Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 33]

Téma: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Zdravím.

Plánújem konštrukciu bassreflexovej subwooferovej ozvučnice do auta. Mám reproduktor Eminece LAB12. Plánujem objem okolo 70 litrov.

Vídím že ste tu užívatelia v návrhu zdatnejší. Skúšal som simulovať ozvučnicu v programe WinISD a pri naladení na 28Hz s objemom bedne sa krivka pohybovala od nejakych 38Hz jemne nad 0dB. Keď som zmenil ladiacu frekvenciu na cca 35Hz vytvoril sa na krivke celkom veľký hrb.

http://bayimg.com/paklLAAco
http://bayimg.com/paKLMAAcO


Vedeli by ste mi poradiť na akú frekvenciu najlepšie ladiť túto ozvučnicu do auta ?
Dik

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

do auta určo uzavřenku, přikláněl bych se k nějakým 35-40 litrům a materiál alespoň MDF22 s výztuhama!

Web

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Diki za info, inak dufam ze ma nezabijete ked vam poviem ze to mam k zosiku 70W s TDA1562Q. Pravdou je ze som najprv spravil zosik s tym ze do auta 70W staci a myslim ze dost som ho celkovo vymakal. Potom ma ista osoba osvietila ze co je fuj fuj reproduktor a co nie. No bojim sa ze ten zosik je znacne poddimenzovany. Co vy na to ?

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

určitě to bude stát za hovno smile na ten reprák to chce tranzistora a alespoň 200W do 4 aby dal.

Web

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Mas asi pravdu no love na dalsie nemam. Labina bude musiet hrat zatial na tomto. Myslel som tak, ze v buducnosti samozrejme bude hrat na niecom lepsom. Hadam to bude zatial ok

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

opravdu to bude zatím stát za hovňáka a to tak že řídký hovňák... smile

Web

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

diki big_smile

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Na TDA1562 se tohohle hromotluka ani nepokousej davat. U kolegy v Jaromeri jsme LABku zkouseli na AX1310 (300W/8ohm) a tenhle zesik bych oznacil za rozumne minimum aby ten repracek zahral to co ma. Nic slabsiho nema cenu zkouset.

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Diki za rady. Pravdepodobne sa mi podari vratit toto repro. Bohuzial sad Vlastne ten zosik s TDA1562Q mam ako maturitnu pracu. Vedeli by ste mi poradit nejake kvalitnejsie repro ktore by to TDAcko utiahlo a odporucit pripadne aj ozvučnicu. Som pozeral Monacor, čo vy na to ?

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Přemýšlíš podivně, nejdřív bych to zkusil, já ten zesilovač neznám, pokud ale nebude vyhovovat, zbav se zesilovače a nikoliv měniče. Reproduktor sám o sobě svými parametry vypovídá o tom, jakou kontrolu má nad pohybující se membránou - Qes.

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Ten reprák si nech, ten za nic nemůže. I s tím zesem to bude hrát, jen - zatím, než někdy koupíš lepší - nevyužiješ celý "potenciál" repráku.

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

ak ho nakoniec budes chciet predat, napis mi svoju predstavu ceny na mail.

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

NNNTomas: Toto mi bolo samozrejme jasne od začiatku. Len sa bojím že tým že to je výkonný reproduktor bude hrať na tom spominanom zosíku podstatne horšie ako niečo iné s nižším výkonom. Alebo sa mýlim ? Inak ako sa mi podarilo ukaecať predajcu cez mailovanie až s majiteľom firmy aby ho robral späť. No stále si niesom istý sad

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Ten roproduktor ti nezhnije za rok, takže výkonnejší zos tam môžeš strčiť hocikedy...
S tým TDAčkom to samozrejme hrať bude, len to nebudu žiadne poletujúce ceruzky v priehradke...Ten bassak to vie zahrať aj na nižšej hlasitosti, takže to tam ostáva...

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Zapomněl jsem, že závěs LAB je pěnový a nevím jak kvalitní je, jisté je ale to, že v nepříznivém prostředí hyne rychleji.

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Auto asi mozeme zaradit medzi nepriaznive prostredia. Cezrocne kolisanie teploty niekedy - 20 až pomaly + 50 oC v lete. Asi by bolo vhodné nenechávať pri takýchto teplotách repro  v aute a vyberať ho. Myslím že by ho to mohlo aspoň trochu ochrániť pred spomínaným zostárnutím zavesenia.

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

To je další vtip? smile Dlouhodobě mě takovýto způsob nepřipadá reálně proveditelný. U LAB15 píše výrobce na prvním místě o užití v autě, a závěs je stejný jako u starší LAB12, třeba je dostatečně odolný nebo je to něco "jiného".

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Tu ide skôr o vlhkosť ako o teploty.(Aj keď ma nenapadá čo by mohla tá vlhkosť spraviť umeline...(o dreve netreba diskutovať)

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Oki, takze si ho asi necham. A este k tej ozvucnici. Suhlasite teda s chyna.cz ze do auta na LABinu 35-40 litrov uzavreta ? dik

(upravil NNNTomas 5. 3. 2010 17:49)

Re: Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Osobně bych ho nevracel. Silnější auto na "půl plynu" taky nejede hůř než slabší s nohou skoro na podlaze. big_smile

ALe ten LAB15 nevypadá špatně smile i na doma.

Příspěvky [1 až 20 z 33]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc pri návrhu ozvučnice Eminence LAB12

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£