Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Scan-speak Revelator

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 43]

Téma: Scan-speak Revelator

Zdravím. Plánujem deliť SS D2905/990000 na 2kHz. Môže byť? V simulácii mi to vychádza slušne. Aká je otimálna delička pre tento rep. Plánujem ho v spojení s Audaxom HM 210Z0 ako 2pásmo.
Dík.

Re: Scan-speak Revelator

2k u tohoto revelatoru ano může být ale ani o chlup níž ... s HM210Z0 si myslím bude i dobře rozumět..
Optimum je cca 2,2 až 2,4kHz.

Není co dodávat...

Re: Scan-speak Revelator

Já bych řekl, že to nebude fungovat, leda by se to dělilo 4tým řádem. K tomuhle by se hodil spíš mode 8200

(upravil dawsoo 4. 4. 2010 22:26)

Re: Scan-speak Revelator

Tome konkrétně tahle stará dobrá HM210 jde pěkně rovně a vůbec nepeakuje... do 2p 9900 pude páč má trošku jakoby nálevku náznak WG ... 8200 by byla 100% lepčí,ale nejde jí už zas tak moc vršek... basák v klidu elektricky 2.řád (akusticky 3.) a vejška  el .3. řád klasika odpor kond...cívka..odpor kond... předpokládám zatlučení citlivosti vejšky min 5-7 dB takže si myslim že v 2p příkonu 70W (daný basákem) to v poho vydejchá...

Není co dodávat...

Re: Scan-speak Revelator

že to vydejchá wtz - otázka je : bude to znít dobře?

(upravil dawsoo 5. 4. 2010 18:40)

Re: Scan-speak Revelator

Asi nebude protože 8 + kalota ... ale otázkou je jak na tom ivho je ohledně využití potenciálu a odladění vyhýbky... oba tyhle repro si zaslouží spešl péči pro maximalizaci výsledku. Však víš jak to myslim..kompromis to bude vždy ale z repráků co mě napadaj pokud to má bejt výhradně kombinace 8+1 (Audax nahoře ok a ss dole na svou velikost taky) si myslim že zrovna tyhle dva spolu budou nejmenší zlo.Tady asi poradí spíše hornaři protože koncepcí to je spíš takový vhodněji asi spíš waveguide/horna  řešení ...

Není co dodávat...

Re: Scan-speak Revelator

jj možná by stálo za to dát levnější kalotu a do mělčí horny to by mohlo fungovat...
a nebo druhá možnost - smířit se s větším směrováním a říznout to na 2k5

Re: Scan-speak Revelator

Seas CA21 (CA22 by šla použít taky) + WG+DT300, který jsem konečně dodělal Jimmymu, by tyhle bedny hravě rozsekaly.
Já osobně tu CA22ku stavím nad zmíněný Audax. WG toho Scanspeaku je rozměrově tak k 5", možná s odřenýma ušima k 7".
V navrhované cenovce se dá postavit dost slušné třípásmo.

Web

Re: Scan-speak Revelator

Tak to tady vidíš, co utrácíš za debilně předražený HE měniče , když to můžeš udělat z reproňů za tři kila.... všechen ten předraženej HE je jenom bublina pro snoby co si myslí , že když maj prachy tak mohou mít něco echt lepšího ....

(upravil MaBat 6. 4. 2010 9:18)

Re: Scan-speak Revelator

Jen k těm "WG" checku: K sedmipalci je tak WG-300. To, co má ten skenspík, se ani WG nazývat nedá a horko těžko se tím jen dohání citlivost úplně nahoře, samozřejmě na úkor směrovosti, která je ve výsledku dost mizerná a o tom, že to je (navíc za ty peníze) vějškáč na dvě věci, jako každej jinej podobnej kaloťák, netřeba polemizovat smile

..aby to nevyznělo tak, že ten vejškáč vyloženě haním smile - Scan Speak dělá ještě mnohem horší vejšky.

Sorry za OT.

(upravil dawsoo 6. 4. 2010 18:21)

Re: Scan-speak Revelator

Ivho:
big_smile Jak raděj určo zkušení kluci,který z těch reproňů stavěli a znaj je dobře bude asi "rozumný" se vyprdnout se na předraženej audax a scanspeak a koupit něco lacinýho co bude hrát dle jejich zkušeností líp .. viz jak psal pistole big_smile

Není co dodávat...

Re: Scan-speak Revelator

Těším se až vyjdou WG z módy. smile

Re: Scan-speak Revelator

Když už jste u těch "HE měničů" - např. tohle je ring radiator od skenspíku za sedm tisíc - to je zcela objektivně neskutečná mrdka. Co byste s tím asi tak chtěli stavět? K čemu to je dobrý - jako "dolní vejškáč", nebo jak? smile

http://s19.postimg.cc/59kg08dbj/148_d2904_700000_c.jpg

- proto taky píšu, že to mohlo dopadnou ještě hůř. Kombinaci 8" + přímovyzařující 1" prostě už nepomůže nic, ani ScanSpeak, ani Audax, až takhle je to jednoduchý.

No a až vyjdou WG z módy, všichni se zas vrátí k podobným předraženým srágorám, co jinýho.

(upravil dawsoo 6. 4. 2010 19:26)

Re: Scan-speak Revelator

Antonio:
Tondo neboj, je to pouze lokální výskyt:)  Ač jsem se zařekl že už se tu nebudu přít páč to nikam stejně nevede,ba naopak každá cesta dobrá,jde jen o to si najít tu svou,ale na to klucí třeba taky někdy příjdou big_smile že i tenhle sport má více disciplín, ale nemohu si nepřisadit... "Já se zas těšim až se každej bude držet svýho kopyta...a svejch threadů, kde lze k věci na základě zkušeností s daným konkrétním výrobkem či řešením co říci...

