Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil asket 30. 4. 2010 22:03)

Téma: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

Zdar lidi... procital jsem tu vase prispevky.... mnozi jste zkuseni se stavbama techto veci....


K veci. jsem totalni laik.... a tudiz touzim o radu k vyrobe subwooferu s prepinanim pasma  40-80Hz po 10Hz s klesanim 6dB (uplne jednoducha vyhybka)

ve sklepe jsem nasel desky kde bych mohl sestavit bednu o 60L
ziskal jsem pokoutne levne nove 2ks repra arn 226-5/4

mno a ted nastava vazeni problem pro me...vim ze existuji vyhybky pass a aktiv... ja bych volil radeji passivni - levnejsi... tudiz ted bych potreboval od vas zlatou radu prosim... jakou hodnotu musi mit kondenzatory na kazdy repro kdyz uvazuji o zapojeni kazdeho repraku zvlast na kanal L a R na jednu bednu (proste ze dvou stran repra do jedny spolecny bedny) s tim rozdilem, ze bych chtel, aby byl orezan v ruznych pasmech a to nad 40Hz, 50, 60, 70 a 80Hz

tudiz potrebuji prepinac poloh pro kazdy delici kondenzator na repro (to asi vime vsichni) ale ja nevim jakou hodnotu maji mit dane kondenzatory... tot problem a z nejakych vzorecku vypoctu jsem totalne mimo, pac mi to hlava nejak nebere... jinak bych si to uz spocital...
BR asi tam davat nebudu...


pro doplneni informaci oc jde... jde o doplneni - dokresleni nizsich basu doma k sestave Canton le 109 (vitez testu 20-35000Hz) pac se mi preci jen nejak ty spodni basy moc nezdaji.....a hlavne nechci, aby vznikla basova bublina (to delalo pri zapojeni subwooferu od pc...)
dalsi informace a podstatna - sestava nema equalizer - jen proste hifi se zesikem Marantz PM66 SE neposloucham techno, ale relax, jazz, instrumental....

Tudiz kdyz nekdo bude vedet, ze dana sestava postaci pouze orezat pri cca 35Hz nebo 50Hz..., aby basy nerusili vyrovnanost poslechu... tak budu rad.... ale vse se odviji od mistnosti atd...

dekuji vsem za vase rady... k danym hodnotam kondenzatoru ci nejaky jiny navrh....

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

hmm takze nikdo nic...

aspon nejaka rada vypoctu pro pasmo k orezani do 50Hz pro 12db vyhybku.... to jest jen kondik a jakou civku.

jde mi jen o zaostreni spodni basy.... tudiz vyplneni prostoru... jinak jsem nasel jen passivni vyhybku do 140Hz pro bass repro -coz nechci, pac je to moc.

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

Požadavek je prakticky nesplnitelný. Nedá se to rozumně udělat jinak než na linkové úrovni.

(upravil marcin 5. 4. 2010 22:18)

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

Neuraz sa, ale to čo zamýšlaš je úplná kravina.
1. Obávam sa, že dávať 2x 226 k štyrom 8 palcovým basákom ničomu nepomôže. Inak tieto bedne som pred x rokmi počul a nemal som pocit, že by im basy chýbali (tým nemyslím spodnú oktávu).
2. Pasívne delenie pod cca 200-300 Hz je problematické a už vôbec nie je lacné, nie to ešte pod 100. Pozri si koľko stoja cievky 10 mH a viac + kondenzátory 100 uF a viac.
3. Pasívna výhybka spôsobí vyhrbenie aj 5 dB niekde pod 100 Hz, navyše sa môžeš dostať s minimálnou impedanciou pod bezpečnú hodnotu.
4. Kompenzácia hrbu a impedancie sa dá urobiť, ale hodnoty cievky a kondenzátora budú mať ešte vyššie hodnoty ako samotného filtra, čiže ďalšie náklady.
5. O prepínaní deliacej frekvencie už ani nemá význam písať.

Jednoduchý aktívny filter s nejakým bazárovým zosilňovačom by v konečnom dôsledku nemusel byť o veľa drahší, aj keď celkový zvukový prínos je myslím značne neistý.

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

dekuji aspon za nejaky nazor....
takze se na to vydlabat ?
a nebo popripade dosetrit na Elac nebo nejaky jiny  subwoofer okolo 4-6tis ???


k bodu c. 1... ano bedny jsou vyrovnane hraji celkem detailneji i prostorove jak do sire i do hloubky...., ale slysel jsem jine bedny (nerozehrane Kefy) bez subwofera a ony sli jeste nize k basum.... a docela dobre vyplnovaly prostor aniz by to preburovalo....
Tudiz jsem usoudil zda by to dopomohlo....

Mno aspon dekuji za osvetu od nekoho kdo uz to doma zkousel....

