím. Imho na doma se na limit nedostaneš tak často, ač tvůj zes už to umí snadno.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

No...teď mám v subu stále Kappu 15LF PRO, ...ale chtěl jsem zkusit nějký speciál alá LAB15 (nebo 15BG100), dost se o ní mluví ale asi jí nikdo doma nemá smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Abys nebyl překvapenej, že to nebude až takovej rozdíl, jak bys za ty love čekal (při adekvátním použití)...


http://thumbnails107.imagebam.com/28951/4d704c289505471.jpg

Nesmíš moc hejbat hlavou lol

Judge for yourselves:
Low-Frequency Optimization Using Multiple Subwoofers (Welti/Devantier)
Subwoofers: Optimum Number and Locations (Welti)

(upravil mechanik 17. 11. 2013 21:12)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

nechceš BC 18SW115? možno by sme sa nejako dohodli, predstavoval by som si len o málo viac než stojí LAB15, no a mal by si už rovno 18", ako písal Tony Gee na bezpečnej strane... smile
Skúšal som ho asi v 138L a už tam bolo poznať že to ide o dosť hlbšie než 15TBX100 ktorý som skúšal v tej istej. Čisto subjektívne, pekný hlboký a mohutný spodok. S 15TBX100 to nemalo takú silu a basy boli viac plytké...

Dôvod predaja je že mám v pláne mnoho iných vecí ktoré by som urobil radšej. Keby som mal na všetko urobil by som aj SUB ale nejako nutne ho fakt nepotrebujem... Radšej si postavím prevodník alebo HTPC, prípadne dokončím nejaku z mnohých rozrobených vecí...

Zorg, no vzhladom k tomu že v tej miestnosti už počúva kappu... ked si postaví sub ktorý bude mať nad prvým módom +5db (napríklad) tak tam bude mať presne +5db big_smile ale jasné v prvej rade je potrebné sub dobre umiestniť

(upravil NNNTomas 17. 11. 2013 21:12)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Proto jsem zjišťoval osobní zkušensoti smile
To už je moc velký, to tam nedám...

(upravil mechanik 17. 11. 2013 21:19)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

tak v tom prípade keby mal niekto iný záujem o 18SW115 od BC tak nech sa ozve, cena cca 3/4, nejako nutne sa ho zbavovať nepotrebujem aby som každú chvílu posúval inzerát a znižoval cenu, to nie...
kludne pošlem namerané TS parametre, pomôžem s návrhom reprobedni a prípadne nejakych aktívnych filtrov, EQ spodku a podobne...

(upravil Zorg 17. 11. 2013 21:47)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Osobní zkušenosti...tak dej pozor, B&C jsou hlučné na odvětrání lol (prepačte, musel som si rypnuť tongue)


Tvl, plytké...to je co?
Tak jednak pochybuju, že bude mít s těmi zmíněnými repry +5dB oproti kappě na basech a druhak, mě vychází ve 138 ltr. laz 20Hz na těch 20 u obou repro stejná spl (daná bednou), ke 40 Hz pak má cca. o 2.5db víc ta 18", dál asi taky, ale tam už to imho není podstatný. Nevím jaks to měl lazený, vysoký lazení pak dělá tipyckej "lavor" na takhle silnejch repro (18SW115), tak ses tou špičkou na rezonanci moh trefit do módu třebas, nevím..


Nedokážu si představit situaci, co by mi na doma přinesla ta LABina víc než stávající Kappa...


Radím si, radši si všechno projdi, pročti a promysli než vyhodíš love. Třeba já se chystám koupit levný slabý repra a budu ekvalizovat, zpožďovat a laborovat než bych si pak kreslil na koberec kolečka, abych si nešoup křeslo jinam než do optima lol

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg: Jestli ten obrázek patří mě, tak je jasné, že nemůžeš aplikovat EQ na mód vzniknuvší v jednom určitém místě pakliže se kolem okolo mění, to je od BG snad vtip. To, co jsem ukazoval v tom vlákně je jeden jediný mód, který se nemění v celé šířce poslechového prostoru a do středu místnosti slábne.

(upravil mechanik 17. 11. 2013 22:22)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg, vidím že si čítal pozorne, hlavne to ako sú na tom väčšie priemery lepšie... Hlavne dúfam že to tu zase nebudeme na niekolkých stranách rozoberať... 5db bol príklad a k tom ostatnému, nemám chuť to znovu simulovať... Asi sa fakt nudíš big_smile

Zorg napsal:

Nedokážu si představit situaci, co by mi na doma přinesla ta LABina víc než stávající Kappa...

Radšej keby si konečne ukázal svoje vlastné merania, to že si si prisvojil názory ktoré tu píše MaBat a MethMan sme si už všimli. Ako si to poriešil ty? kolko subwooferov máš a aké sú výsledky meraní?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zdravím, nezlobte se za můj příspěvek ale mohl bych někoho ze zasvěcených poprosit o reakci na téma co jsem založil, vpodstatě to je přechod z 15"na 18 ale v co nejekonomičtější verzi. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18806
Díky předem

(upravil Zorg 18. 11. 2013 0:51)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Mě ale nezajímá jen jeden, ale chci co nejhladší kompletní charku v nějakym rozumně velkym poslechovym poli, abych se nebál pohnout příp. jsem moh někoho pozvat a všichni mě mohli poplácat po rameni "námrd, zorgu" lol

mechanik napsal:

Asi sa fakt nudíš big_smile

Tovíš, musim stůjcostůj dokázat Tonymu, že to neni blábol tongue Ani nechtěj vědět, spěchal jsem od 9 do kina (mmj, na Escape Plan fakt nechoďte lol), navíc se mi ještě ten rozepsanej příspěvek smáznul a psal jsem to odznova jednodušejš, tak jsem to měl doslova za 5min 12 big_smile Snad jsem tam nenasekal chybu, ale je to tak. Zahoďte předsudky a nakupte kappy tongue

Radšej keby si konečne ukázal svoje vlastné merania, to že si si prisvojil názory ktoré tu píše MaBat a MethMan sme si už všimli. Ako si to poriešil ty? kolko subwooferov máš a aké sú výsledky meraní?

Nemám nic co bych chtěl do budoucna a zatím neměřím hmm Ale místnost už je rozebraná, teď to nahoře zateplím, rozeberu komín jako nevhodné akustické zrcadlo lol a pak to vezmu od píky a někdo mi bude muset pomoct s akustikou, resp. to jsem si ještě nerozmýšlel.
Ale chtěl jsem použít minimálně 3 sw, buď (klidně se smějte) sovereign 15-300 apod. nebo nějaký Daytony obyč. DSS-385 s processingem, prostě nějaký levný dostatečný měniče atmosférického tlaku lol Detaily ještě studuju, pak to bude chtít měřit. Za plátno bych chtěl velký geddesovky, teď si hraju co změřil marcel s těma 12" a uvidím, jaký to bude, ale myslím, že to bude můj kap of tý. Na jaro si sháněj si jízdenku do Plzně tongue
Jinak to nejsou jen jejich názory, ale širší komunity lidí, kteří jsou řádově jinde než my (sorry)...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

No ale tím umístěním, co jsem popsal, prostě vzniká jenom jeden. Každopádně na tancování holt potřebuješ čtyři, všiml jsis, že jeden pár je lepší dát ke stropu?

Příspěvky [121 až 140 z 291]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£