MABAT:
Ač SS vejšky moc nemam rád tak by mě zajímalo v čem je objektivně proti jinejm reproňům podobný koncepce a určení konkrétně mrdka? Ano je to v podstatě highendová varianta XT25,ta cena je hovadina v tom asi jedinným částečně souhlasim, ale cena je daná trhem ten je ochoten ji akceptovat výrobce garantuje jejich kvalitu vyšší přesností výroby a výstupní kontorly včetně měření a hlavně i použitejma matrošema oproti standartní základní řadě = což občas ve výsledku může bejt maličko i znát např na stálosti a konzistenci parametrů v delším časovým horizontu než je zrovna nějakej módní trend... Měl jsi je v rukách? měřil si je? Stavěl si z nich? Případně slyšel je KOREKTNĚ a Zdokumentovaně použitý? Pokud ano beru to jako tvůj subjektivní názor, pokud ne je to jen výkřik do tmy a a nevíš o čem mluvíš..a drž se raději tonsilů,číny,tipy a hadexu.

PS: To v #6 nebylo rejpnutí ale nasměrování že 8+1 bez pomůcek v podobě WG a spol. bude hodně kompromisní řešení.Ale pokud ivho trvá na tom že 8+1 v klasice tak jsem jen na základě zkušeností svejch řekl že ano když tak tyhle dva k sobě nejsou vůbec zlá volba... v kontextu 8+1 klasika.

Není co dodávat...

(upravil MaBat 6. 4. 2010 19:50)

Re: Scan-speak Revelator

Tomu nerozumím - to všechno výrobce "garantuje" a jejich vlastnímu měření se věřit nedá? To, že nevíš, jak koreluje základní akustický měření s poslechem, už víme dlouho. Spíš mě překvapuje, že jsi zatím nijak nepokročil.

Proto se ptám, k čemu je to dobrý, protože ten reprák v podstatě hraje jen do cca 5 kHz a to mi přijde na 1" vejškáč přecijen trochu málo.

Také se nemíním dohadovat, na to už mě to celý baví moc málo a hlavně vím, že já, spolu s pár ostatními tady, na to jdeme dobře a to mi stačí smile

(upravil MaBat 6. 4. 2010 19:40)

Re: Scan-speak Revelator

Ptal se, tak odpovídám, tedy polopaticky, čímž jen rozvedu-vysvětlím své dosavadní příspěvky:

ivho napsal:

Zdravím. Plánujem deliť SS D2905/990000 na 2kHz. Môže byť? V simulácii mi to vychádza slušne. Aká je otimálna delička pre tento rep. Plánujem ho v spojení s Audaxom HM 210Z0 ako 2pásmo.
Dík.

Ne, nemôže. V tomto dvoupásmu neexistuje nic jako optimální dělička. Bude to špatné, protože 8" směruje a 1" ne tam, kde je navážeš. Čili budeš mít díru a hrb ve výkonu na středech v pásmu, kde to nejvíc vadí, rozhodíš si spektrum přímého a odraženého zvuku. Každej kalotovej přímovyzařující reprák se v tomhle chová podobně, dole nesměruje, nahoře dost (nějakej víc, nějakej míň), tj. v kombinaci s větším středobasem dělá ve výsledku bouli ve výkonu zpravidla někde okolo 3-5 kHz, pak více nebo méně prudce padá, nezní to dobře. Potřebuješ ty směrovosti především sjednodit na děličce - jednou z možností je nějaká forma zvukovodu, jak už tu padlo. Nutno ovšem podotknout, že kalota není moc vhodná na buzení běžných zvukovodů. Prostě je to od začátku nevhodně a žádná značka ani cenovka s tím sama nic neudělá.

(upravil dawsoo 6. 4. 2010 19:45)

Re: Scan-speak Revelator

mabat:
Výborně jsem rád že si rozumíme kam já jsem pokročil je čistě moje věc,stejně jako je kam ty tvoje,a vůbec mě to nezajímá,dipól a prakticky koherentní a nesměrující bednu jsem postavil když si ještě spolu s ostatníma vyvolenejma "kerý do toho začínáte vidět" tahali kačera po písku a hrál si si max s TVM big_smile  já jdu dávno např. cestou více pásem ...  tvý argumenty o korelaci měření a poslechu sou rovný nule smile protože těch faktorů co ve výsledku vaděj při poslechu je mnohem víc... a vždy je to o tom něco tza něco

Protože tohle je bohužel disciplína která není ve výsledku o akademice ale hlavně o praxi.  Je je smutný že žiješ naivně v iluzi že do toho začínáš vidět... jen proto že kladeš důraz na jeden dva  aspekty ... co se týče korelace meleš kraviny ale je to tvůj boj, jak píše pistole jděte si spolu s ostaníma co do toho vidíte nejlíp  řešit svý hraní si na písku jinam smile Uvidíš že to bude pro všechny lepší smile

Není co dodávat...

(upravil MaBat 6. 4. 2010 19:42)

Re: Scan-speak Revelator

Tak a mohl bys aspoň krátce naznačit, k čemu je ten ring-radiator a jako KOREKTNĚ ho použít? Tak, abychom to my začátečníci pochopili... Třeba nejsem sám, koho to zajímá smile

Re: Scan-speak Revelator

moderátoři: Nic nemazat! Takový flejmy jsou živnou půdou a rády se čtou, chraň vás ruka Páně!

Re: Scan-speak Revelator

jak chceš - na tvé výslovné přání - jen že ivho chtěl odpověď a má flejm! Já se dekuju, protože tam kde si začne honit šaška tenhle vocas já nevydržím.

Příspěvky [1 až 20 z 43]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Scan-speak Revelator

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£