Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný vejšky

Stránky: ««« 1 2 3

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [41 až 51 z 51]

41

Re: Levný vejšky

K cenově rozumným výškám mohu sdělit své dojmy: Do dvoupásmových PC budek jsem použil jejich "bratříčky" ND20FA-6 (viz BlackRider) s trochu širším lemem  http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7099 a spokojenost (příkon PC budek pár W, dělící kmitočet si už nevzpomínám).

Do třípásma jsem volil výšku Vifa-DX19 (3,5kHz). Před tou Vifou mám vyhybku (směr od zesíku) sériově 4,7uF, z něj cívku 0,25mH na GND. Ze spoje první kond a civka navazuje odpor 3,3R  v sérii s kondem - opět 4,7uF na výškáč, ke kterému je paraleně cívka 0,47uH. Dělící kmitočet cca 3,5KHz a takto se to dá živit "na doma"  i 100W zesíkem. Asi už se trochu zadýchává, ale nijak neprotestuje.....

42

Sinclaire co tam máš za žárovku, že má ve studeném stavu 2,5 ohmu? To se mně zdá hrozně moc. Používám halogénky, které se pohybují ve studeném stavu do 0,5 ohmu. Díky za odpověď.

43

Po letech postnu něco fakt levnýho.
https://www.aliexpress.com/item/1000004 … b201603_55

44

Toho je plnej aliexpres, ale nikdo nemá odvahu to koupit a změřit. Ale dá se předpokládat, že to bude stejná bída jako kaloty z Hadexu, co jsou cca za kilo, to znamená levný. Dobrej vejškáč (ne špičkovej) se dá pořídit do pětistovky, tak o co de? ušetřit za každou cenu?

45

Já do toho taky nejdu, to bylo pro zajímavost, chtěl jsem vědět, jestli už s nima měl někdo čest. On tam někdo píše v tý diskusi, že ani impedančně to nesedělo.

46

Čínský RBTčko?

47 ...editoval mechanik (22. 12. 2019 17:54)

RBTčko je čína nie? big_smile AMTčko za tú cenu je zaujímavé. Škoda, nemať rozrobených milion vecí tak to kúpim na premeranie. Dokonca 2 stoja len 22e big_smile To je šialené big_smile Škoda že to nemá ešte trochu vyššiu citlivosť. Tiež tá frekvenčka bude potrebovať kompenzáciu.

48

Já to měl normálně osazené v bednách a je to v pohodě použitelný pro vyšší dělení.

49 ...editoval mechanik (26. 12. 2019 16:19)

Zaujímalo by ma THD pre rôzne úrovne tak aspoň 1W a 10W. Od takého čínskeho AMT neviem čo očakávať. Už som to mal v košíku ale som to nedokončil big_smile Fakt na to asi nemám čas.

50

Mal som to niekde zmerané pre 1W. Je tam vyššia 2. harmonická, čo viem a použiteľnosť tak od 4,5kHz, takže skôr ako supertweeter. Parametre špičkového meniča nečakajte a nie je to menič ani pre tých, čo očakávajú vysoké SPL.

51

Škoda no. Asi to fakt vyzerá že najlepšie je priplatiť si za ten mundorf   http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=343071#p343071

Příspěvky [41 až 51 z 51]

Stránky: ««« 1 2 3

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný vejšky

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£