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

Marcin mel pravdu...

k repro Canton 109 subwoofer nepotrebujete.... hifisti me ukecali ke koupi Denon avc-a1 SE....  tak jsem jej koupil a hle....
zvuk z beden byl jinde....

pak jsem vyhodil silove kable (repro) stribrene oehlbach 1.3m 4mm za  spletene do sebe stribrene 2.5mm ve 4 svazcich s lepsimi koncovkama o delce 1.2m a ziskalo to lepsi vysky, vetsi prostorovy prednes  i lepsi ostrejsi basy......  (kabelaz me bez prace vysla na 3000kc) pro zajimavost nespletene tolik nevynikali.... ale kazdopadne po finalnim dokonceni byla vetsi rozdilnost od predesle kabelaze.... , ale osobne bych vice jak za 5000kc kabelaz k repro nedaval...

K zesiku to asi nebudeme komentovat.... ale Marantz hraje dobre i prostorove hloubce s detekci rozmistneni nastroju.... ale bohuzel na ty basy je fakt mekkci... tam bych teda osobne u Marantzu SW doporucoval... (moc tu nechci ty dva zesiky srovnavat pac to dostalo pekne na prdel... ale i cena je hodne rozdilna....a zjistuji ze ty repra 109 jsou vyrovnane a naslapane a slapou fakt od 20hz...... a to jen diky zmene zesiku)

Tudiz jsem chtel pouze rici, ze nekdy ten SW fakt neni treba pokud mate relativne dobrou sestavu

ale diky za radu od ostatnich

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

Je to trochu mimo mísu, ale na stříbřený kabely nevěřím. Vsadím se, že při slepím testu se nedá odhalit rozdíl mezi postříbřeným kabelem za 3000,- a obyčejným z NKT/Kabla. Zvlášť když bych si ty levnější mohl koupit tlustší...

Re: amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

mno jen jsem chtel dodat ze jsem s tim zesikem od Denonu to vlastne vyresil pac Marantz je mekkci na basy.

K te kabelazi.... jakysi sasula smotal take nejakou dvojlinku a trhalo to rekordy.... kazdopadne jde o prumer kabelaze a poctu vlaken.... (tlusty nese basy a hodne povrchu (jemne vlakna) nesou vysky)
Mno zda pouzijete cu, au, nebo ag je na kazdem....
(pri slepem testu to asi ne, ale poznas zda to hraje z 2mm nebo 6mm kablu ci ma jemne vlakna nebo jeden tlustej.... a delku nad 3m... zbytek je tezko poznatelne)
....Volil jsem ag ze jen tak neoxiduje o delce 16m za 3000,- kterou jsem nacvakal a spletl dosebe par o delce 1.2m... a pokud nejaky znackovy kabel da vetsi prostorovost nastroju pri prednesu... tak budiz, ale napsal jsem ze i to ma vliv (zmena kabelaze).... Tudiz bych do jednoho prurezu do 2.5mm bych nesel...
Jinak na high-end vystave byla predvadecka kabelaze.... ale uprimne kdo vyhodi 10.000 za sitovy kabel nebo silovy (k repro) za 85.000 ??? jsme preci jen lidi a zvolime nejakou dostupnou volbu ackoliv na te vystave to slo krasne slyset zmeny... ale ta cena...omg
Jinak i blba kabelaz za 1000kc udela hodne muziky..... ale pri prechodu z 2 na 2.5mm toho asi moc nepoznate.... a nad 10mm take pochybuji...

A o cene je vse i subwoofer... pokud  vase repro nestiha, tak je nekde problem.... vetsina sahne po SW.... a pritom reseni je treba akustika mistnosti (zde hodne zalezi), kabelaz, pristroj..... treba uz jen v repru prekabelovani od terminalu k vyhybce a od vyhybek k reprum za lepsi kabelaz (treba neco o 4mm prum.) a prekopani vyhybky za lepsi civky a kondiky nez jsou dodavany vyrobcem vse zmeni celou akustiku... kdo nezkusi neuveri a pritom nekdy jsou zasahy levnejsi nez SW......

....jenze pokud nekdo chce vylozene basovou bublinu, aby mu po hodce hrani bolela hlava.... tak nic mu asi nepomuze nez jen ten subwoofer a pritom mnozi prichazi o mnohe detaily a prostorovost, hlavni je kraval hmm
me slo o dokresleni spodku s tim zesikem muzu delat koncerty aj... to ma dost vykonu... a pritom posloucham pri norm. hlasitosti to je -40 az -25db a to uz se mi zda moc kravalu...

No ja chtel take take po SW sahnout..... ale nekteri mi to rozmluvili, ze to neni reprem, ale masinou... vyzkousel a hle vse obzivlo....... horsi to maji ostatni kdo si to nemuzou vyzkouset....

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » amaterska vyhybka pro arn 226-5/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£