Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 287 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 285 286 287 288 289 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,721 až 5,740 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Šmankote, když si kupujete kvéry, víte, že jsou v rukou amatéra při současném zákonodárství (ČR, nikoli USA) spíše větším rizikem? Na poplašňáky je to už vůbec extrémně špatné.
Každý, na koho ho vytáhneš, se bude ohánět §29, odst.1 trestního zákona (40/2009 Sb.), když vytáhne svůj kvér a odpráskne tě jako koroptev. A soud ho nejspíš osvobodí, odejde s úsměvem... A když jen zamíříš, tak můžeš posedět i rok v base (§353 odst.1). A pokud na cikána, tak i dva ročky smile (§356 odst.1), tam je to trochu zašmodrchanější, zas tak honěný v trestňácích nejsem.
To už je lepší střely dum-dum nebo americké s posunutým těžištěm střely a vždy dvě rány, první do a druhá nad. Kdo absolvoval vojenskou základní službu, ví o čem hovořím.

(upravil maxell 13. 9. 2016 18:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tys právník, no že se oháníš znalostmi paragrafů...dyť jde jenom o nezávaznou pivní debatu, což nechápeš ?
jo ZVS jsem absolvoval coby špagi, bigoš ČVO 101
no a ve Švajcu má každej záložák erární flintu ve skříní (pro případ žeby snad) inu jiný kraj, jiný mrav

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale kdepak, normální zbraně skupiny B - samonabíjecí pušky a pistole.

Vojenské zbraně tebou uevdené k ničemu nepotřebuju a nijak mne nelákají.

Web

(upravil stiglitz 13. 9. 2016 21:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

BFU43: musím Ti dát za pravdu. Mám tedy sluchátka Tesla ve sběratelském stavu, dnes jsem je poprvé poslechl. Mám konečně tu redukci, porovnával jsem je se třemi modely, a doba prostě pokročila. Porovnával jsem do doby, a měnil tituly, než jsem připojil sluchátka Sennheiser, ale to je jeden z nejlevnějších modelů od nich, která mám doma, a která je převyšují o třídu, snad i víc.
Je rozhodnuto. Četl jsem ódy na tyto sluchátka, a zase tolik na Tesle nelpím. Byl jsem pod vlivem těchto článků na netu, kde si i diskutující vjeli do vlasů kvůli tomuto. Na jednu stranu lituji, na druhou - tak to asi je. A zase se mi potvrdilo, brát to všechno, co se píše s rezervou.
Jo, a to mám ve fabrice kolegu, který mi tvrdil, že za svůj život, že měl hodně sluchátek, ale že nic lepšího neslyšel. No, zítra si s ním popovídám. He.

(upravil mechanik 13. 9. 2016 21:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes prišiel DPD kurier, aj ked som žiadneho nečakal a doniesol balík za ktorý som neplatil. Katalog firmy distrelec. Tak kvalitné prevedenie katalogu a ešta zdarma bez toho aby som o neho žiadal proste len tak, to sa len tak nevidí. Švajčiarsa firma!

https://i.postimg.cc/Yh4t2Z5v/2253367.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vidím na klávesnici XMOS big_smile Už funguje?

(upravil mechanik 13. 9. 2016 23:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dal som si pár dní pauzu big_smile Ja som nechcel, fakt ma to začínalo baviť ale prišlo pár ludí a chceli si niečo vypočuť tak som všetko poprehadzoval a teraz by to chcelo späť... Ale práve som tam naspájkoval kratučké kábliky z nožičiek THT súčiastok pre pohodlné meranie vo všetkých bodoch kde potrebujem, pustím sa do toho. Začnem keramikou a skončím XMOSom... Určite sa ozvem až to pobeží smile Ked to nepobeží tak to hádam od zlosti niekam hodim alebo po niekom big_smile

Tiež som tu mal kamaráta s novým iphone ktorý stojí údajne 15 000kč a má dosť malý displej podla mna. To píšem kvôli lepšej identifikácií. Chcel to pustiť na miesto môjho DACu rovno z analogového výstupu... No nechápem ako je možné že ten telefon hrá prekvapivo dobre. Nikdy by som to nečakal. Nechápem, ani so šumom pri digitalnej regulácií a nízkej hlasitosti nebol problém... Mám dojem že by to ESI juliu v pohode "prehralo". Fakt divné.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No já na digitální regulaci hlasitosti nedám dopustit. Pokud se udělá dobře, ditheruje se správným ditherem, tak je zvukově lepší jako ultra analog s relátkama. Problém je regulace hlasitosti s DSD, tam jsou ESS čipy jediný, který dokážou regulovat hlasitost v DSD modu.

(upravil mechanik 14. 9. 2016 18:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jj, dobrý dnešný digital bude menej počutelný než milion analogových obvodov v signalovej ceste. Nejake "peaky" pár db vysoké, vyčnievajúce zo šumového dna ma netrápia. Riešiť attenuator na nízkej impedancií s buferom pred a za ním. Potom riešiť impedanciu, kvalitu napájacích zdrojov a výber polovodičov ktoré budú dosť výkonné pre tú nízku impedanciu a tých pre audio na trhu neustále ubúda. To zasiahne do zvuku omnoho viac a kto si to nemyslí ten nič v praxi neskúsil...

