Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 22)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 22 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 422]

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

A co teprve DarlingWatt, to bude zcela jiná liga v kategorii Low-end. wink

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Skusil někdo ten mosfet ?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

ako sa vam paci tato schema ? smile
pravdepodobne bude zakladom aj pre moj novy all-in-one zosik (vhodny aj pre newbie)


https://i.ibb.co/k1tqGY8/K3-b1.jpg

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Něco mi to silně připomíná... smile

(upravil PMA 24. 1. 2022 9:57)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Takhle je to preamp, ne výkoňák. Je otázka co to udělá na velký rozkmit a zátěž. Napřed bych to odsimuloval, pokud se to v simulaci nedostane na 0.001% nebo míň, nemá IMO cenu stavět vzorek.

(upravil laco 24. 1. 2022 10:07)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Kto pisal, ze vykonak ? je to novy front-end pre buffer LeXaN/K300/K200, dnes pride aj doska.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Supr počin smile

Web

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

laco napsal:

Kto pisal, ze vykonak ? je to novy front-end pre buffer LeXaN/K300/K200, dnes pride aj doska.

si vo vlakne danwatt PCB by Laco s rychlymi koncami big_smile tak sa necuduj big_smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

PMA napsal:

Napřed bych to odsimuloval, pokud se to v simulaci nedostane na 0.001% nebo míň, nemá IMO cenu stavět vzorek.

simulacia, 3EF:

1W/4R
1k  0.00004%
10k 0.0002%
20k 0.0007%

100W/4R
1k  0.0001%
10k 0.0004%
20k 0.0009%

(upravil jardag69 24. 1. 2022 14:07)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Laco co přesně to má dělat, jaký je smysl toho zařízení?
Kde bude fyzicky umístěné?
U zesilovače nebo u zdroje signálu, tedy před případným propojovacím kabelem?

(upravil kazzatel 24. 1. 2022 15:28)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Laco, na schematu máš předzesilovač a na jeho simulaci se PMA ptá, ne na simulaci nějakýho výkoňáku, ty popleto.... smile
A ty Jardo jseš zblblej ouplně, " tavíš vocel " smile smile

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Jardo69, Laco to psal v odkaze 266.

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

kazzatel a co to tedy bude dělat? kde to bude zapojene? je to nějaký buffer nebo už je to přímo část zesilovače po napětovy rozkmit nebo co?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

jardag uz ti to tu napisali viackrat:

"je to novy front-end pre buffer" = je to rozkmitovy stupen, gain stage, VAS (voltage amplifier stage) to co v zesilovaci zesiluje napeti, za to potom mozes dat lubovolny prudovy zesilovac = tj. buffer, jaky chces...

laco aky open loop gain to ma?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Děkuju.

(upravil laco 24. 1. 2022 18:57)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

FE ma OLG cca 110dB (LG 80dB na 1k). Zamerne je to take jednoduche, bez kaskody, bez CM, aby sa lahsie kompenzovalo a neboli problemy so stabilitou ked uzavriem globalny feedback (vonkajsi loop). LG na 20k je 60db a k tomu sa este prida 30-40dB z EC (vnutorny loop).

(upravil František 28. 1. 2022 22:59)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Včera večer som rozoberal jeden 500VA toroid na tunning, možno bude foto fokumentácia big_smile taký ako v bazare wink  ako som si robil miesto v bordely na stole, som našiel v krabičke jednu nedokončenú sadu drobných vecí na danwatt. To čo chýba doplním a kto bude mať záujem, môže mať k sade dosiek danwatt.
Samostatne sa mi to posielať nechce, tak len s doskami wink
Veci v sade asi ako v príspevku 189, teda v podstate zdvojené počty skoro všetkých malých odporov a diod, link s popisom:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24186&p=10

Cena 17€, iba vstupné AC konektory niesú wago, ale degson, vyzerajú rovnako wink na OUT sú ešte origo wago.
Mám snapiny a nájdu sa aj koncové trandy a budiče.
Inak zaťial len asi dvaja išli do 80V kondov a 100-110W/4R smile

REZERVOVANÉ

https://i.imgur.com/EwHTJTU.jpg

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

A zkusil někdo ten vstupní mos ?

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Zdravim,nevedel by mi niekto poradiť,chcel by som k Danwwatt daky korekcný predzosilovač,ktorý by bol adekvatný k tomu koncovému zosilovaču?Ďakujem.

(upravil VAŠEK W 28. 1. 2022 22:23)

Re: Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Pavle Dudku,
zatím jsem dostal domů nezávisle na sobě (každého v jiný den) dva kamarády "sluchaře - netopýry". Je to plichta, tedy zatím!

První byl nadšený z obyčejných bipolárů. Vstupní mos hodnotil jako bez jemných detailů, byť s větším rozsahem dolů i nahoru, ale zvuk jakoby zastřený (pod dekou). Domů by chtěl ale bipoláry, protože z mosfetů neměl dobrý pocit v hlavě a začínala ho pobolívat z jisté neurčitosti, kterou ale zatím nedokázal specifikovat ... Myslím, že říkal něco o tom, že se dopředu dere zpěv a ještě nějaké zvuky na úkor celkové scény, která je "upozaděná". Tak proto měl asi ten nepříjemný pocit, který nedokázal blíže specifikovat, z toho "roztržení" předozadního podání sad

Druhý zase lépe hodnotil mosy. Líbil se mu jejich neagresivní projev vhodný pro delší poslech, byť na úkor detailů a čitelnosti. Slyšel ve skladbách detaily, které tam ještě nikdy neslyšel. A i přes ztrátu detailnosti by si asi vybral domů mosy ... I když trochu v nadsázce říkal, že by bylo výborné tam udělat přepínání těch tranzistorů podle momentální nálady posluchače a druhu poslouchané hudby wink Tak nakonec proč ne, jsou to dvě tříkontaktová Au signálová relé do stereo zesíku wink Třeba to tak bude mít, až se rozhodne pro DanWatt smile

Bipoláry dokázaly na tom "virtuálním pódiu" vykreslit přesně umístěné a jasně ohraničené místo, odkud vycházejí jednotlivé nástroje a zvuky. Mosy měli projev jakoby trochu "rozpitý", zmizelo jasné definování místa odkud konkrétní zvuk vychází ...

Takže je to vše na osobních preferencích, a hlavně na složení a funkci ušního systému a mozku toho kterého posluchače. To, že nejsme nikdo stejný a dokonalý, je již dávno známé, každý preferujeme pro svůj vnitřní pocit a pohodu při poslechu něco jiného. A také na to má dost podstatný vliv náš věk a s ním postupné zhoršování sluchu. Dost starších lidí může být velmi spokojeno s bipoláry, protože jim přinesou, čitelnější poslech, a tím pádem i celkovou radost z poslechu.

Já jsem ještě neměl čas se v klidu zaposlouchat do jednotlivých variant osazení.
Než jsem sehnal mosy, tak jsem poslouchal na bipoláry a byl jsem fakt nadšený, jak to hraje a jakou to má "detailní čitelnost", a co všechno je tam nahrané.

A ten můj zkušební zes napájím napětím 70V, takže z něj leze dynamicky i ke 140W. Sinus změřen cca 120W/4ohmy.

Vašek

Příspěvky [261 až 280 z 422]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 22 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt PCB by Laco s rýchlymi koncami :) --- NOVÉ KOLO! ---

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£