Aj PMA pred rokmi robil nejake pokusy s OZ a diamond bufferom a alpsom alebo deličom a o bufferu pred potenciometer písal že to hrá lepšie ale ked dá další za že to hrá subjektivne horšie. Na subjektívnu "pevnosť" basov to má prekvapivo velký vplyv aj ked má človek za tým bufferom ešte preamp a koncák. Proste takmer všetko je počuť. Pre to je asi lepšie robiť jednoduché veci jednoduho a pre to by som na nesymetrické topologie nedorábal XLR vstupy a výstupy... Dať na výstup nesymetrického preampu s velkým kludovým prúdom OZ ktorý to prevednie na symetrický signál je nezmysel. K čomu je potom snaha o kvalitnú linearnu topologiu ked sa tam dá OZ ktorý ani nemá emitorové degenerácie v diferencialnych stupnoch a je urobený kompromisne? Na další koniec kábliku ktorý má tak 50cm sa dá zase další obvod ktorý to prevedie na nesymetrický signál big_smile Celosymetrickým topologiám tiež príliš nefandím. Myslím si že sa dá tá dva krát vyššia hromada súčiastok využiť na lepších miestach.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2maxell: Státnice z občanského a obchodního práva sice mám, ale právník nejsem. I když jsem hecoval, na druhou stranu to o zbraních může číst nějaký nedovtipný, který to vezme vážně. Škoda když to bude jinak schopný elektronik, tolik jich tu zas není smile.
A osvěty ze základů práva - mimochodem to není tak špatný obor, doopravdy má své kouzlo, je to jiný svět - není nikdy dost.
Skončit s dírou na třetí oko nebo v base není dobré...

(upravil maxell 14. 9. 2016 18:13)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak to máš výhodu, jo dneska v obchodech bez advokáta za zády ani ránu ! to je styl hemérika kde se sousedé soudí 5 let o psí houno na rohožce a kdo na tom profituje ? no...advokát ! společnost je morálně nezdravá.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik
Z vlastní zkušenosti si dovolím tvrdit že za příjemným zvukovým projevem toho iphone stojí bateriové napájení.

(upravil mechanik 15. 9. 2016 2:36)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tiež by som si to kedysi myslel ale dnes mám skôr dojem že kvôli účinnosti tam nebudú klasické stabilizátory ale PWM a ktovie, to budenie sluchátok môže byť tiež nejake PWM teda miniaturne Dčko. V telefone sa šetrí asi tak priestorom ako to len ide.

Včera som čítal od Hlavi na hifislovanete o zdroji k predzosilňovaču audionet. Zdroj mal toroidné trafá ale kapacitu asi 270mF. Predáva ho samotný výrobca ako komponent. Údajne bol rozdiel vo zvuku tak velký že by čakal že počúva iný preamp. Viem že rušenie zo siete je problém ale ked ten zdroj mal tak obrovský prínos tak je asi nutné sa tomu venovať daleko viac než bežne.

V DACu mám PCB so sietovým filtrom s velkými hodnotami indučkosti. Zdroje sú momentálne tiež s indukčnostami... Na doske DACu mám lokalne kondenzátory ktoré sú polymerové. Takže je to riešené dosť dobre. Filtrácia je tiež dosť bohatá... Ale audionet je myslím slušná značka takže ten preamp asi nebude mať katastrofalne PSRR.

Je divné že pri kvalitnom komponente to má stále tak obrovský prínos.

Niekedy asi skúsim akumulátory aj ked audionet ich nepoužíva, údajne majú daleko väčší vnútorný odpor než velká kapacita knodenzátorov... Ale môže to pri predzosilňovači vadiť? ked má ešte aj konštantný odber a nebudí nízku impedanciu? Divné... Každopadne niekedy musím overiť počutelnosť. V koncákoch mám tiež len 15 000uF na 100W/4. Skúsil by som viac. Tu by to prínosť mať mohlo. V špičkách tomu padá napätie. Pri mizerných koncách ako marantz tušim PM7000 bola kapacita tak mizerná že v špičkách bicích blikalo svetlo so žiarovkami...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jen tak pro zajimavost muj lampovy koncak ma filtraci 15uF 10H 60uF...vykon 4,5WPC...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

stylové tričko rockera, na burzu, na koncert a na pivo, na kolo...památka na dovolenou v Bulharech
http://img24.cz/images/00378083304625790297.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V telefonu je to digitální tak daleko, jak to jde, takže někdy vzniká analog až na výstupním konektoru. A napájený je to akumulátorem s vnitřním odporem v řádu jednotek miliohmů.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska rano jsem prisel do dilny a na prave dokoncenym zesilovaci lezelo nekolik podezrelych drobnych objektu...pri kontrole stropu nad zesilovacem jsem si vsiml,ze na tramu visi netopyr,nechal jsem otevreny poklop na pudu...takze se mi dostalo oceneni od tvora s opravdu kvalitnim sluchem...okorat ze se na ten zesilovac vysral....:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka: Asi věděl, že to hrát moc nebude... big_smile

(upravil Lukáš33 17. 9. 2016 9:56)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kudlibabka. big_smile big_smile big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pánové, mám docela dobrou náladu. Dnes, po patnácti letech v továrně, jsem byl s velikou slávou uveden do své vlastní kanceláře, kde mám PC, tiskárnu, a bylo mi svěřeno šestnáct lidí. Je to aktuálně nejproblémovější pracoviště firmy. Mám tam všechno, konvici, mikrovlnku, jsou tam nová plastová okna, plastové dveře, je tam takový ten zátěžový koberec... Je to tam hezký. Tak nějak z toho mám radost, a hrůzu zároveň.

Příspěvky [5,721 až 5,740 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 285 286 287 288 289 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£